FLAŞ HABER
Her şey var personel yok
banner45
Gece geç saatlerde mesai arkadaşları tarafından Kocaali İlçe Hastanesi Acil Servisi’ne getirilen İnce hastanede röntgen personeli olmadığı için Sakarya Eğitim Araştırma Hastanesi’ne gönderildi.

Parmağı parçalandı
Olay geçtiğimiz Pazar gecesi 02.00 sularında Kestanepınarı Mahallesi’nde meydana geldi. Mahallede yaşanan elektrik arızasına müdahale eden SEDAŞ arıza personeli ve Ak Parti Kocaali Gençlik Kolları eski İlçe Başkanı Muhammed ince, kullandığı merdivenin kara gömülerek direkten kayması sonucu kaza geçirdi. Olayda parmağı kırılan ve kanamalı yaralanan İnce mesai arkadaşları tarafından Kocaali İlçe Hastanesi’ne getirildi. Acil Servis Ünitesi’nde yaklaşık bir saat müşahede altında tutulan ve aşırı kanamadan dolayı serum takviyesi yapılan İnce, hastanede röntgen çekecek personel olmadığı için Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi.

Personel yok
Muhammed İnce “Kestanepınarı Mahallesi’ndeki bir arızaya müdahale sırasında bir kaza yaşadım. Parmağım kanamalı şekilde kırıldı. Kocaali İlçe Hastanesi Acil Servisi’nde aşırı kanamadan dolayı serum takıldı ve bir süre müşahede altında tutuldum. Ardından hastanede kırık parmağa röntgen çekecek personel olmadığı için Karasu’ya ya da Sakarya Eğitim Araştırma Hastanesi’ne sevk edilmem gerektiği ve Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin daha iyi bir tercih olacağı söylendi. Ve orayı tercih etmek durumunda kaldım. Tedavim orada tamamlandı”

Kocaali hak etmiyor
“Sonuç olarak ilçe hastanemizde her türlü cihaz ve ekipmanımız mevcut ancak kullanacak personel yok. Bu sebeple kilometrelerce yol gitmek durumunda kaldık. Benim parmağım kırıldı hafif diyebiliriz, peki daha ağır bir vaka gelseydi ve röntgen olmadığı için sevk sırasında hayatını kaybetseydi bunun hesabını kim verecekti. Kocaali’mizde yaklaşık iki milyon liralık bir hastane, cihaz ve ekipman yatırımı var ancak kullanacak personel yok. Bu ilçemiz için kabul edilebilir bir durum değil. Kocaali halkı bunu hak etmiyor. Her tülü imkana sahip iken röntgen personeli olmadığı için Adapazarı’na gitmek, kırılan parmağımdan daha fazla canımı yaktı” dedi.Erman CİNASOĞLU
Anahtar Kelimeler
Her şey Var Personel Yok
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Arı Ürünleri Şifa Dağıtıyor
Arı Ürünlerinin doğanın en şifalı ürünlerinden bir olduğunu söyleyen Mustafa Ör, geçmişten itibaren...

Haberi Oku