FLAŞ HABER
Arı Ürünleri Şifa Dağıtıyor
banner45
Sakarya Arı Yetiştiricileri birliği başkanı Mustafa Ör, arı ürünlerinin doğanın en şifalı ürünlerinden biri olduğunu, geçmişten itibaren günümüzde birçok tedavide kullanıldığını söyledi. Dünyanın en şifalı ürünlerinden arı ürünleri, eski eski dönemlerden beri Asya ülkelerinde birçok rahatsızlığın tedavisinde arı ürünleri kullanılırken, günümüzde de Avrupa ülkelerinin genelinde arı ürünleri ile tedavi ve sürekli kullanılan ürünler olarak yerini aldı.
Başkan Ör, doğanın insanlara sunmuş olduğu iyileştirici gücü olan arı ürünleri ile yapılan doğal tedavi yöntemine ’Apiterapi’ dendiğini, peltemsi madde süte benzemesi nedeni ile ‘ Arı sütü’ ismini alarak apiterapide sıklıkla kullanıldığını belirtti.
Özellik çocukların gelişim dönemlerinde tercih edilen arı sütü diğer arı ürünlerinde de olduğu gibi komlex bir özelliğe sahip olduğunu vurgulayan Başkan Ör,” Arıların kraliçe arının beslenmesi için üretmiş oldukları arı sütü, İçerisinde B vitaminlerinin tamamı ile A, C, D, E vitaminleri, pek çok aminoasit, hormon ve enzim bulunmaktadır. Aynı zamanda güçlü bir karbonhidrat ve protein kaynağıdır. Türkiye bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu’nun (TÜBİTAK) yaptığı çalışmalarda arı sütünün bazı etkilerine değinilmiştir. Bir diğer arı ürünü olan propolisin de ise 140 dan fazla bileşeni vardır. En büyük özelliği arıların propolisiantiviral, antibiyotik, antifungal olarak kullanmasıdır.

“Ör Arı Ürünleri Şifa Dağıtıyor”
Arıların çiçeklerden topladığı polen de şifa amaçlı  kullanılan arı ürünleri arasında yer aldığını söyleyen başkan Mustafa Ör, arı ürünlerinin ortak özelliklerinin bağışıklığa destek verici, cinsel gücü arttırıcı, enerji ihtiyacını karşılayıcı, sperm ve yumurta kalitesini arttırıcı olduğunu iddia edildiğini, tüm ürünlerin yoğun bileşimler içermesi sebebiyle apiterapi,  alternatif tedavi yöntemleri içerisinde önemli bir yer edindiğini söyledi.Kadir KARAKAŞ
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Saski'den Su Depolarına Bakım
Saski Karasu Ortaköy Mahallesinde Bulunan 150 tonluk ve 30 Tonluk Su Deposunun Temizliği Yapıldı.

Haberi Oku