Değerli okurlar TSK’nın Afrin’e Zeytin Dalı harekatında bir ayı geride bırakmış olduk. Her an rakamlar değişmekle birlikte 1614 terörist etkisiz hale getirilmiş bulunmaktadır. Sınırlarımızda güvenliği sağlamak ve sürekli kılmak ve Afrin’de DEAŞ, KCK, PYD, YPG, PKK gibi terör örgütlerini tasfiye etmek için 20 Ocak’ta başlatılan harekat devam ediyor.

            Bir yandan ordumuz kayıplar verdi, şehitlerimiz var. Türk milleti ve devletinin bekası için tehditleri savuşturmak, bertaraf etmek zorundayız. Afrin’de öyle şeyler tespit ettik ki adeta zaman ayarlı bombayı hazırlamışlar ve sayaç çalışmaya başlamış. Ordumuz sayacı tam zamanında durdurmaya gitmiş. Afrin’de Türkiye sınırı boyunca PKK yeraltında uzun tüneller kazmış ve mevzilenmiş. Afrin’de PKK güçlenerek kamplar kurmuş hatta sınır hattımıza gözetleme kuleleri bile kurmuş. Ülkemiz adına ne büyük bir tehlikenin bizleri beklediğini görmeliyiz. Atasözünde “yılanın başı küçükken ezilir” der. Yani bir tehlike, düşman güçlenip büyük zarar verecek hale gelmeden bertaraf edilmelidir. Ama Afrin’de yılan küçüklüğünü geçmiş, ABD yardımlarıyla Anaconda’ya dönüşmüş durumda. Şimdi bu noktada ordumuz ile bu yılanın başını ya ezeceğiz; ya ezeceğiz. Artık ölmek var, dönmek yok noktasındayız. Teröristler öyle uzun zaman hazırlanmışlar ki bulunan her kanıtta uzun vadeli hazırlık yaptıklarını görüyoruz. ABD oluk oluk silah ve yardım yağdırmış. Öyle ki sınırımıza 5 km uzaklıktaki RACO bölgesinde tren hattı tünellerine depolamışlar.  İslahiye-Halep tren hattı tünelleri de ek kazılar yapılarak 20 km’den uzun yeraltı ağına dönüştürülmüş.  PKK sınırımız yakınını mayın tarlasına dönüştürmüş.

            Özetle terör grupları Türkiye sınırından Suriye yönüne doğru dört aşamalı bir hat oluşturmuşlar. Teröristler silahlanmayı bu şekilde yerleştirmişler. Açık ve net görünen o ki büyük bir savaşa hazırlanmışlar. Eğer ordumuz harekata başlamasaydı ABD ve yandaşları destekli bu örgütler düzenli orduya dönüştüğü an Türkiye’ye meydan okuyacaktı. Çünkü büyük Kürdistan ilan edilecekti ki ülkemizden de toprak talepleri aşikar…

            ABD, İsrail, yandaşları CIA, Mossad diğer ülke ve örgütlerden Suriye’de herkesin çıkar ve hedeflerine göre çeşitli gruplara büyük silah yardımları ve eğitimler verilmiş. Aslında ülkemizin karşısında tıpkı I.Dünya savaşındaki gibi bir değil pek çok ülke yer almaktadır.

            Türk ordusu cesurdur, sayıya bakmaz, imanlıdır, şehadeti arzular, ölümden korkmaz. Vatan söz konusu ise asla geri adım atmaz. Çünkü şanlı Türk tarihinde ataları da öyle idi.

            1071’de Selçuklu sultanı Alparslan Bizans sınırına keşif amaçlı asker gönderir. Gözcü telaşla “Sultanım bizden 10 kat büyük Bizans ordusu hızla yaklaşıyor”. Sultan “bizde onlara yaklaşıyoruz” der.

            Daha eskilere gidersek atamız Hun imparatorluğu Başbuğu Mete han, Çin ordusuyla karşılaşacaktır. Vezirle yüksek bir tepeye çıkar ve çok kalabalık bir ordu görür. Veziri Mete han’a sorar. Ne düşünüyorsunuz efendim? Mete han ona döner ve “Bu kadar Çinliyi ben nereye gömeceğim” der.

            Bir örnekte yakın tarihimizden vereyim. I.Dünya harbinde Çanakkale Conk bayırında düşman karşımızda silahlı ve 8 taburdur. Askerimiz ise sayıca az ve silahımız yok denecek kadar az. Atatürk  diyor ki “Ben size taarruzu değil, ölmeyi emrediyorum” ve verilen emre göre üç dakika sonra öleceğini bildiği halde tek Türk askeri geri adım atmamıştır. Tarihte pek çok büyük imparatorluk ve devlet kuran yüce Türk milletinin evlatları vatanı için şehadeti göze alır.

             O halde Suriye iman sahipleri ile paralı asker çapulcularının çarpışmasıdır…

            Ayrıca TSK’da JÖH, PÖH, SAT, SAS profesyonel birliklerini hassas noktalarda konuşlandırarak ilerleyecektir. Afrin’de pek çok noktada tuzaklanmış mayınlar, bombalar var. Sivillerin arasında sızan teröristler askerlerimize şaşırtmaca yapıyorlar. Ordumuz yüksek donanımlı ve hazırlıklıdır. Tecrübesi, göreve bağlılığı, vatan sevgisi ve başındaki yüksek komutanlık vasfına haiz generalleri ile başarıya gidecektir. Türk’e kefen biçenler kaçış yok! “kazdığınız kuyuya düşeceksiniz”…

            ABD diplomatik ataklarla bizi durduramayacağını biliyor. “Uyuyan devi uyandırdılar çünkü” Çanakkale’de, büyük taarruzda, Kıbrıs’taki yüksek ruh hali ile ordumuz zafere yakın…

            Tüm ihanetlere, tuzaklara, kumpaslara, binbir oyuna rağmen Türkiye Afrin’de başarılı olacaktır. Amerika’ya eski bir kızılderili atasözünü hatırlatmak isterim. “Sular yükselince balıklar karıncaları yer, Sular çekilince de karıncalar balıkları ….” Bugünkü üstünlüğüne güvenme!.. Kimin kimi yiyeceğine “Suyun akışı” karar verir.

            Bu noktada diyorum ki “gel zamanın doldu Amerika şimdi git zamanı” ABD Afrin’de bizimle pazarlık yapma peşinde ama geçmiş olsun.

            “Aslanlar insanlarla pazarlık yapmaz” Truva-Troy

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Can 2018-02-19 16:22:44

Evet ABD sana güle güle yar saçların lule TSK benziyor bir file gidiyor AFRİN e PKK yı ezmeye..Turan a heyyy Turan AA..