FLAŞ HABER
Meyve ve sebze kaçakları noktalarla önlenilebilir
banner45
Sebze ve Patates Hallerinin şehrin ortada kaldığını hatırlatan ve iki halinde bir arada olması gerektiğini vurgulayan Sakarya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, STB Meclis Üyesi ve Adapazarı Patates Hali Temsilcisi Nihat Özdemir, son günlerde yayılarak artan, meyve ve sebze kaçaklarını önlemek için şehrin giriş ve çıkışlarına da kontrol noktaları kurulması gerektiğini söyledi. 

Sebze ve Patates Hali bir arada olmalı
Kurulacak kontrol noktalarıyla birlikte, tüm kaçakların önlenilebileceğini vurgulayan Özdemir; “Bu noktalar, hem esnafımıza, hem toptancı hallerinde ticaret yapan ve bütün kayıtlı olan esnaflarımızın ve belediye gelirleri ile maliye açısından tüm kaçakları önüne geçmiş oluruz. Böylece, Sakarya’da daha iyi ticaret yapılıp, şehrimizin esnafına da sahip çıkmış oluruz. Şehrin ortasında kalmış Sebze Hali ve Patates Hali de biran önce bir arada olursa, iş potansiyeli daha iyi artmış olacak. Ben Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Zeki Toçoğlu’nun da bu projeyi biran önce  hayata geçireceğine inanıyorum. Sayın başkanımız her zaman halkın ve esnafımızın yanında olmuşlardır. Bizlerde her konuda başkanımıza güveniyoruz” dedi. 

Seyyar ve yol kanarındaki satıcılar önlenmelidir
Seyyar satıcılar ve şehrimizin belirli noktalarında, yol boylarında sebze ve meyve alış veriş yerleri açan kişilerin hepsinin kaçak satış yaptığını vurgulayan Özdemir, “Yol kenarlarında veya şehrin işler yerlerinde kaçak meyve ve sebze satan yerler kapatılmalı veya önlenmelidir. Bizler Büyükşehir Belediyesinin hizmetlerinden memnunuz. Bu hizmetlerin daha da iyi olacağına inanıyoruz. Başkanımız Sayın Tezi Toçoğlu’ndan hizmetlerinin devamını istiyoruz” diyerek, biran önce kaçakların önüne geçilmesini istedi. Levent CANDAN
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Kilosu 17 Lira
Kocaali bölgesindeki sorumlu olduğu orman alanlarında gençleştirme ve sıklık bakım çalışmalarını...

Haberi Oku