Arkada Kalanlar

Şunun şurasında fazla bir şey kalmadı 30 Mart’a. Hepi topu 10 gün daha yaşayacağız giderek daha da elektriklenen bu atmosferi. Söylemler her geçen gün daha da sertleşiyor, iddialar bir biri ardına geliyor. Hele bir de sosyal medya savaşları var ki akıllara zarar. Kocaali’de muhalefet kanadı özellikle son bir iki haftalık dönemde bir rüzgar yakaladı. Sonucu ne kadar etkiler bilinmez ama ilçede gündem olacak iddiaları ortaya sürüyorlar ve şu sıralar Ak Parti yönetimi ile ciddi bir yarış içinde oldukları kesin. Özellikle Kenan Çatalbaş son dönemde sormaya yetiştiremiyor. Ak Parti cephesi de son üç haftadır her iddiaya yanıt veriyor. Onlar da cevaplamaya yetiştiremiyor.

İlçe merkezi her şey bir kenara bırakıp seçim havasına kilitlenmişken etrafta farkına pek varılmayan bazı olaylarında cereyan ettiği duyuluyor. Örneğin geçtiğimiz hafta şu baraj meselesi ile ilgili bir takım iddialar ortaya atılmıştı hatırlarsınız. İstimlak yapılan yerlerdeki vatandaşların nereye alınacakları konusunda söylentiler dolandı. Sonra yetkililerden, kimsenin mağdur edilmeyeceği ve Caferiye Projesi’nin hızlandırılacağı açıklaması geldi. Zira projenin buraya kadar olan kısmı beklenenden hızlı ilerlediği için beklentiler de o yöndeydi. Ancak bu hafta duyduğumuz kadarı ile Ortaköy’e bağlı Cuma Mahallesi için durum biraz ciddileşmiş. İstimlak olan ve paraları ödenen hane sahiplerine ev ve arazilerini boşaltmaları yönünde tebligatlar gönderilmeye başlanmış. Ve buna karşılık bölge halkının yakın zaman içerisinde arkasına siyasi destek de alarak tepki vermesi muhtemel görünüyor. Bu tepkinin ne şekilde olacağını şimdiden kestirmek güç ancak, ancak seçim öncesi oluşabilecek gergin bir ortam iktidar kesimini zor durumda bırakabilecek gibi duruyor. Tamam seçim hepimizin seçimi, yarış herkesin yarışı ama bu yarışa kapılıp, Ortaköy mevzusunu es geçmemek ve bölgenin çıkarı için ciddi adımlar atmak lazım. Paralarını aldılar diye başınızın çaresine bakın imajı verilecek olursa bu herkesin zararına olur.

Son olarak geçtiğimiz hafta Kocaali ve Karasulu taraftarlar arasındaki gerginliğe dikkat çekmiştik. Allah’tan fazla uzun sürmedi ve Karasulu dostlarımız Kocaali’ye gelerek, işi tatlıya bağlamak adına önemli bir adım attı. Tam da bu hafta sonu oynanacak olan Karasuspor Adapazarıspor müsabakası öncesinde gelişen bu gerginliğin, geçtiğimiz Cuma günü itibari ile son bulduğuna inanmak istiyorum. Kocaali’de Karasu’da bizim. Ve biz şu günlerde birbirimize daha fazla sahip çıkmalıyız. Herkesin benimle aynı fikirde olduğunu düşünüyorum. Ümit ediyorum ki dostluk havası bozulmaz, Karasuspor BAL’da kalır ve Kocaalispor play-off grubundan BAL’a yükselen takım olur. Bizim birbirimize ayrı liglerde olduğu kadar aynı ligde de ihtiyacımız var. Bu arada gazetemiz köşe yazarlarından Selçuk Çetin hoca bir trafik kazası geçirmiş. Kendisine geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.    

YORUM EKLE