12 - 14 Haziran 2020 Sakarya İl Emniyet Asayiş Raporu

  İl Emniyet Müdürlüğü sorumluluk bölgesinde 12,13,14 Haziran 2020 tarihlerinde meydana gelen ve sonucu alınan diğer olaylar aşağıya çıkartılmıştır. Kamuoyuna duyurulur.

12 - 14 Haziran 2020 Sakarya İl Emniyet Asayiş Raporu

Birimi: Sakarya-Adapazarı Cumhuriyet Polis Merkezi Amirliği
Olay Adi                      :HAKARET
Olay Özeti: 12.06.2020 günü saat:20.30 sıralarında Sakarya Eğitim Araştırma Hastanesi acil bölümünde çalışan Doktor  E.A. isimli şahsın, hasta E.T. isimli şahıs ile ilgili olarak vermiş olduğu beyaz kod ile ilgili hazırlanan tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir. 

1.    Birimi         :SAKARYA - ADAPAZARI - Cumhuriyet Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi            :TEHDİT
Olay Özeti:   12/06/2020 günü saat 09:40 sıralarında SEAH Çocuk Hastanesi Acil Kısmında meydana gelen Tehdit(Beyaz Kod) olayı ile ilgili Doktor A.K. hasta yakını olan A.T. isimli şahsın kendisine tehditte bulunduğunu beyan ederek davacı ve şikayetçi olmuştur. 

2.    Birimi         :SAKARYA - ADAPAZARI - Cumhuriyet Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi       :OTODAN HIRSIZLIK
Olay Özeti: 13.06.2020 günü saat 19.00 sıralarında Polis Merkezimize gelen E.Ç. isimli şahıs 54 ZS ** plakalı aracından hırsızlığa teşebbüs edildiğini ancak çalınan birşey olmadığını beyan etmesi üzerine tahkikata başlanılmıştır. 

3.    Birimi         :SAKARYA - ADAPAZARI - Cumhuriyet Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi           :TRAFİK GÜVENLİĞİNİ TEHLİKEYE SOKMA
Olay Özeti:  13.06.2020 günü trafik ekiplerinin Kavaklar Caddesinde yapmış oldukları uygulamada durdurulan 54 ZK **  plaka sayılı aracın sürücüsü M.K. isimli şahısta 1.20 promil alkol çıkmasından dolayı gerekli tahkikata başlanmıştır.

4.    Birimi         :SAKARYA - ADAPAZARI - Cumhuriyet Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi           :HAKARET - TEHDİT
Olay Özeti:  Polis merkezimize gelen G.K. halen çalışmakta olduğu Z… isimli işyerinin sahibi olan Z.Ö. isimli şahıs kendisini facebook üzerinden tehdit ve hakarette bulunduğunu beyan ederek davacı ve şikayetçi olmuştur.

5.    Birimi         :SAKARYA - ADAPAZARI - Cumhuriyet Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi          :ÇOCUĞUN CİNSEL İSTİSMARI - TEHDİT
Olay Özeti:   12.06.2020 günü M.Ş. isimli şahıs H.F. isimli şahsın çocuklarına cinsel istismarda bulunduğunu, çocuklarına, hakaret ve tehdit bulunduğunu beyan etmiş olup, konu ile ilgili olarak tahkikate başlanmıştır.

6.    Birimi         :SAKARYA - ADAPAZARI - Cumhuriyet Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi           :TEHDİT - HAKARET
Olay Özeti: Polis Merkezi Amirliğimize gelen B.A. isimli şahış çalışmış olduğu işyerinde müdürü olan O.D.'nun kendisine tehdit ve hakaretlerde bulunduğunu, davacı ve şikayetçi olduğunu beyan etmiş olup, konu ile ilgili tahkikata başlanılmıştır.

7.    Birimi         :SAKARYA - ADAPAZARI - Cumhuriyet Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi          :TRAFİK GÜVENLİĞİNİ TEHLİKEYE SOKMA
Olay Özeti:   12.06.2020 günü saat:23.20 sıralarında Güneşler Mahallesinde trafik ekiplerinin yapmış olduğu kontrolllerde, 100 promil üstü alkollü aaç kullandığı tespit edilen S.Y. isimli şahıs ile ilgili tahkikata başlanmıştır. 

8.    Birimi         :SAKARYA - ADAPAZARI - Cumhuriyet Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi              :OTO HIRSIZLIĞI
Olay Özeti            : Polis Merkezi Amirliğimize gelen A.T. isimli şahıs adına tescili bulanan 54 DK ** plaka sayılı aracının çalındığını beyan etmesi üzerine tahkikata başlanılmıştır. 

9.    Birimi         :SAKARYA - ADAPAZARI - Cumhuriyet Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi          :TRAFİK GÜVENLİĞİNİ TEHLİKEYE SOKMA
Olay Özeti: 13.06.2020 günü idaremiz Semerciler Mahallesinde yapılan kontrollerde 100 promil üstü alkollü olduğu tespit edilen, A.E.T. isimli şahıs ile ilgili  tahkikata başlanmıştır.

10.    Birimi         :SAKARYA - ADAPAZARI - Cumhuriyet Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi              :KASTEN YARALAMA - TEHDİT - HAKARET
Olay Özeti: 12.06.2020 günü saat 20:00 sıralarında Tığcılar Mahallesi Karaosman Sokakta aralarında S.K.S.S. ve A.N.T.H. isimli şahıslar ile H.N.H.K. ve R.M. isimli şahılar arasında meydana gelen Kasten Yaralama, Tehdit ve Hakaret olayları ile ilgili tahkikata başlanmıştır. 

11.    Birimi         :SAKARYA - ADAPAZARI - Cumhuriyet Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi             :KASTEN YARALAMA - HAKARET
Olay zeti: 12.06.2020 günü S.Ö.'in müşteki sıfatıyla alınan ifadesinde eşi olan H.Ö.'in kendisi darp ettiğini ve tehdit ettiğini eşinden beyanla şikayetçi olduğunu beyan etmiş olup, konu ile ilgili tahkikate başlanılmıştır.

12.    Birimi         :SAKARYA - ADAPAZARI - Cumhuriyet Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi              :ÇOCUĞUN KAÇIRILMASI VE ALIKONULMASI
Olay Özeti: Polis Merkezi Amirliğine gelen E.S. isimli şahıs 10.06.2020 günü öz kızı D.N.S. hakkında Cumhuriyet Polis Merkezine Kayıp başvurusunda bulunduğunu, kızını A.K. isimli şahsın kaçırmış olduğunu ve bu şahıstan ve şahısın ailesinden davacı ve şikayetçiyi olduğunu bildirmesi üzerine gerekli tahkikata başlanılmıştır.

13.    Birimi         :SAKARYA - ADAPAZARI - Cumhuriyet Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi                      :TRAFİK GÜVENLİĞİNİ TEHLİKEYE SOKMA
Olay Özeti: 13.06.2020 günü trafik ekiplerinin Şirinevler Mahallesi …..nolu sokakta yapmış oldukları uygulamada durdurulan 54 SF ** plaka sayılı aracın sürücüsü B.B. isimli şahsın 1.47 promil alkollü olduğuu anlaşılmış olup, konu ile ilgili tahkikata başlanmıştır.

14.    Birimi         :SAKARYA - ADAPAZARI - Yenikent Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi              :ZEHİRLENME
Olay Özeti: 12.06.2020 günü saat:19.00 sıralarında idaremiz Korucuk Mahallesinde* sayılı yerde meydana gelen Zehirlenme olayı ile ilgili olarak 2018 doğumlu E.R.K. ve Y.H.K. isimli ikizler evde anneleri S.K. ile bulundukları esnada mutfakta tezgahın altında bulunan temizlik maddesi ile oynadıklarını annesinin görmesi üzerine annesi ve babası tarafından hemen hastaneye götürerek tedavilerinin yaptırıldığı, yapılan tetkikler sonucu temizlik maddesi içmedikleri anlaşılması üzerine taburcu oldukları anlaşılmış olup, tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir. 

15.    Birimi         :SAKARYA - ADAPAZARI - Yenikent Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi             :TEHDİT - HAKARET
Olay Özeti: 13.06.2020 günü saat:22:15 sıralarında Yenikent Polis Merkezine gelen Müşteki G.P. dini nikahlı eşi olan H.Ç.'ın kendisini cep telefonuyla arıyarak tehdit ve hakaretlerde bulunduğunu beyan ederek şikayetçi olmuş. GTahkikate başlanmıştır.

16.    Birimi         :SAKARYA - ADAPAZARI - Yenikent Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi                      :TEHDİT - HAKARET - MALA ZARAR VERME
Olay Özeti: 12.06.2020 günü Y.Ç. isimli şahıs tarla sınır komşusu olan M.T.'nın tarla sınırdaki beton direklerine zarar verdiğini, daha öncedende bu direkleri söküp evine götürdüğünü bugün ise sınırdaki direklere zarar verdiğini görünce şahsa selendiğini ve direği neden eğdiğini sorduğunda M.T.'nın kendisine hakaretlerde bulunduğunu, bu nedenle oradan ayrılıp polise haber verdiğini beyan etmiş, şahıs ile birlikte olay adresine gidilğinde Y.Ç.'in oğlu Ş.Ç. ile M.T.'nın tartışır durumda oldukları görülmüş şahıslar ikaz edilerek tartışmaya son verilmiş, şahıslar ile yapılan görüşmede her iki tarafın karşılıklı olarak şikayetçi oldukları anlaşılmış, konu ile ilgili tahkikata başlanmıştır.

17.    Birimi         :SAKARYA - ADAPAZARI - Yenikent Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi         :OTODAN HIRSIZLIK
Olay Özeti: 13.06.2020 günü saat 16.20 sıralarında  15 Temuz Camili Mah. * Ada 10. Blok önünde E.K. isimli şahsa ait park halinde bulunan aracında hırsızlık olayı meydana gelmiş. Tahkikata başlanmıştır.

18.    Birimi         :SAKARYA - ADAPAZARI - Yenikent Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi             :KÖTÜ MUAMELE - 6284 SAYILI AİLENİN KORUNMASI VE KADINA KARŞI ŞİDDETİN ÖNLENMESİNE DAİR KANUN KAPSAMINDA  VERİLEN TEDBİR KARARINA AYKIRILIK
Olay Özeti:  13.06.2020 günü A.Y. ile yapılan görüşmede şahıs oğlu H.Y.’in kendisini darp ettiğini kendisinden davacı ve şikayetçi olduğunu, oğlunun ikametten götürülmesini istediğini beyan etmeiş olup, hazırlanan tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.

19.    Birimi         :SAKARYA - ADAPAZARI - Yenikent Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi            :GÖREVİ YAPTIRMAMAK İÇİN DİRENME  - KASTEN YARALAMA
Olay Özeti: 13.06.2020 günü A.Y. ile yapılan görüşmede şahıs oğlu H.Y.’in kendisini darp ettiğini kendisinden davacı ve şikayetçi olduğunu, oğlunun ikametten götürülmesini istemesi üzerine sağlık ekibinin şahısla bizde görüşelim demesi üzerine sağlık ekibiyle birlikte ikamet giriş kapısına yöneldiklerinde ikamet içerisinde bulunan H.Y.L isimli şahıs Ç.M.B. B.F. ile Ç.M.B. S.S.’na tekme atarak mukavemette bulunduğu,  takviye peorsonel istenilmesi üzerine olay yerine gelen ekipler ile şahsa müdahalede bulunulduğu, H.Y.'in yumruk atması sonucu Polis Memuru H.K.'ın burnunun kırıldığı, şahsın Komiser Yardımcısı E.Ş.’e de yumruk attığı anlaşılmış olup, hazırlanan tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.

