FLAŞ HABER
Kaymakam Eşinden Giysi Bankasına Tam Not
banner45
Sakarya Karasu İlçe Belediyesi tarafından geçtiğimiz aylarda kurulan giysi bankasına vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gösteriliyor. Karasu Kaymakamı Şafak Gürçam’ın eşi Petek Gürçam, Giysi Bankasını gezip tam not verdi. Gürçam, Karasu Belediyesi tarafından hayata geçirilen giysi bankasının, maddi yönden desteğe ihtiyaç duyan kişilerin faydalanabilmesi için çok önemli bir proje olduğunu ifade etti. Karasuluların, projenin daha geniş kitlelere ulaşabilmesi için vatandaşların evlerindeki ekonomik değerini yitirmiş giysilerin giysi bankasına getirmelerini istedi. Gürçam giymediği giysileride giysi bankasına getirerek teslim etti.
“Giysi Bankası Vatandaşın Uğrak Yeri Haline Geldi”
Karasu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Fatma Tatlı, geçtiğimiz aylarda faaliyete geçirdiğimiz giysi bankası vatandaşların uğrak yeri oldu. Tatlı, dar gelirli, ihtiyaç sahibi aileler için böyle bir merkez Karasu’da önemli bir ihtiyaçtı. Belediyemiz bu eksikliği giderdi.

Burada hem ikinci el hem sıfır kıyafetleri Vatandaşlarımızın faydalanması için onların kullanımına sunduk. İhtiyacın varsa al gütür, İhtiyacın yoksa al getir, bu projenin çok büyük ses getirdiğini inanıyorum. Ütün duyarlı vatandaşlarımızı, paylaşım noktamıza katkı vermeye davet ediyorum.  

Buraya gelen dar gelirli insanlar, ayakkabı, kaban, kazak, pantolon, gibi ihtiyaçlarını bir mağazadan alışveriş yaparmışçasına tedarik edebiliyor. Giysi bankamızın bu anlamda Karasu da büyük bir eksiği giderdiğine inanıyorum.
Tatlı, Açtığımız bu giysi bankası ile binlerce vatandaşa ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu konuda her zaman desteğini esirgemeyen Belediye Başkanımız Mehmet İspiroğlu’na teşekkür ediyorum her zaman yine desteğini esirgemiyor. Giysi Bankasını ziyarete gelen Sayan Kaymakamımızın eşi    Petek Hanım’da giysi bankasına kullanmadığı giysileri vererek katkıda bulunduğu içinde teşekkür ediyorum dedi.


Mehmet KARAKAŞ
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

TRT Haber’e Teşekkür Ziyareti
Sakarya Hendek İlçesi’nde, engellilere yönelik başarılı çalışmalarıyla dikkatleri üzerine toplayan,...

Haberi Oku