17 Yıllık Rüya

Koskoca 17 sene olmuş bizlere üniversite hayalini sattıkları. 
Her seçimde Kocaali halkına bir vaat olarak sunulan Kocaali MYO kaldığı yerden devam etmesi için gerekli işlemler yapıldı fakat yine türlü ayak oyunlarıyla yapımına başlanamadı ve bir sonraki seçime vaat olarak kalacak gibi duruyor. Şu an inşaat halinde olan ( ki yıllardır öyle) üniversitenin yapımı bitene kadar geçici olarak TOKI konutlarında bulunan, hatta bizim yıllardır yapılması planlanan üniversiteden daha büyük ve hazır olan okula geçici devri gerçekleşecekti ki TOKI konutlarında yaşayanların imzalarıyla okulun devir işlemi reddedildi. Orada yaşayan insanlarında haklı olduğu konular vardır muhakkak. 

Fakat bizim beklemeye tahammülümüz kalmadı artık, bu halk zamanında harmanından fındığını, cebinden parasını verdi, sırf üniversitemiz olsun ilçemiz gelişmeye başlasın, olduğumuz yerde kalmayalım ilerleyelim diye  fakat yine de boşa gitti,üniversite bir türlü yapılamadı/yapılmadı.  Bu ilçede üniversite  yapılmıyorsa, başarısız yöneticiler  kadar bizim de suçumuzdur. Yeterince baskı yapmamışız demektir, yöneticilerin rahat rahat aynı yalanı söylemesine göz yumduğumuzu, gerektiğinde tepkiyi göstermediğimizin kanıtıdır. 

Kocaali bir seçim daha bekleyemez, beklememeli. 
Eğer halk olarak biz bu üniversitenin açılmasını talep ediyorsak artık bir yerlere sesimizi gür bir şekilde duyurmamız gerekir. 
Önümüzdeki günlerde üniversitemizin tekrardan  TOKI Caferiye konutlarındaki okula  geçici olarak devredilmesi  için bir imza kampanyası başlatılacak ve toplanan imzalar ile gerekli kurumlara sunulacak. Kocaali’de yaşayan, ilçesinin geleceğini düşünen kim  varsa bu kampanyaya imza atması gerekir, umarım imza bu işi çözer,çözemez ise bizim yöneticilerin pek bir şey yapacağı yok gibi gözüküyor. 

Üniversite demek ilçeye sosyal ve ekonomik yönden büyük katkı demektir. İlçeye aylık olarak para girmesini sağlar, öğrenciler ve akademisyenlerin  ulaşım, barınma, yeme içme,eğlence gibi harcamalarıyla, ilçe ekonomisinde büyük payı bulunur. Artık “olursa olur” modundan bir an önce  çıkmamız lazım bu ilçeye bir üniversite şart.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Turan
Turan - 12 ay Önce

Gençlerin bu konuya ilgi duymasına çok sevindim. Duygularını kaleme dökmesine ise müteşekkirim. Lütfen yola devam edin. 2 Ağustos 2019, Cuma günü Kocaali için bir dönüm noktası olabilir.