20.    Birimi         :SAKARYA - ADAPAZARI - Yenikent Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi          :KAYIP ŞAHIS 
Olay Özeti: 13.06.2020 günü saat 16.25 sıralarında Polis Merkezimize gelen H.A. isimli şahıs oğlu M.A.'ın kayıp olduğunu, oğlunun bulunarak tarafına bilgi verilmesini istediğini, beyan etmesi üzerine tahkikata başlanmıştır.

21.    Birimi         :SAKARYA - ERENLER - Dumlupınar Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi                :KASTEN YARALAMA - HAKARET
Olay Özeti:    13.06.2020 günü Saat: 13.00 sıralarında Yeşiltepe Mahallesi Atatürk Caddesi No: * sayılı adreste bulunan ** isimli işyerinde Müşteki Şüpheliler H.S. ile R.C. arasıda meydana gelen Kasten Yaralama ve Hakaret olayı ile ilgili tahkikata başlanılmıştır.  

22.    Birimi         :SAKARYA - ERENLER - Dumlupınar Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi              :TAKSİRLE YARALAMA
Olay Özeti:   13.06.2020 tarihinde *** Fabrikasında meydana gelen İş Kazası ile ilgili Z.A. isimli şahıs işyerinde çalışmakta iken yükleme yaptığı esnada sağ eline çarpması sonucunda sağ başparmağında ağrı oluşması üzerine hastaneye kontrol amaçlı olarak gittiğini, yaralanmasında kimsenin kusuru ve ihmalinin olmadığını, kimsende dava ve şikayetinin bulunmadığını beyan etmiş olup, tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir. 

23.    Birimi         :SAKARYA - SERDİVAN - Serdivan Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi            :TAKSİRLE YARALAMA
Olay Özeti:   13.06.2020 günü saat:14:00 sıralarında idaremiz Bahçelievler Mahallesi     Limonlu Sokak üzerinde meydana gelen Taksirle Yaralama olayı ile ilgili Müşteki H.Ç. isimli şahsın 12.06.2020 günü saat:14.00 sıralarında kızı K.Ç. bisiklet sürerken düşüp hafif yaralanması neticesi hastaneye götürdüğünü, hastanede gerekli tedavisi yapıldığını ve aynı gün taburcu oldu şu an sağlık durumu iyi olduğunu, kimseden davacı ve şikayetçi olmadığını beyan etmesi üzerine hazırlanan tahkikat evrakı ikmalen gönderilmiştir.

24.    Birimi         :SAKARYA - SERDİVAN - Serdivan Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi             :TRAFİK GÜVENLİĞİNİ TEHLİKEYE SOKMA
Olay Özeti:    13.06.2020 günü saat:00:38de Serdivan Kemalpaşa Mahallesi Üniversite Caddesi S……  Kafe isimli işyeri önünde durdurulan 06 FD *** plaka sayılı aracın sürücüsü M.K. isimli şahsın 1.06 alkollü olduğu tespit edilmiş olup, hazırlanan tahkikat evrakı ikmalen gönderilmiştir.

25.    Birimi         :SAKARYA - SERDİVAN - Serdivan Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi              :DOLANDIRICILIK
Olay Özeti:  Müşteki A.B. ifadesinde; 12.06.2020 günü saat:14.00 sıralarında Sahibinden .Com isimli sitede M.G. isimli bir şahsın ilanını gördüğünü, Asus marka bilgisayarın satılık olduğunu, 3000 TL' ye anlaştığını, şahsın kendisine göndermiş olduğu …….bank K.G. adına olan hesaba 200 TL gönderdiğini, ardından şahsa bir daha ulaşamadığını, kendisini bu şekilde dolandıran şahıstan davacı ve şikayetçi olduğunu beyan etmiş olup, düzenlenen tahkikat evrakı ikmalen gönderilmiştir.

26.    Birimi         :SAKARYA - SERDİVAN - Serdivan Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi                 :İŞ KAZASI
Olay Özeti:    12.06.2020 günü saat:10:00 sıralarında Beşköprü Mahallesi D-100 Karayolu Erbaa Karavan isimli işyerinde meydana gelen İş Kazası olayı ile ilgili Müşteki C.T. isimli şahsın işyerinde presten malzeme ayırırken sağ elini birden malzemenin altında kaldığını ve hafif şekilde elinde ezilme olduğu için hastaneye giderek tedavi olduğunu, sağlık durumunun iyi olduğunu, bu olayın bir anlık dalgınlığı nedeniyle olduğunu,olayla ilgili olarak kimseden davacı ve şikayetçi olmadığını beyan etmesi üzerine hazırlanan tahkikat evrakı ikmalen gönderilmiştir.

27.    Birimi         :SAKARYA - SERDİVAN - Serdivan Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi               :TRAFİK GÜVENLİĞİNİ TEHLİKEYE SOKMA
Olay Özeti:   13.06.2020 günü saat: 02:00 sıralarında Serdivan Kemalpaşa Mahallesi Medeniyet Bulvarı Üzerinde Trafik ekiplerince durdurulan 06 KIF ** plaka sayılı aracın sürücüsü B.K. isimli şahsın 1.14 promil alkollü olduğu tespit edilmiş olup, tahkikat evrakı ikmalen gönderilmiştir. 

28.    Birimi         :SAKARYA - Asayiş Şube Müdürlüğü 
Olay Adi            :YAĞMA ( GASP ) - KİŞİYİ HÜRRİYETİNDEN YOKSUN KILMA
Olay Özeti:   13.06.2020 günü saat:11:20 sıralarında Haber Merkezinin Orta Mah. Soğanpazarı Cad. Alkaya Oteli'nde Y.B. isimli şahsın Ö.Ç. ve B.D. isimli şahıslar tarafından 5000 TL karşılığı rehin alındığı akrabaları tarafından söylendiğini bildirmesi üzerine tahkikata başlanılmıştır. 

29.    Birimi         :SAKARYA - Çocuk Şube Müdürlüğü 
Olay Adi              :ÇOCUĞUN CİNSEL İSTİSMARI
Olay Özeti           :  13/06/2020 günü G.A. isimli yaşı küçük şahsın yaklaşık 15 gün önce Düzce İli Gölyaka İlçesi Saçmalıpınar Köyü ormanlık alanda A.E. isimli şahıs tarafından cinsel istismara maruz kaldığını beyan etmesi üzerine tahkikata başlanmıştır. 

30.    Birimi         :SAKARYA - FERİZLİ - Ferizli Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi            :TCK 191 KULLANMAK İÇİN UYUŞTURUCU VE UYARICI MADDE SATIN ALMAK, KABUL ETMEK VEYA BULUNDURMAK
Olay Özeti: 12.06.2020 günü saat 22:00 sıralarında Huzur uygulaması kapsamında yapılan denetimlerde idaremiz İstiklal Mahallesi 215.Sokak üzerinde durumlarından şüphelenilen İ.V., T.T., R.A. ve S.A. isimli şahısların yapılan kaba üst aramasında, S.A. isimli şahsın pantolon cebinde siyah poşete sarılı vaziyette net ağırlığı 7,65 gram olan ve bonzai maddesi olduğu düşünülen uyuşturucu madde bulunmuş olup, konu ile ilgili tahkikata başlanılmıştır.

31.    Birimi         :SAKARYA - GEYVE - Geyve Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi            :TEHDİT - HAKARET
Olay Özeti: 13.06.2020 günü saat 17:40 sıralarında Tepecikler Mahallesi Kılıçarslan Sokak No:*  sayılı adresten ekip talebi olduğu bildirilmesi üzerine görevli ekip sevk edilmiş. E.S. isimli şahsın, çocuklarının sokakta oynarken komşuları olan F.Y. ve S.M. isimli şahısların, çocukların top oynamalarından dolayı çocukları kovduğunu bunun üzerine kendisininde komşuları ile konuşmaya gittiğinde komşularının kendisini tehdit ettiklerini beyan etmesi üzerine  tahkikata başlanılmıştır.

32.    Birimi         :SAKARYA - HENDEK - Hendek Şehit Ali Gaffar Okkan Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi              :CİNSEL SALDIRI
Olay Özeti: 12.06.2020 günü saat:15.30 sıralarında Polis Merkezi Amirliğimize gelerek müracaat eden E.G. isimli şahıs ile yapılan mülakat sonucunda 31.12.2019 günü Ü.G. isimli şahısın Kocaeli ilinden aracı ile geldiğini. Kendisi ile buluştuklarını, Çevre Yolu Ömer BAYRAKLI Paşa Caddesi üzerinde bulunan mezbahanenin bulunduğu yerde araç içerisinde kendisinin alkol aldığını. Arkadaşının kendisine cinsel saldırıda bulunduğunu düşündüğünü alkolün etkisi ile hatırlamadığını beyan etmiş. Olayla ilgili tahkikat evrakları ikmalen gönderilmiştir.

33.    Birimi         :SAKARYA - HENDEK - Hendek Şehit Ali Gaffar Okkan Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi             :KAYIP EŞYA
Olay Özeti: 13.06.2020 günü polis merkezine gelen A.E.B. isimli şahıs cep telefonunun 12.06.2020 günü saat 18:00 sıralarında Beştepeler Caddesinde kaybettiğini beyan etmesi üzerine düzenlenen tahkikat evrakın ikmalen gönderilecektir.

34.    Birimi         :SAKARYA - HENDEK - Hendek Şehit Ali Gaffar Okkan Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi           :EVDEN HIRSIZLIK
Olay Özeti:   13.06.2020 günü polis merkezine intikaleden olayda M.K. isimli şahıs 09.06.2020 günü sattığı arabasının 11.500 TL parası gardıroptaki ceketinin içinde olduğunu. 13.06.2020 günü işte olduğu sırada eşinin saat 12:00 sıralarında evden çıkarak işe gittiğini ve saat 16:30 sıralarında eve geri döndüğünde kapının açık olduğnu gördüğünü. Ceketin cebinden 11.500 TL paranın çaınmış olduğunu farkettiğini kendisine haber verdiğini beyan etmesi üzerine tahkikata başlanmıştır 

35.    Birimi         :SAKARYA - HENDEK - Hendek Şehit Ali Gaffar Okkan Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi            :TAKSİRLE YARALAMA
Olay Özeti           :     12.06.2020 günü saat 18:00 sıralarında Yıldırım Beyazıt caddei üzerinde Ş.Ç.'nın sevk ve idaresindeki 54 KB ** plaka sayılı araç ile H.D.'in sevk ve idaresindeki 54 ABR ** plaka sayılı aracın çarpışması neticesinde yaralamalı trafik kazası meydana gelmiştir. Kazada araç sürücüleri ile 54 ABR** plaka sayılı araçta bulunan D.D. ve U.D. hafif şekilde yaralanmış olup, hazırlanan tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.

36.    Birimi         :SAKARYA - HENDEK - Hendek Şehit Ali Gaffar Okkan Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi              :TEHDİT - HAKARET
Olay Özeti             : 13.06.2020 günü Polis Merkezine gelen F.F. isimli şahıs boşanma aşamasında olduğu eşinin dayısı olan A.A. isimli şahsın kendisine Whatsapp üzerinden tehdit ve hakaret içerikli mesajlar gönderdiğini, bu mesajlara karşyılık olarak kendisinin de hakaret içerikli mesajlar attığını ve şahıstan şikayetçi olduğunu beyan etmesi üzerine düzenlenen tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.

