FLAŞ HABER
200 Ton Karpuz tarlada çürüdü
banner45
Geçtiğimiz günlerde yağan yağmurlar neticesinde Karasu İhsaniye Köyünde 22 dönümlük karpuz tarlası sular altında kaldı yüz ton karpuz çürüdü.
Karasu Ziraat odası Başkanı Fikri Hordoloş, yağışlardan dolayı birçok çiftimizin ekili arazilerinde büyük hasar var. Çiftçimizin sigortası olmadığından dolayı sigortadan yararlanamıyor. Çiftçimiz, ektiği ürünün hiçbir masrafını karşılayamıyor. Çünkü sudan zarar gören karpuz atık satılmaz, tüccar almaz, Ürün çiftçimizin elinde kaldı ve zarar etti. Devletimizin bu konuda çiftçimize yardım etmesini bekliyoruz diye konuştu.
Fehim Adiç isimli çiftçi ise.22 dönüm alanda karpuzun yağmurdan zarar gördüğünü belirterek, geçtiğimiz günlerde aşırı yağan yağmurlar neticesinde, Karpuz ekili tarlamız göl haline geldi. Sel suları karpuzun bir kısmını alıp götürürken, bir kısmını kumlara gömdü. Bunu artık tüccar almaz, çünkü zarar gören yerlerden çürümeye başlar. O kadar masraf yaptık, kış karpuzunu tam satma zamanı geldi, yağmur elimizden aldı.
Sular çekilince de karpuzların çürüdüğünü ve sadece 22 dönümlük tarlada 200 ton karpuzdan 10 ton karpuzu kurtarabildik. Bizim sigortamızda yok aylarca uğraştık ve yetiştirmeye çalıştığımız mahsulümüz bir anda yok oldu bizi bu konuda devletin yardım etmesini bekliyoruz dedi.Mehmet KARAKAŞ
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Kilosu 17 Lira
Kocaali bölgesindeki sorumlu olduğu orman alanlarında gençleştirme ve sıklık bakım çalışmalarını...

Haberi Oku