FLAŞ HABER
Türkücü Tarık Tüfekci’nin Közde Kahve Keyfi
banner45
Ya insanların güler yüzlülüğü, acılardan bile neşe çıkaran insanların doğallığı, buraya gelmek için bir sebep değilmi.  Ünü Ülkemizin sınırlarını çoktan aşan muhteşem görüntüsüyle Sakarya nehrinin Karadeniz”le buluştuğu yer olan yeni mahalledir. Bol çeşit deniz ürünleriyle ve en önemlisi közde pişen Türk kahvesiyle her bakımdan özeldir.

“Tüfekçi Muhteşem Bir Yer ”
Karadenizli Ünlü türkücü Tarık Tüfekci, geldiği Karasu İlçesinde Yeni mahallede cafe seramik o’da közde Türk kahvesi keyfi yaparak,  cafe işletmecisine tam not verdi. Tüfekci, Türk kahve kültürünün yeniden canlanmasında önemli rol oynayacağını ve cezve lezzetine yeniden dönüşüm artacağını ifade etti.

Tüfekci, Türk kahve kültürünün önemli bir unsur olduğunu ve kahve tiryakileri için közde kahve keyfinin nostaljiye olarak nitelendirildiğini ifade etti.

Tüfekçi, bilim adamları da yaptığı incelemede közlü külde pişirilen Türk kahvesinin daha lezzetli ve farklı damak lezzetine sahip her kesim insana hitap ettiğini ve bu ürün kahve tutkunu bayanların da büyük ilgisini çekiyor dedi.
İşletme sahibi İbrahim Bayraktar, Közde kahve kültürü, Osmanlı’dan gelen bir özellik tarzında olduğu için çok beğeniyorlar ve çok talep var dedi.Mehmet KARAKAŞ
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Yaralı Yavru Karaca’ya Belediye Başkanı...
Sakarya Karasu İlçesi Resuller Köyünde Huri Çukur isimli vatandaşın bahçede tırpan yaparken bulduğu...

Haberi Oku