37.    Birimi         :SAKARYA - HENDEK - Hendek Şehit Ali Gaffar Okkan Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi             :TAKSİRLE YARALAMA
Olay Özeti: 13.06.2020 günü F.A.U. öz oğlu olan E.U.'in diş çıkardığı için doktora götürdüklerini, doktorun el yazısı ile yazdığı reçetede Aftamed isimli diş jeli yazdığını, ancak eczacının Alfamet isimli tansiyon ilacını verdiğini, 02.06.2020 günü saat 19:30 sıralarında çocuğu bu ilaçtan verdikten sonra prospektüsü okuduğunu ve tansiyon ilacı olduğunu öğrendiğini, eşinin hemen çocuğu kusturduğunu ve ardından hastaneye götürdüklerini, çocukta herhangi bir rahatsızlık olmadığını, taburcu edildiklerini, olayla ilgili şikayetçi olmadığını beyan etmiş olup, düzenlenen tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.

38.    Birimi         :SAKARYA - HENDEK - Hendek Şehit Ali Gaffar Okkan Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi              :KAYIP ŞAHIS
Olay Özeti: 13.06.2020 günü saat:20.20 sıralarında Polis Merkezimize gelerek müracaat eden Müşteki M.E.'ın alınan müracaatında; kızı B.E.'ın 10.06.2020 günü kendi isteği ile evden çıkıp gittiğini bu güne kadar eve dönmediğini kızının kayıp olduğunu beyan etmiş. Olayla ilgili tahkikata başlanılmıştır. 

39.    Birimi         :SAKARYA - HENDEK - Hendek Şehit Ali Gaffar Okkan Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi             :KASTEN YARALAMA
Olay Özeti: 12.06.2020 günü saat:15.30 sıralarında Yeni Mahalle Abdurrahman GÜRSES Caddesi No:** Hendek adresinde kavga olayının olduğu bilgisi üzerine bahse konu yere giden ekiplerimiz B.V. isimli şahıs kendisinin karşılayarak Başpınar Mahallesi Çay kenarında spor aletlerinin yanında kendisini 7 kişilik bir grup arkadaş tarafnıdan darp edildiğini beyan etmesi üzerine tahkikata başlanılmıştır.

40.    Birimi         :SAKARYA - KARAPÜRÇEK - Karapürçek Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi          :6136 SKM 
Olay Özeti:   13.06.2020 günü saat:12.30 sıralarında Yüksel Mahallesi Adapazarı Caddesi üzerinde uygulama yaptığı esnada  54 BB** plakalı aracın durumundan şüphelenmiş, araç sahibi araç içerisinde bulunmadığından Mini Market civarında araştırma yapılmış, aracın sahibi U.K. isimli şahısa ulaşılmış, yapılan arac aramasında aracın arka sağ koltuk zemin paspas üzerinde yatay vaziyette bir adet siyah renkli tahmini uzunluğu 60 cm. olan pompalı tabir edilen silaha raztlanmış, U.K. isimli şahsa silahın kime ait olduğu ve ruhsatının olup olmadığı sorulmuş,  pompalı tüfeğin kendisene ait olduğu ve hiç bir belgesinin olmadığını beyan etmiş, tüfeği ve içerisinde bulunan 3 adet fişeği kendi rızası ile görevlilerimize teslim etmiş olup, konu ile ilgili tahkikata başlanılmıştır.

41.    Birimi         :SAKARYA - KARASU - Karasu Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi           :MALA ZARAR VERME - TRAFİK GÜVENLİĞİNİ TEHLİKEYE SOKMA
Olay Özeti: 13/06/2020 günü F.Y. isimli şahsın sevk ve idaresinde olan 16 BYS ** plaka sayılı aracın Yalı Mah İstanbul Caddesi Sanayii Kavşağında bulunan refüje girdiği ve Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü'ne ait MOBESE direğine ve yere sabit bulunan panoya çarptığı, genel sağlık durumunun iyi olduğu anlaşılmış olup, konu ile ilgili tahkikat başlatılmıştır.

42.    Birimi         :SAKARYA - KARASU - Karasu Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi             :KASTEN YARALAMA - TEHDİT - HAKARET
Olay Özeti:  13/06/2020 günü saat 03:45 sıralarında  R.P. isimli şahıs, dört yıldır birlikte yaşadığı Ç.Ü. isimli şahsın kendisini darp ettiğini, tehdit ve hakarette bulunduğunu, genel sağlık durumunun iyi olduğunu, davacı ve şikayetçi olduğunu beyan etmiş. Tahkikat başlatılmıştır.

43.    Birimi         :SAKARYA - KARASU - Karasu Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi             :TEHDİT - HAKARET
Olay Özeti                 :    13/06/2020 günü saat: 12.30 sıralarında B.G., Ş.G., Ş.D. ve M.Z.D. isimli şahıslar arasında meydana gelen Tehdit ve Hakaret olayları ile ilgili şahısların birbirlerinden davacı ve şikayetçi olduklarını beyan etmeleri üzerine tahkikata başlanılmıştır.

44.    Birimi         :SAKARYA - KARASU - Karasu Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi             :KONUT DOKUNULMAZLIĞININ İHLALİ
Olay Özeti             :    12/06/2020 günü saat:10.30 sıralarında A.D. isimli şahsın Aziziye Mahallesi 359. Sokak No:* Karasu sayılı adreste bulunan yazlığının balkonundan kombisinin çalındığı tespit edilmiş olup, konu ile ilgili tahkikata başlanılmıştır.

45.    Birimi         :SAKARYA - KARASU - Karasu Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi              :EVDEN HIRSIZLIK
Olay Özeti: 13/06/2020 tarihinde Polis Merkezimize müracaat için gelen İhsan Karabulut adlı şahıs Yalı Mahallesi Sahil Caddesi No:1** Karasu adresinde bulunan yazlığına 01/06/2020 tarihinde geldiğinde, iki katlı yazlığının  her tarafında dağınıklık olduğunu, toparlarken de birçok eşyasının yerinde olmadığını farketmiş. Tahkikata başlanmıştır. 

46.    Birimi         :SAKARYA - KARASU - Karasu Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi              :KAYIP ŞAHIS
Olay Özeti:    13.06.2020 günü saat 10.05 sıralarında Polis Merkezine gelen N.D. isimli şahıs Yalı Mahallesi 160. Sokak No:** Karasu/ sayılı ikamette kızı S.D., eşi ve diğer kız çocuğu ile birlikte yaşadıklarını. 11.06.2020 günü saat 12.00 sıralarında kızı olan S.D. isimli şahsın kendi ikametinden kaçtığını. Kızı S.D.'nin gidebileceği herhangi bir yer olmadığını, kızı S. D.'nin bulunması halinde kendisine teslim edilmesini istediğini beyan etmiş, konu ile ilgili tahkikata başlanılmıştır.

47.    Birimi         :SAKARYA - KAYNARCA - Kaynarca Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi              :AİLE HUKUKUNDAN KAYNAKLANAN YÜKÜMLÜLÜĞÜN İHLALİ
Olay Özeti           :        13.06.2020 günü saat.17.50 sıralarında Kaynarca Devlet Hastanesi görevlilerince yaşı küçük çocuga düşme ile ilgili  Adli rapor tutulduğunun bildirilmesi üzerine hastaneye intikal edilmiş. Konu ile alakalı yaptıgımız araştırmada 2011 doğumlu B.E.K. isimli yaşı küçük kız çocugun Kertil Hacı Köy Sokağında ikametinin önünde dengesini kaybederek tahmini 1 metre yükseklikten sol kolunun üzerine düşmesi sonucu hayati tehlike arz etmiyecek şekilde yaralanmıştır. Alınan talimatlar geregi tahkikata başlanılmıştır.

48.    Birimi         :SAKARYA - KAYNARCA - Kaynarca Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi              :KASTEN YARALAMA
Olay Özeti:    13.06.2020 günü A.Ö. isimli şahıs eşi Y.Ö. ile tartıştıklarını, tartışma sırasında eşi tarafından darp edildiğini, eşinin kardeşi S.C.'ın yanlarına gelmesiyle kendilerini ayırdığını beyan etmesi üzerine tahkikata başlanılmıştır. 

49.    Birimi         :SAKARYA - KOCAALİ - Kocaali Şehit Tufan Kansuva Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi              :KİŞİLERİN HUZUR VE SÜKUNUNU BOZMA - TEHDİT
Olay Özeti:      12.06.2020 günü A.A. isimli şahıs S.A. isimli şahsın kendisini rızası olmadan cep telefonu ile kayıt altına aldığını, kendisini tahrik etmeye çalıştığını ve bu şekilde huzurunu bozduğunu iddia ederek S.A. isimli şahıstan şikayetçi olmuş, tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.

50.    Birimi         :SAKARYA - PAMUKOVA - Pamukova Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi             :TAKSİRLE YARALAMA
Olay Özeti          :    13.06.2020 günü saat 19:30 sıralarında Elperek Mah. Ankara Cad. Şenmar Market isimli işyeri önünde yaralamalı trafik kazası olduğu şeklindeki ihbar üzerine  bahse konu adrese intikal edilmiş. Olay yerinde yapılan görüşmede 34 AJR ** plaka sayılı araç sürücüsü Ö.E. isimli şahıs, 54 RL ** plaka sayılı  motorsiklet sürücüsü olan S.P. isimli şahsa çarptığı anlaşılmış. Kazada taraflar hafif şekilde yaralanmış. Konu hakkında tahkikata başlanmıştır.

51.    Birimi         :SAKARYA - SAPANCA - Sapanca Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi                :KASTEN YARALAMA
Olay Özeti          :    Müşteki İ.N. isimli şahsın alınan ifadesinde;  13.06.2020 günü saat 14:45 sıralarında kendi sevk ve idaresindeki 54 ADH ** plaka sayılı aracı ile giderken Kemalettin Sami Paşa Caddesi üzerinde 54 AAP ** plaka sayılı araç sürücüsü ile tartışma yaşadıklarını ve şahsın kendisine yumruk attığını beyan etmiş. Konu ile ilgili olarak gerekli tahkikata başlanılmıştır.

1.    Birimi         :SAKARYA - ADAPAZARI - Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Büro Amirliği 
Olay Adi           :KASTEN YARALAMA - TEHDİT
Olay Özeti:  12.06.2020 günü F.K. isimli şahıs Korucuk Mah. 4134 Sok. sayılı adreste bulundukları esnada eşi H.K.'nin kendisini darp ettiğini ve tehdit ettiğini şikayetçi olduğunu, yaklaşmama tedbir kararı istediğini beyan etmesi üzerine tahkikata başlanmıştır. 

2.    Birimi         :SAKARYA - ADAPAZARI - Cumhuriyet Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi          :TRAFİK GÜVENLİĞİNİ TEHLİKEYE SOKMA 
Olay Özeti: 12.06.2020 günü Tığcılar Mahallesi Kavaklar Caddesi üzerinde durumundan şüphelenilerek durdurulan araç sürcüsü Şüpheli K.K.(E.1977) isimli şahsın 1.75  promilli alkollü olduğu tespit edilmiş, konu ile ilgili tahkikata başlanılmıştır.

3.    Birimi         :SAKARYA - ADAPAZARI - Cumhuriyet Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi                      :GÜVENİ KÖTÜYE KULLANMA
Olay Özeti            : 12.06.2020 günü H.Ç. isimli şahıs F.K. isimli şahsın annesi aramak için kendisinden telefonunu istediğini ve şahsa telefonunu verdiğini fakat şahsın telefonu aldıktan sonra bir daha gelmediğini beyan ederek davacı ve şikayetçi olmuş konu ile ilgili tahkikata başlanılmıştır. 

4.    Birimi         :SAKARYA - ADAPAZARI - Cumhuriyet Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi                      :CİNSEL SALDIRI - TEHDİT
Olay Özeti: 12.06.2020 günü E.K. isimli şahıs uzaktan akrabası olan A.O.P. isimli şahsın İnci Göz Hastanesi arkasında bulunan otoparkta araç içerisinde kendisiyle zorla cinsel ilişkiye girdiğini, ayrıca tehdit ettiğini, davacı ve şikayetçi olmadığını beyan etmiş olup, konu ile ilgili tahkikata başalnılmıştır. 

5.    Birimi         :SAKARYA - ADAPAZARI - Cumhuriyet Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi            :MALA ZARAR VERME - TEHDİT
Olay Özeti: 12.06.2020 günü Y.G. öz oğlu B.G.'nin madde kullandığını, evdeki eşyalara zarar verdiğini ve kendisini tehdit ettiğini beyanla şikayetçi olmuş konu ile ilgili tahkikata başlanılmıştır.

6.    Birimi         :SAKARYA - ADAPAZARI - Cumhuriyet Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi            :AÇIKTAN HIRSIZLIK
Olay Özeti: 12.06.2020 günü S.A. isimli şahıs cezaevinden tanıdığı B.İ. isimli şahsın kalmış olduğu Oteldeki odasına geldiğini şahıs ile bir kaç saat mubabet ettikten sonra kendisinin yattığını uyandığında ise şahsın odada olmadığını şahsı aramak istediğinde telefonunu bulamadığını ve odada yapmış olduğu araştırmada pantalonunun cebinde bulunan 1900 TL para, cep telefonunun ve montunun şahıs tarafından çalındığını anladığını beyan etmesi üzerine tahkikata başlanılmıştır. 

7.    Birimi         :SAKARYA - ADAPAZARI - Cumhuriyet Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi            :İNTİHARA TEŞEBBÜS
Olay Özeti: 12.06.2020 günü Yahyalar Mahallesi 1474 Sokak üzerinde bulunan ikametinin önünde kendini asarak intihar girişiminde bulunan B.U. isimli şahsın borçları nedenmiyle intihar girişiminde bulunduğu ancak hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenilmiş konu ile ilgili tahkikata başlanmıştır.

8.    Birimi         :SAKARYA - ADAPAZARI - Cumhuriyet Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi          :TAKSİRLE YARALAMA
Olay Özeti: 12.06.2020 günü U.I.(E.1992) isimli şahsın sevk ve idaresinde bulunan 34 FE ** plakalı motosiklet ile Ankara Caddesi üzerinde yaya Müşteki K.K.(E.1978) isimli çarpması sonucu meydana gelen kazada yaya şahsın hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralandığı bildirilmiş konu ile ilgili tahkikata başlanılmıştır.

9.    Birimi         :SAKARYA - ADAPAZARI - Yenikent Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi        :HAKARET
Olay Özeti: 12.06.2020 günü Korucuk Mahallesinde meydana gelen Hakaret olayı ile ilgili B.G. isimli şahıs 2007 doğumlu B.G. isimli oğlunun %80 otizimli aynı zamanda Skolyoz (omurga eyriliği) rahatsızlığı bulunduğunu alt katında ikamet eden N.G. (Ş.) ve kızı H.Ş.'in oğluna "deli hasta" dediklerini, oğlunun psikolojisinin bozuldğunu enson öğleden sonra balkonda kuruması için astığı eşyayı N.G. isimli şahsın çekerek aşağı attığını kendisi niye atıyorsun diye sorduğunda "senin hasta, deli oğlunu idare ediyorum" dediğini oğulana hakaret eden şahıslardan şikayetçi olduğunu beyan etmiş, tahkikat devam etmektedir.

Olay Adi         :KAYIP ŞAHIS
Olay Özeti:    12.06.2020 günü A.K. isimli çocuk evleri Sitesi görevlisi kurmda kalmakta olan 2005 doğmlu E.G. isimli 1,65 boylarında 55-60 kg ağırlığında normal yapılı sol kaşında çizik olan çocuğun kurumdan izinsiz ayrıldığını polis marifeti ile bulunarak en yakın kuruma teslim edilmesini istediğin beyan etmiş konu ile ilgili tahkikata başlanmıştır.

Olay Adi      :KAYIP EŞYA
Olay Özeti: 12.06.2020 günü Müşteki E.A.(E.1985) isimli şahıs Kemalpaşa Mah. Sivre Tepe Caddesi üzerinde İphone 8 Plus marka cep telefonunu kayıp ettiğini, telefonunun bulunarak kendisine teslim edilmesini istediğini beyan etmiş, konu ile ilgili tahkikata başlanılmıştır.

Olay Adi              :TRAFİK GÜVENLİĞİNİ TEHLİKEYE SOKMA 
Olay Özeti                :     12.06.2020 günü Kemalpaşa Mahallesi 185. Sokak üzerinde durumundan şüphelenilerek durdurulan 54 YL ** plaka sayılı araç sürücüsü Şüpheli B.K.(E.1987) isimli şahsın 1,12 Promil alkollü olduğu tespit edilmiş, konu ile ilgili tahkikata başlanılmıştır.

10.    Birimi         :SAKARYA - AKYAZI - Atatürk Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi             :TEHDİT - HAKARET
Olay Özeti: 12.06.2020 günü U.D., U.D. ve D.D. isimli şahıslar daha önceden aralarında husumet bulunan F.Ö., F.Ö., E.Ö., A.Ö. ve G.Ö. isimli şahısların kendilerini telefonla arayarak Tehdit ve Hakarette bulunduğunu beyan ederek şikayetçi olmaları üzerine tahkikata başlanılmıştır.

11.    Birimi         :SAKARYA - FERİZLİ - Ferizli Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi             :DİĞER KAZALAR
Olay Özeti: 12.06.2020 günü E.K. isimli şahıs iş yerinde çalıştığı sırada bayıldığını beyan etmiş, konu ile ilgili Cumhuriyet savcısına bilgi verilerek tahkikata başlanılmıştır.

12.    Birimi         :SAKARYA - FERİZLİ - Ferizli Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi              :TAKSİRLE YARALAMA
Olay Özeti:   12.06.2020 günü İnönü Mahallesi Adnan Menderes Caddesi üzerinde 34 EZ ** plaka sayılı araç ile bellona karşısında bulunan sokaktan ana yola çıkan 41 FA ** plaka sayılı motosikletin çarpısması sonucu Yaralamalı Trafik kazası meydana gelmiş, Cumhuriyet savcısına bilgi verilerek tahkikata başlanılmıştır. 

13.    Birimi         :SAKARYA - FERİZLİ - Ferizli Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi            :MALA ZARAR VERME - TEHDİT - HAKARET
Olay Özeti: 12.06.2020 günü İ.E. ve H.E. isimli şahıslar evden hastaneye gitmek üzere ayrıldıklarını, kendileri ikametlerinde olmadığı esnada alt komşuları olan ismini M. olarak bildikleri bayan şahsın kendilerine ait bahçeye girerek bahçeye zarar verdiğini, kendilerine hitaben tehdit-hakaret söylemlerinde bulunduğunu, bu sebepten ötürü şahıstan davacı ve şikayetçi olduklarını beyan etmeleri üzerine konu ile ilgili tahkikata başlanılmıştır.

14.    Birimi         :SAKARYA - GEYVE - Geyve Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi                :ZEHİRLENME
Olay Özeti: 11.06.2020 günü meydana gelen Zehirlenme olayı ile ilgili B.Ö. isimli yaşı küçük şahsın baş ağrısı sebebiyle evde tek başına iken anneannesine ait ilaçlardan 3 adet hap içtiği, hastanede yapılan tedavinin ardından taburcu edildiği anlaşılmış olup, konu ile ilgili tahkikata başlanılmıştır.

15.    irimi         :SAKARYA - GEYVE - Geyve Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi             :NİTELİKLİ DOLANDIRICILIK (TCK 158)
Olay Özeti: 12.06.2020 günü A.S. isimli şahıs twitter hesabında gezinirken m.0. adlı twitter kullanıcısının vermiş olduğu reklamda “yüzde yüz kazanç yüzde yüz para” gibisinden bir paylaşım gördüğünü, bu hesabın paylaşmış olduğunu telefon ile whatsapp üzerinden iletişime geçerek paranın maçlara yatırılarak kazanıldığını öğrendiğini, şahsın yönlendirmesi ile vermiş olduğu H.G. adına kayıtlı hesaba 250 TL para yatırdığını daha sonra kendisine 55.500 TL kazandığına dair bir video gönderildiğini, bu parayı alabilmesi için 2400 TL daha gönderilmesi gerektiğini söylenmesi üzerine bu parayıda sahsın hesabına yatırdığını, daha sonra dolandırıldığını düşündüğü ve Polis merkezine gelerek müracaatta bulunduğunu beyan etmesi üzerine tahkikata başlanılmıştır.  

16.    Birimi         :SAKARYA - HENDEK - Hendek Şehit Ali Gaffar Okkan Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi                      :MALA ZARAR VERME - TEHDİT 
Olay Özeti: 12.06.2020 günü M.G. isimli şahıs 54 AR ** plakalı Hyundai Starex marka 2005 model aracın kendisine ait olduğunu, kızı N.G.K.'nin evinde oldukları sırada dışarıdan sesler duyması üzerine balkona çıktıklarında eski damadı K.K.'nin elindeki bıçağı kendilerine doğru sallayarak uzaklaştığını, aşağıya inip aracı kontrol ettiklerinde arka iki tekerin ve sağ ön tekerin kesilmiş olduğunu, yaklaşık zararının 1800 TL olduğunu daha önce K.K.'den şikayetçi oldukları için aralarında husumet olduğunu bu nedenle aracın lastiklerini kestiğini ve şikayetçi olduğunu beyan etmesi üzerine düzenlenen tahkikat evrakın ikmalen gönderilecektir.

17.    Birimi        :SAKARYA - KARASU - Karasu Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi             :HAKARET - TEHDİT
Olay Özeti: 12.06.2020 günü N.P. isimli şahıs üst kat komşusu olan S.G.'nin kendisine tehdit ve hakarette bulunduğunu, davacı ve şikayetçi olduğunu bildirmesi üzerine konu ile ilgili tahkikat başlatılmıştır.

Olay Adi              :KASTEN YARALAMA
Olay Özeti:  12.06.2020 günü D.Y.nin darp edildiğini ve tedavi olmak için müracaatta bulunduğunu, genel sağlık durumunun iyi olduğunun bildirmesi üzerine konu günün nöbetçi C. Savcısına aktarılarak alınan talimatlar doğrultusunda tahkikat başlatılmıştır.

18.    Birimi         : SAKARYA - KOCAALİ - Kocaali Şehit Tufan Kansuva Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi               : KAYIP ŞAHIS
Olay Özeti             : 12.06.2020 günü Müşteki E.M.(K.1980) isimli şahıs kızı H.M.'nin kayıp olduğunu, kızının hayatından endişe ettiğini ve bulunmasını istediğini beyan etmiş, konu ile ilgili tahkikata başlanılmıştır. 

19.    Birimi         :SAKARYA - PAMUKOVA - Pamukova Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi            :KAYIP ŞAHIS - TEHDİT
Olay Özeti: 12.06.2020 günü M.S. isimli şahsın Şüpheli sıfatıyla alınan yazılı beyanında Müşteki M.E.’ye "Seni vururum" şeklinde sözler söyleyerek tehdit etmediği, uzun süredir görüştüğü M.E. isimli kız arkadaşının kendisinin yanında olması için üzerinde bir baskı kurmadığı şeklinde beyanı alınmış Kayıp şahıs M.E. isimli şahsın alınan yazılı beyanında kendi isteği ve rızası ile tek başına ikametinden ayrıldığını, adresini ve ismini vermek istemediği arkadaşında kaldığını bu süre içerisinde herhangi bir olumsuzluk yaşamadığını, resmi makamlardan yardım talebinin olmadığını, sağlık durumunun iyi olduğunu, kimseden davacı ve şikayetçi olmadığını beyan etmiş tahkikata başlanılmıştır.

20.    Birimi         : SAKARYA - PAMUKOVA - Pamukova Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi             : RESMİ BELGEDE SAHTECİLİK
Olay Özeti: 12.06.2020 günü ” Cumhuriyet Mah. Derebaşı Cami yanında bir araç üzerinde 55H** sahte plaka takılı olduğu araç sahibinin aracın yanında durduğu” şeklindeki ihbar üzerine olay yerinde yapılan görgü tespitinde Beyaz Renkli Fiat Ducato marka araç üzerinde 55H** plakaların takılı vaziyette park halinde olduğu görülmüş, aracın yapılan şase kontrollerinde 54HB**plakalı araç olduğu tespit edilmiş, konu ile ilgili tahkikata başlanılmıştır.

21.    Birimi        : SAKARYA - PAMUKOVA - Pamukova Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi         : İŞ KAZASI
Olay Özeti: 12.06.2020 günü A.B. isimli şahıs işçi olarak çalıştığını, döküm makinesinin pistonunu takarken sol eline silindir düşmesi sonucu yaralandığını, kimseden davacı ve şikayetçi olmadığını beyan etmesi üzerine konu ile ilgili tahkikata başlanılmıştır.

Olay Adi           : KASTEN YARALAMA
Olay Özeti            :      12.06.2020 günü meydana gelen kasten yaralanma olayı ile ilgili M.M.K. isimli şahıs R.K. ile konuşurken bir anlık öfke neticesi kolundan tuttuğunu zaten o kolunun daha önceden yaralı olduğu bu yüzden kolundan kan geldiğini bunun üzerini şahsın kolunu bıraktığını daha sonra polislerin gelerek kendisini hastaneye götürdüğünü, şikayetinin olmadığını beyan etmiş konu ile ilgili tahkikata başlanılmıştır.

GÜNLÜK OLAYLAR BÜLTENİ
    
Birimi         : SAKARYA - ADAPAZARI - Cumhuriyet Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi          : TEHDİT - 6136 SKM   
Olay Özeti: 14.06.2020 günü Çark Caddesi Hüseyin Rahmi Sokakta bulunan iş yernde M.B.C. isimli şahıs ile D.K. isimli şahıs arasında tartışma çıkmış şahıslar birbirinden davacı ve şikayetçi olmamış, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanmıştır.

Birimi         : SAKARYA - ADAPAZARI - Cumhuriyet Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi       : KASTEN YARALAMA - HAKARET - TEHDİT
Olay Özeti: 14.06.2020 günü kavga konusu ile ilgili Polis Merkezimize intikal ettirilen D.G. ve Ö.D. isimli bayan şahıslar darp, hakaret ve tehdit konusu ile ilgili karşılıklı olarak birbirlerinden şikayetçi olmaları üzerine tahkikata başlanılmıştır.

Birimi         :SAKARYA - ADAPAZARI - Cumhuriyet Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi              : HAKARET
Olay Özeti            :   14.06.2020 günü E.A. isimli şahıs Çark Caddesindeki işyerine eşi ve çocukları ile gittiğini döner pişiren şahsın kendisi ile tartıştığını ve üzerine yürüdüğünü kendisine hakaret ettiğini şikayetçi olduğunu beyan etmiş tahkikata başlanılmıştır.

Birimi         :SAKARYA - ADAPAZARI - Cumhuriyet Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi      : KASTEN YARALAMA
Olay Özeti: 14.06.2020 günü A.D. isimli şahıs eskiden husumeti bulunan akrabası A.D. ve yanında bulunan arkadaşları C.D., M.Ç. ve S.T. isimli şahısların kendisini darp ettiğini ve şikayetçi olduğunu beyan etmiş olup, konu ile ilgili tahkikata başlanılmıştır.

Birimi         : SAKARYA - ADAPAZARI - Cumhuriyet Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi     : TAKSİRLE YARALAMA
Olay Özeti: 14.06.2020 günü F.A. isimli şahıs kullanmakta olduğu 54 AEA ** plakalı araç ile sürücüsü firari olan ve 54 ZY ** plakalı aracın sürücüsü arasında meydana gelen trafik kazasında 54 AEA ** plakalı araçta yolcu olan M.A. hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralanmış olup, konu ile ilgili tahkikata başlanılmıştır.

Birimi         :SAKARYA - ADAPAZARI - Cumhuriyet Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi             : TEHDİT - HAKARET
Olay Özeti           : 14.06.2020 günü A.T.K. isimli şahıs 4 gün önce kendisiyle kaçan D.N.S. ve D.N.'nin annesi olan H.S. tarafından tehdit ve hakarete uğradığını beyan ederek davacı ve şikayetçi olmuş konu ile ilgili tahkikata başlanılmıştır. 

Birimi         :SAKARYA - ADAPAZARI - Cumhuriyet Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi            : TRAFİK GÜVENLİĞİNİ TEHLİKEYE SOKMA
Olay Özeti        :   14.06.2020 günü Köprübaşı Mah. Ankara Caddesi üzerinde durumundan şüphelenilerek durdurulan araç sürcüsü Şüpheli H.S. isimli şahsın 1,13 promil alkollü olduğu tespit edilmiş, konu ile ilgili tahkikata başlanılmıştır.

Birimi         :SAKARYA - ADAPAZARI - Cumhuriyet Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi         : HAKARET
Olay Özeti: 14.06.2020 günü H.Y. isimli şahıs K.B. isimli şahsın kendisine hakaretlerde bulunduğunu beyan ederek davacı ve şikayetçi olmuş konuyla ilgili tahkikata başlanılmıştır.

Birimi         :SAKARYA - ADAPAZARI - Cumhuriyet Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi     : KASTEN YARALAMA - HAKARET - TEHDİT - MALA ZARAR VERME
Olay Özeti: 13.06.2020 günü H.İ. mahkeme kararı ile velayeti eski eşi olan M.Ş.'nin yanında bulunan ve 15 günde bir hafta sonları ve özel günlerde görüşme izni olan çocukları ile ilgili küçük kızının doğum gününü kutlamak için eve gittiğini ve eşinin evde olmadığını, içeriye girerek kızının doğum gününü kutladığını ve eşini telefonla arıyarak bilgi verdiğini, eşinin kendisine telefonda bağırdığını ve daha sonra eve gelince evin içerisinde kendisini darp ettiğini hakeret ve tehditlerde bulundugunu ve eşinden şikayetçi olduğnu beyan etmiş, konu ile ilgili olarak tahkikata başlanmıştır.

Birimi         :SAKARYA - ADAPAZARI - Cumhuriyet Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi                      :TRAFİK GÜVENLİĞİNİ TEHLİKEYE SOKMA 
Olay Özeti: 14.06.2020 günü Tığcılar Mahallesi Kavaklar Caddesi üzerinde durumundan şüphelenilerek durdurulan 41 D ** plakalı araç sürcüsü Şüpheli K.O.(E.1996) isimli şahsın 1,03 promil alkollü olduğu tespit edilmiş, konu ile ilgili tahkikata başlanılmıştır.

Birimi         :SAKARYA - ADAPAZARI - Cumhuriyet Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi                      :EVDEN HIRSIZLIK 
Olay Özeti: 14.06.2020 günü Tepekum Mah.1144 Nolu Sok. sayılı adreste meydana gelen Evden Hırsızlık olayı ile ilgili tahkikata başlanılmıştır.  

Birimi         :SAKARYA - ADAPAZARI - Cumhuriyet Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi           :KASTEN YARALAMA - HAKARET
Olay Özeti:       14.06.2020 günü R.F.G.M. isimli şahıs, imam nikahlı eşi olan Suriye uyruklu M.M. nın kendisini darp ettiğini ve hakaretlerde bulunduğunu, eşinden şikayetçi olduğunu beyan etmiş, tahkikata başlanılmıştır.

Birimi         :SAKARYA - ADAPAZARI - Cumhuriyet Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi        :MOTOSİKLET HIRSIZLIĞI
Olay Özeti:  14.06.2020 günü Müşteki Z.A.T isimli şahıs 54 MA ** plaka sayılı motosikletinin çalındığını, motosikletini çalan şahıs/şahıslardan davacı ve şikayetçi olduğunu beyan etmiş, konuyla ilgili tahkikata başlanılmıştır. 

Birimi         :SAKARYA - ADAPAZARI - Cumhuriyet Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi        :HAKARET
Olay Özeti: 13.06.2020 günü Müşteki Ş.Y. eski erkek arkadaşı olan A.Ç. ile Tren Garı altında bulunan Çiğ köftecide buluştuklarını ve kendisine kullanması için verdiği cep telefonunu kendisinin elinden aldığını ve geri vermediğini telefonu istediğinde kendisine hakaretler ettigini ve şikayetçi olduğunu beyan etmiş konu ile ilgili tahkikata başlanılmıştır.

Birimi         :SAKARYA - ADAPAZARI - Cumhuriyet Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi            :KASTEN YARALAMA - HAKARET - CİNSEL TACİZ 
Olay Özeti: 14.06.2020 günü M.D., S.K. ve yaşı küçük M.D. isimli bayan şahıslar daha önceden tanımadığı S.Ç. isimli şahsın kendilerine küfür ettiğini, fiziki müdahale ve  cinsel tacizde bulunduğunu ve şikayetçi olduklarını beyan etmeleri üzerine tahkikata başlanılmıştır.

Birimi         :SAKARYA - ADAPAZARI - Yenikent Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi              :KASTEN YARALAMA - HAKARET - TEHDİT
Olay Özeti: 14.06.2020 günü S.Ö. ve E.Ö. kardeşleri olan M.Ö.'nün uyuşturucu tedavisi gördüğünü, Konya iline gitmek istediğini bu sebeple aralarında kavga çıktığının karşılıklı birbirlerini darp ettiklerini, tehdit ve hakaretlerde bulunduklarını beyanla şikayetçi olmuşlar konu ile ilgili tahkikata başlanılmıştır.

Birimi         :SAKARYA - ADAPAZARI - Yenikent Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi       :ZEHİRLENME
Olay Özeti: 01.06.2020 günü Korucuk Mahallesi 3351 Ada sayılı yerde meydana gelen Zehirlenme olayı ile ilgili Müşteki F.A. isimli şahıs kendi ile ilgili içeriğini anlatmak istemediği nedenlerden dolayı o anki ruh halinden ne yaptığını bilmeden yanında bulunan Parol marka ilaçlardan miktarını bilmeden içtiğini kimseden şikayeti olmadığını beyan etmiş, konu ile ilgili tahkikata başlanılmıştır. 

Birimi         :SAKARYA - ADAPAZARI - Yenikent Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi         : KASTEN YARALAMA
Olay Özeti: 14.06.2020 günü M.A.T. isimli şahıs Camili Mahallesinde 1516 Adada bulunan barakayı Ü.A. isimli şahıstan kiraladığını konfeksiyon deposu olarak kullandığını 3 ay önce Ü.A. isimli şahıs kendisini arayarak boşaltmasını söylediğini 15 gün önce eşyaları kontrol ettiğinde yerinde olduğunu bugün tekrar kontrol ettiğinde barakanın içerisinde bulunan malzemelerini çıkartarak orada bulunan köpek kulubesine koyduklarını 10 branda kumaşının olmadığını gördüğünü Ü.A. isimli şahsı çağırdığını şahsın birkaç kişi ile geldiğini kendisine "sana buraya boşalt lan demedim mi, burası benim sen kimsin, seni buraya gömerim, siktir git lan" diyerek üzerine yürüdüğünü kendisine tokat attığını araya oraya gelenlerin ayırdığını malzemelerini başka yere atan, kendisini darp eden Ü.A. isimli şahıstan şikayetçi olduğunu beyan etmiş konu ile ilgili tahkikata başlanılmıştır. 

Birimi         :SAKARYA - ADAPAZARI - Yenikent Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi       : İŞ KAZASI
Olay Özeti: 14.06.2020 günü Karaman Mahallesi Dr. sebahattin Zaim Bulvarı üzerinde meydana gelen iş kazası olayında Müşteki D.A.G.(E.1981) isimli şahsın hafif şekilde yaralandığının bildirilmesi üzerine konu ile ilgili tahkikata başlanılmıştır.

Birimi         :SAKARYA - ADAPAZARI - Yenikent Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi          : İŞ KAZASI
Olay Özeti            : 13.06.2020 günü Yenikent Devlet Hastanesinde işçi olarak çalışmakta olan N.A. 2. katındaki WC'ye girdiğinde yerde bulunan su birikintisine basarak düşüp yaralandığını, kimseden şikayetçi olmadığını beyan etmesi üzerine tahkikata başlanılmıştır.

Birimi         : SAKARYA - ADAPAZARI - Yenikent Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi           : TAKSİRLE YARALAMA
Olay Özeti: 14.06.2020 günü Evren Mahallesi Yenikent Caddesi Kuzey Marmara otoyol İnşaat çevresinde meydana gelen Taksirle Yaralanma olayı ile ilgili Müşteki M.K. isimli şahıs 54 ABH ** plaka sayılı motosikleti ile seyir halinde iken Kuzey marmara bağlantı yolu üzerinde yolun bozuk olması nedeni ile motosikletin hakimiyetini kaybederek yere düştüğünü ve hafif şekilde yaralandığını kimseden şikayetçi olmadığını beyan etmiş konu ile ilgili olarak hazırlanan tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir. 

Birimi         : SAKARYA - ADAPAZARI - Yenikent Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi       : TAKSİRLE YARALAMA
Olay Özeti: 14.06.2020 günü Karakamış Mahallesi Saha Yolu Sokak üzerinde M.C.A.(E.1989) isimli şahsın sevk ve idaresinde bulunan 54 GA ** plaka sayılı aracın karıştığı tek taraflı trafik kazasında araç sürücüsü ile yolcular D.Ç.(E.1975) ve Ö.P.(E.1997) isimli şahısların hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralandığı bildirilmiş, konu ile ilgili tahkikata başlanılmıştır. 

Birimi         :SAKARYA - ADAPAZARI - Yenikent Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi           : İNTİHARA TEŞEBBÜS
Olay Özeti: 14.06.2020 günü Müşteki B.C. isimli şahıs ikametinde otururken nişanlısı O.U. isimli şahısla tartıştığını, moralinin ve psikolojisinin bozulduğunu, evde kendisine ait olan mide hapından yaklaşık 20 adet içtiğini, nişanlısını arayıp durumu anlattığını, sonra nişanlısının geldiğini ve kimseden şikayetçi olmadığını beyan etmesi üzerine tahkikata başlanmıştır.

Birimi         :SAKARYA - ADAPAZARI - Yenikent Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi              : KAYIP EŞYA
Olay Özeti:  14.06.2020 günü Müşteki V.Y.(E.1989) isimli şahıs Korucuk Mahallesi 2923. Ssokak üzerinde Iphone 6s marka cep telefonunu kayıp ettiğini, telefonunun bulunarak kendisine teslim edilmesini istediğini beyan etmiş, konu ile ilgili tahkikata başlanılmıştır.

Birimi         :SAKARYA - ADAPAZARI - Yenikent Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi           : KASTEN YARALAMA - TEHDİT - HAKARET
Olay Özeti:  14.06.2020 günü H.B. eşi M.B. tarafından darp edildiğini, tehdit ve hakaretlere maruz kaldığını fakat şikayetçi olmayacağını beyan etmiş, konu ile ilgili tahkikata başlanılmıştır. 

Birimi         :SAKARYA - ADAPAZARI - Yenikent Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi    :TEHDİT
Olay Özeti:  14.06.2020 günü N.K. isimli şahıs oğlu E.K.'nın alkollü olduğunu ve kendisine seni döverim diyerek tehditte bulunduğunu beyanla şikayetçi olmuş konu ile ilgili tahkikata başlanılmıştır.

Birimi         :SAKARYA - SERDİVAN - Serdivan Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi              : TAKSİRLE YARALAMA
Olay Özeti              : 08.06.2020 günü Müşteki M.T. ikametinde bağlı olan internet kablosu kopunca tamir etmek için evinin balkonuna beton duvara çıktığını, uğraşırken bir anda dengesini kaybedip evinin balkon duvarından sırt üstü beton zemine düştüğünü, kendi imkanı ile hastaneye gittiğini, kimseden davacı ve şikayetçi olmadığını beyan etmiş, konu ile ilgili tahkikata başlanılmıştır.

Birimi         :SAKARYA - SERDİVAN - Serdivan Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi           : TAKSİRLE YARALAMA
Olay Özeti: 12.06.2020 günü Kemalpaşa Mahallesi Bağlar Caddesi üzerinde meydana gelen Taksirle Yaralama olayı ile ilgili Müşteki H.Y. isimli şahıs 54 EY ** plaka sayılı motorsikletiyle Bağlar Caddesi üzerinde seyir halindeyken önüne çıkan kediye çarpmamak için frene bastığını ve motorsikleti hakimiyetini kaybetmesi sonucunda sağ omzunun üzerine düşüp yaralandığını, olay ile ilgili kimseden davacı ve şikayetçi olmadığını beyan etmesi üzerine konu ile ilgili tahkikata başlanılmıştır.

Birimi         :SAKARYA - SERDİVAN - Serdivan Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi       :TAKSİRLE YARALAMA
Olay Özeti:  11.06.2020 günü Köprübaşı Mahallesi Mehmet Akif Ersoy Caddesi üzerinde buluna ikamette meydana gelen Taksirle Yaralama olayı ile ilgili Müşteki B.E. isimli şahıs ikametinin üst katından aşağıya iç merdivenlerden inerken ayağının kayması sonucunda sol elinin üzerine doğru düşüp yaralandığını, kimseden davacı ve şikayetçi olmadığını beyan etmiş, tahkikata başlanılmıştır.

Birimi         :SAKARYA - SERDİVAN - Serdivan Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi       : TEHDİT - HAKARET - MALA ZARAR VERME
Olay Özeti:  14.06.2020 günü ahçelievler Mahallesi Kolej Caddesi üzerinde bulunan işyerinde meydana gelen Tehdit, Hakaret, Mala Zarar Verme olayı ile ilgili Ş.A. isimli şahıs kendisine karşı tehdit ve hakarette bulunarak ağaçlarına zarar veren S.A. ve E.A. isimli şahıslardan davacı ve şikayetçi olduğunu beyan etmesi üzerine konu ile ilgili tahkikata başlanılmıştır.

Birimi         :SAKARYA - SERDİVAN - Serdivan Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi   : RÜŞVET
Olay Özeti            :    13.06.2020 günü Köprübaşı Mahallesi Aralık Caddesi K.T. Bayii isimli işyerinde meydana gelen Rüşvet (Teklif Etme) konusu ile alakalı Polis Memuru M.D. bahse konu tekel büfeye girdiği esnada alkol alan M.S.A. isimli şahsı gördüğünü, bu saatte satış mı yapılıyor diye sorduğunda şahsın kendisine yaklaşarak 100 TL parayı kendisine uzatıp rüşvet tekliif ettiğini davacı ve şikayetçi olduğunu beyan etmiş, hazırlanan tahkikat evrakı ikmalen gönderilmiştir. 

Birimi         :SAKARYA - SERDİVAN - Serdivan Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi         : KASTEN YARALAMA
Olay Özeti          : 06.06.2020 günü Müşteki A.A. ve E.B. isimli şahıslar Maltepe Mahallesi Vagonpark'ta oturduları esnada kırk yaşlarında alkollü bir erkek şahsın yanlarına gelerek kendilerine sataştığını, şahsın yanından ayrıldıktan sonra kalabalık bir grup tarafından darp edildiklerini olayla ilgili şikayetçi olmadıklarını beyan etmişler konu ile ilgili tahkikata başlanılmıştır.

Birimi         :SAKARYA - SERDİVAN - Serdivan Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi          :TEHDİT - KİŞİLERİN HUZUR VE SÜKUNUNU BOZMA
Olay Özeti          :    13.06.2020 günü Vatan Mahallesi Adnan Menderes Caddesi sayılı yerde meydana gelen Tehdit ve Kişilerin Huzur Sükununu Bozma konusu ile alakalı F.A. isimli şahıs daha önceden birliktelik yaşadığı arkadaşı H.Ç. isimli şahsın kendisini tehdit ettiğini ve sürekli olarak rahatsız ettiğini, şahıstan davacı ve şikayetçi olduğunu beyan etmesi üzerine tahkikata başlanılmıştır.

Birimi         :SAKARYA - SERDİVAN - Serdivan Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi              : TRAFİK GÜVENLİĞİNİ TEHLİKEYE SOKMA 
Olay Özeti         :  14.06.2020 günü Kemalpaşa Mahallesi Medeniyet Bulvarı üzerinde durumundan şüphelenilerek durdurulan 54 ADA ** Plaka sayılı araç sürücüsü İ.M.S.(E.1983) isimli şahsın 1,20 promil alkollü olduğu tespit edilmiş, konu ile ilgili tahkikata başlanılmıştır.

Birimi         :SAKARYA - SERDİVAN - Serdivan Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi       :KASTEN YARALAMA - MALA ZARAR VERME
Olay Özeti    : 12.06.2020 günü S.G. isimli şahıs R.U. isimli şahsın eski kız arkadaşı olduğunu, Kemalpaşa Mahallesi 163. sokakta boş bir ikametinin olduğunu, M.E.C.'nın annesinin rahatsızlığı nedeniyle annesi ve çocuğu ile birlikte evinde kalmak istediğini, buna rıza gösterdiğini ve evden ayrıldığını, M.E.'nın kendisini telefonla aradığını ve bir bayanın evin önüne geldiğini kapıyı tekmelediğini ve bağırıp çağırdığını kendisine söylediğini, hemen eve geri döndüğünü ve polisi aradığını, evin önüne geldiğinde bağıran ve çevreyi rahatsız eden şahsın eski kız arkadaşı olan R.U. olduğunu gördüğünü, şahsın kendisine tehdit ve hakaretlerde bulunduğunu ayrıca kendisini darp ettiğini, davacı ve şikayetçi olduğunu, önleyici tedbir kararı talep ettiğini etmiş konu ile ilgili tahkikata başlanılmıştır.

Birimi         :SAKARYA - SERDİVAN - Serdivan Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi        : TRAFİK GÜVENLİĞİNİ TEHLİKEYE SOKMA
Olay Özeti    :     14.06.2020 günü Kemalpaşa Mahallesi Soğuksu Sokak üzerinde durumundan şüphelenilerek durdurulan 07 S ** plaka sayılı araç sürcüsü Şüpheli S.K.(E.1997) isimli şahsın 1,17 promil alkollü olduğu tespit edilmiş, konu ile ilgili tahkikata başlanılmıştır.

Birimi         : SAKARYA - SERDİVAN - Serdivan Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi           : KAYIP ŞAHIS
Olay Özeti             : 14.06.2020 günü Müşteki G.D.(K.1976) isimli şahıs kızı İ.R.Y.'nın kayıp olduğunu, kızının hayatından endişe ettiğini ve bulunmasını istediğini beyan etmiş konu ile ilgili tahkikata başlanılmıştır.

Birimi         :SAKARYA - SERDİVAN - Serdivan Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi         : TAKSİRLE YARALAMA
Olay Özeti:   12.06.2020 günü Otuz İki Evler Mahallesi Kısmet Sokak sayılı yerde buluna ikamette meydana gelen Taksirle Yaralama olayı ile ilgili Müşteki M.Ö. isimli şahıs kızı G.N.Ö.'nün elektrik çarpması sonucu yaralandığını, hastaneye giderek tedavi ettirdiğini, kimseden davacı ve şikayetçi olmadığını beyan etmesi üzerine hazırlanan tahkikat evrakı ikmalen gönderilmiştir.

Birimi         :SAKARYA - ERENLER - Dumlupınar Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi          :TEHDİT
Olay Özeti                  :    14.06.2020 günü C.A. isimli şahıs eski eşi B.M.'nin Diyarbakır'daki ailesini arayarak kendisini öldürmekle tehdit ettiğini, davacı ve şikayetçi olduğunu beyan etmiş konuyla ilgili tahkikata başlanılmıştır.

Birimi         :SAKARYA - ERENLER - Dumlupınar Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi         : TRAFİK GÜVENLİĞİNİ TEHLİKEYE SOKMA 

Olay Özeti        :    14.06.2020 günü Küpçüler Mah. Karasuyolu Cad.üzerinde durumundan şüphelenilerek durdurulan 34 NP ** plaka sayılı araç araç sürücüsü M.A.(E.1979) isimli şahsın 2,79 promil alkollü olduğu tespit edilmiş, konu ile ilgili tahkikata başlanılmıştır.

Birimi         :SAKARYA - ERENLER - Dumlupınar Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi     : TAKSİRLE YARALAMA
Olay Özeti       :    08.06.2020 günü Erenler Mahallesi Sakarya Caddesi üzerinde meydana gelen Taksirle Yaralama olayı ile ilgili Müşteki E.S. isimli şahıs işyerinde fortlife mal yüklediği sırada sağ omuzunda bir ağrı hissettiğini ve akşam saatlerinde hastaneye gittiğini ayrıca kaza ile ilgili olarak şikayetinin bulunmadığını beyan etmiş, hazırlanan tahkikat evrakı ikmalen gönderilmiştir.

Birimi         :SAKARYA - ERENLER - Dumlupınar Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi    : TAKSİRLE YARALAMA
Olay Özeti          :    14.06.2020 günü Küpçüler Mahallesi Alev Sokak üzerinde A.A.(E.1980) isimli şahsın sevk ve idaresinde bulunan 34 CLN ** plakalı aracın S.Y. isimli çocuğa çarpması sonucu meydana gelen kaza olayı ile ilgili tahkikata başlanılmıştır.

Birimi         :SAKARYA - ERENLER - Dumlupınar Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi         : MALA ZARAR VERME
Olay Özeti      :    14.06.2020 günü Müşteki M.Ç. isimli şahıs çalıştığı işyerinin kiralık olarak kullandığı 34 BKE ** plakalı aracı avm arkasında bulunan trafik parkın yakınına park ettiğini geri geldiğinde aracının hasarlı olduğunu fark ettiğini, şikayetinin bulunmadığını beyan etmiş konu ile ilgili tahkikata başlanılmıştır.

Birimi         :SAKARYA - ERENLER - Dumlupınar Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi             :TAKSİRLE YARALAMA
Olay Özeti      13.03.2020 günü Erenler Mahallesi Erenler Caddesi üzerinde bulunan Orta Okulda meydana gelen Taksirle Yaralama olayı ile ilgili Müşteki M.E. isimli şahıs kızı S.N.E. ile ilgili eşinin kendisini telefonla aradığını ve kızının hastanede olduğunu söylemesi üzerine hastaneye gittiğini ve kızana ne olduğunu sorduğunda panik atak geçirdiğini öğrendiğini ayrıca olay ile ilgili olarak şikayetinin bulunmadığını beyan etmiş, konu ile ilgili tahkikat başlatılmıştır.

Birimi         :SAKARYA - ARİFİYE - Arifiye Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi          : İŞ KAZASI
Olay Özeti     :    09.06.2020 günü meydana gelen iş kazasında Müşteki M.A.A. kaynak yaptığı sırada kolunda yanıklar oluşması neticesi hafif şekilde yaralandığını olay ile ilgili kimseden davacı ve şikayetçi olmadığını beyan etmiş, konu ile ilgili tahkikata başlanılmıştır.

Birimi         :SAKARYA - ARİFİYE - Arifiye Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi         : İŞ KAZASI
Olay Özeti :  13.06.2020 günü meydana gelen iş kazasında Müşteki N.B. ayağını burkması neticesi hafif şekilde yaralandığını beyan etmiş, hazırlanan tahkikat evrakları ikmalen gönderilmiştir.

Birimi         :SAKARYA - ARİFİYE - Arifiye Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi       : KAYIP EŞYA
Olay Özeti :  14.06.2020 günü Müşteki D.K. Aşağıkirazca Mahallesinde adına teslilli 16 BPS ** plaka sayılı motorsikletinin plakasını düşürdüğünü beyan etmiş olup, hasırlanan tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.

Birimi         :SAKARYA - ARİFİYE - Arifiye Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi            : İŞ KAZASI
Olay Özeti            :    27.05.2020 günü meydana gelen iş kazasında Müşteki A.B. çalıştığı esnada hafif şekilde yaralanmış, götürüldüğü Sakarya Toyotasa Acil Yardım Hastanesinde yapılan tedavisinin akabinde taburcu edildiği, kimseden davacı ve şikayetçi olmadığı anlaşılmış, hazırlanan tahkikat evrakları ikmalen gönderilmiştir.

Birimi         :SAKARYA - ARİFİYE - Arifiye Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi             : KASTEN YARALAMA - MALA ZARAR VERME
Olay Özeti               : 13.06.2020 günü TEM otoyolu Sapanca mevkiinde meydana gelen olayla ilgili Müşteki O.D. sevk ve idaresindeki 07 LRP ** plaka sayılı araç ile İstanbul'dan Niğde'ye doğru gitmek için yola çıktıklarını, otoyol üzerinde kendilerinden yol isteyen 34 CBF ** plaka sayılı aracın sollama yaptıktan sonra önünde frenleme yapmaya başladığını, şerit değiştirip kendisinden kaçmak istese de tekrar önüne geçip frenleme yaptığını, ardından kendisine yol verdiğini, tam aracı sollarken araç sürücüsünün kendi aracına alkol şişesi fırlatıp sürücü camından çıkarttığı silah ile birkaç el ateş ettiğini, ardından bahse konu aracın Sakarya gişelerden çıkış yaptığını ve gözden uzaklaştığını, araç sürücüsünden davacı ve şikayetçi olduğunu beyan etmiş, konu ile ilgili tahkikata başlanılmıştır.

Birimi         :SAKARYA - ARİFİYE - Arifiye Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi         : ZEHİRLENME
Olay Özeti             : 21.05.2020 günü Müşteki C.K. ikamatinde bulunduğu sırada şidetli karın ağrısı nedeniyle gün içinde birden fala ağrı kesici aldığı sonrasında vücunda kızarıklıklar oluşunca Hastaneye gittiğini şikayetçi olmadığını beyan etmiş konu ile ilgili tahkikata başlanılmıştır.

Birimi         :SAKARYA - FERİZLİ - Ferizli Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi               : TEHDİT
Olay Özeti : 13.06.2020 günü F.D. isimli şahıs ikametinde oturduğu esnada 2 kişinin kapısına gelip kendisini tehdit ettiğini ve telelefonla birini arayıp telefonu kendisine verdiğini, telefondaki kişinin daha önceden tanımış olduğu Ö.P. olduğunu öğrendiğini, olay ile ilgili şikayetçi olduğunu beyan etmesi üzerine tahkikata başlanılmıştır.

Birimi         :SAKARYA - FERİZLİ - Ferizli Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi            : KASTEN YARALAMA
Olay Özeti :  13.06.2020 günü S.K. isimli şahıs eski eşine kira bedelini vermeye gittiğinde, eski eşinin yeni eşi tarafından darp edildiğini bu sebepten dolayı kendisini darp eden E.Y. isimli şahıstan davacı ve şikayetçi olduğunu beyan etmesi üzerine tahkikata başlanılmıştır.

Birimi         :SAKARYA - FERİZLİ - Ferizli Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi          : HAKARET
Olay Özeti: 14.06.2020 günü H.A. isimli şahıs eşi E.A. ile tartışma yaşadıklarını, tartışma esnasında eşinin kendisine hakaret ve tehdit ettiğini, eşinden davacı ve şikayetçi olduğunu beyan etmesi üzerine tahkikata başlanılmıştır.

Birimi         :SAKARYA - HENDEK - Hendek Şehit Ali Gaffar Okkan Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi         : MALA ZARAR VERME
Olay Özeti :  13.06.2020 günü Akpınar Mahallesi 4064 Sokak adresinde bulunan M.B. isimli şahısın bekar evi olarak kullandığı ikamette mala zarar verme olayının meydana geldiği, olayın aralarında kız kaçırma mevzusu olan C.S. ve A.S. isimli şahıs tarafından bu ikametin yakıldığı iki adet çekyat, bir adet yatak, ikamet giriş kapısı, iki pencere, ahşap çatı tamamen yanarak kullanılamaz hale geldiği anlaşılmış olup, konu ile ilgili tahkikata başlanılmıştır. 

Birimi         :SAKARYA - HENDEK - Hendek Şehit Ali Gaffar Okkan Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi                      :KASTEN YARALAMA
Olay Özeti :   14.06.2020 günü H.Y.B. eşi İ.B. ile aralarında tartıştıklarını eşinin kendisine darp ettiğini, tedbir kararı talebinin olmadığını, kadın sığınma evine gitmek istemediğini, eşinden davacı ve şikayetçi olmadığını beyan etmiş olup, konu ile ilgili tahkikata başlanılmıştır.

Birimi         :SAKARYA - HENDEK - Hendek Şehit Ali Gaffar Okkan Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi             : TEHDİT
Olay Özeti          :    14.06.2020 günü Müşteki G.G. boşandığı İzmit ilinde yaşayan eski eşi A.U.'ya nafaka davası açtığını, eşinin kendisini telefonla arayarak tehdit ve hakaret ettiğini, olay ile ilgili davacı ve şikayetçi olduğunu, önleyici tedbir kararı istediğini beyan etmiş konu ile ilgili tahkikata başlanılmıştır.

Birimi         :SAKARYA - KARASU - Karasu Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi             : KASTEN YARALAMA
Olay Özeti   :  13.06.2020 günü S.G. isimli şahıs oğlu Z.G. tarafından darp edilerek hastaneye sevk edildiğini ve oğlundan şikayetçi olmadığını beyan etmesi üzerine konu ile ilgili tahkikata başlanılmıştır.

Birimi         :SAKARYA - KARASU - Karasu Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi                      :AİLE HUKUKUNDAN KAYNAKLANAN YÜKÜMLÜLÜĞÜN İHLALİ
Olay Özeti        :    14.06.2020 günü E.D.K. isimli çocuğun oyun oynarken düşme sonucu yaralandığını ve hastaneye getirildiği, herhangi bir hayati tehlikesinin olmadığı, sağlık durumunun iyi olduğunun bildirilmesi üzerine tahkikata başlanılmıştır.  

Birimi         :SAKARYA - KARASU - Karasu Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi           : KASTEN YARALAMA
Olay Özeti : 14.06.2020 günü M.AK isimli şahıs Karasu Sahil Park isimli yerde gezerken tanımadığı şahısların kendisini darp ettiğini ve olayla ilgili şikayetçi olduğunu beyan etmesi üzerine tahkikata başlanılmıştır. 

Birimi         :SAKARYA - KARASU - Karasu Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi           : GÖREVİ YAPTIRMAMAK İÇİN DİRENME (GÖREVLİ MEMURA MUKAVEMET)
Olay Özeti          :   14.06.2020 günü Yalı Mahallesi Batı Karadeniz Caddesi Sahil Park yakınlarında 54 PB ** plaka sayılı araçtan yüksek şekilde müzik sesi geldiği ve olay yerinde müzik sesi ile dans eden M.A. isimli şahsın olduğu görülmüş, şahıs görevlilerce uyarılmış ancak şahsın görevlilerimize hakarette bulunduğu anlaşılmış olup konu ile ilgili tahkikata başlanılmıştır.


Birimi         :SAKARYA - KARASU - Karasu Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi             : HAKARET
Olay Özeti :     14.06.2020 günü B.U. isimli şahıs komşusu H.A. ve eşi D.A. isimli şahısların kendisine ve eşine hakarette bulunduklarını, bu şahıslardan şikayetçi olduğunu beyan etmiş, konu ile ilgili tahkikata başlanılmıştır.

Birimi         :SAKARYA - KAYNARCA - Kaynarca Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi                      :KASTEN YARALAMA - MALA ZARAR VERME
Olay Özeti : 13.06.2020 günü Ö.C.B. isimli şahıs babasına ait 54 T ** plakalı ticari araç ile Kaynarca istikametinden Adapazarı istikametine tek başına Entaş Kavşağı’ ndaki ticari taksi isteyen yolcuyu almak amacıyla daha önceden kendisini simaen tanıdığı S.K. isimli şahsın 54 VE ** plaka sayılı araç ile arkasından gelerek 54 T ** plaka sayılı aracın önüne kırarak durduğunu, akabinde araçtan inerek kendisinin kullanmakta olduğu aracın yanına geldiğini ve camını açmaya çalıştığını, bunun üzerine kendisinin kapıyı açarak araçtan indiğini, sonrasında şahsın yüzüne yumruk attığını ve babasına ait olan aracın son ön kapısına yumruk attığını, aracın sol ön kapısında hasar meydana geldiğini ve şahıstan şikayetçi olduğunu beyan etmiş tahkikata başlanmıştır.

Birimi         :SAKARYA - KOCAALİ - Kocaali Şehit Tufan Kansuva Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi                      :AÇIKTAN HIRSIZLIK
Olay Özet i: 14.06.2020 günü Müşteki H.A. tırpan motorunu garajına bıraktığını sabah garajını kontrol ettiğinde tırpan motorunun ve motorlu el hızarının çalındığını anladığını hırsızlık yapan şahıs ya da şahıslardan davacı ve şikayetçi olduğunu beyan etmiş, konu ile ilgili tahkikata başlanılmıştır. 

Birimi         :SAKARYA - KOCAALİ - Kocaali Şehit Tufan Kansuva Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi             : TAKSİRLE YARALAMA
Olay Özeti:   14.06.2020 günü Ağalar Mahallesi Cumhuriyet Caddesi üzerinde meydana gelen tek taraflı yaralamalı trafik kazası olayında 2003 doğumlu İ.E. isimli şahıs yaralanarak ilk önce ilçe hastanesine daha yenikent devlet hastanesine sevk edildiğinin bildirilmesi üzerine konu ile ilgili tahkikata başlanılmıştır.

Birimi         :SAKARYA - KOCAALİ - Kocaali Şehit Tufan Kansuva Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi                      :TAKSİRLE YARALAMA
Olay Özeti:     14.06.2020 günü Hızar Mahallesi Şehit Tufan Kansuva Caddesi üzerinde T.A. isimli şahıs 54 EY ** plaka sayılı traktör ile tek seyir halinde iken direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu traktörün devrildiğini, olayda yaralandığını ve ilçe hastanesinde tedavi olduğunu kimseden davacı ve şikayetçi olmadığını beyan etmesi üzerine konu ile ilgili tahkikata başlanılmıştır.

Birimi         :SAKARYA - PAMUKOVA - Pamukova Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi                      :REŞİT OLMAYANLA CİNSEL İLİŞKİ
Olay Özeti                :    11.06.2020 günü S.Y. isimli şahsa 05.06.2020 tarihinde SAÜEAH Doğumevi Kampüsü Doğum Servisi'nde erkek bebek dünyaya getirmiştir" şeklinde rapor düzenlendiğinin bildirilmesi üzerine Cumhuriyet Savcısına bilgi verilmiş, alınan talimatlar gereği tahkikata başlanmıştır. 


Birimi         :SAKARYA - PAMUKOVA - Pamukova Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi              : TEHDİT - HAKARET
Olay Özeti        :    14.06.2020 günü E.Ö. isimli şahıs uzaklaştırma kararı aldırttığı eşi E.Ö.'nün ikametine gelerek kendisini tehdit ettiğini ve hakarette bulunduğunu, eşinden davacı ve şikayetçi olduğunu beyan etmesi üzerine tahkikata başlanmıştır.

Birimi         :SAKARYA - PAMUKOVA - Pamukova Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi                      :AİLE HUKUKUNDAN KAYNAKLANAN YÜKÜMLÜLÜĞÜN İHLALİ
Olay Özeti          :    14.06.2020 günü Polis Merkezimize intikal ettirilen Adli Rapor'da 2016 doğumlu N.G.İ. isimli şahsın sol gözünün lateralinde kesi olan 4y kız hasta, pencere kenarındaki mermere vurmuş" şeklinde rapor düzenlenmesi üzerine annesi S.İ. şifai beyanında kızının pencereden yağmur yağışını izlerken bir anda kafasını pencerenin mermerine çarptığını ve yaralandığını beyan etmiş, tahkikata başlanmıştır.

Birimi         :SAKARYA - PAMUKOVA - Pamukova Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi                      :İNTİHARA TEŞEBBÜS
Olay Özeti:      10.06.2020 günü meydana gelen İntihara Teşebbüs olayı ile ilgili 2003 doğumlu mağdur S.U. isimli şahsın evde yalnız bulunduğu esnada gün içerisinde mide ağrısı yaşadığı için 3-4 kez dolap içerisinde bulunan parol isimli ilaçtan yuttuğunu akşam ise karnının ağrıması ve mide bulantısı yaşaması üzerine durumu annesine anlattığını annesinin ise dolaba baktığında parol kutusu içerisinde Klacil isimli başka bir ilaç bulunduğunu, kutu içerisinde bulunan ilaçların karıştığını fark ettiğini bunun üzerine hastaneye gittiklerini kimseden davacı ve şikayetçi olmadığını beyan etmiş olup, konu ile ilgili tahkikata başlanılmıştır.

Birimi         :SAKARYA - PAMUKOVA - Pamukova Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi                      :TRAFİK GÜVENLİĞİNİ TEHLİKEYE SOKMA 
Olay Özeti           :    13.06.2020 günü Yenice Mah. Fatih Cad. Yavuz Sokak üzerinde durumundan şüphelenilerek durdurulan araç sürcüsü Şüpheli İ.Y.(E.1995) isimli şahsın 1,55 promil alkollü olduğu tespit edilmiş, konu ile ilgili tahkikata başlanılmıştır. 

Birimi         :SAKARYA - SAPANCA - Sapanca Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi                      :TRAFİK GÜVENLİĞİNİ TEHLİKEYE SOKMA 
Olay Özeti     :     14.06.2020 günü Z.K. isimli şahsın sevk ve idaresinde bulunan 06 BFL ** plaka sayılı araç durdurulmuş, araçta çakar lamba olduğu ve şahsın alkollü olduğu tespit edilerek konu ile ilgili tahkikata başlanılmıştır.

Birimi         :SAKARYA - SAPANCA - Sapanca Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi                      :TAKSİRLE YARALAMA
Olay Özeti           :     14.06.2020 günü İ.T. eşi M.T. ile birlikte kendi sevk ve idaresinde olan 81 ED ** plaka sayılı araç ile Rüstempaşa Mahallesi Ünlüce Caddesi üzerinde seyir halinde giderken 06 DPD ** plaka sayılı araca kavşak üzerinden geçerken duramayarak sağ yan kısmından çarparak kaza yaptığını, kazada eşini kafasını ön yolcu tarafındaki cama çarptığı için kontrol amaçlı ilçe hastanesine götürdüğünü, kaza ile ilgili olarak kimseden davacı ve şikayetçi olmadığını beyan etmiş konu ile ilgili tahkikata başlanılmıştır.

Birimi         :SAKARYA - SAPANCA - Sapanca Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi         :EVDEN HIRSIZLIK
Olay Özeti: 14.06.2020 günü Göl Mahallesi Fevzi Çakmak Caddesi üzerinde vatandaşların Hırsız yakaladıklarını ihbarı üzerine ekiplerimizce olay yerine intikal edilmiş, A.A. isimli şahıs yakaladıkları hırsızın apartmanın arka tarafında bulunan depo içerisinde olduğunu beyan ederek görevlileri o yere yönlendirmiş, depoya gidildiğinde depo içerisinde oturur vaziyette duran ekip görevlilerimizce tanınan ve hükümlü veya tutuklunun kaçması, uyuşturucu madde kullanmak, tehdit, hakaret, kasten yaralama, taksirle yaralama, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, açıktan hırsızlık, evden hırsızlık, işyerinden hırsızlık vs suçlardan suçlardan kaydı olan G.T. isimli şahıs olduğu tespit edilmiş olup, konu ile ilgili tahkikata başlanılmıştır. 


Birimi         :SAKARYA - SAPANCA - Sapanca Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi       :TAKSİRLE YARALAMA
Olay Özeti:      13.06.2020 günü Otoyol da ilk etapta maddi hasarlı olarak değerlendirilen fakat kazaya karışan araç şoförlerinden C.M.D. şahıs daha sonrada Sakarya Eğitim Araştırma Hastanesine adli giriş yaptırdığından Yaralamalı Trafik kazası olayına dönen olayla ilgili olarak taraflar idaremiz dahilinde ikamet etmediğinden ve yapılan telefon görüşmelerinde önümüzdeki günlerde ifadeye geleceklerini bildirmiş olduklarından ifadeleri alınamamış olup konu ile ilgili tahkikat devam etmektedir. 

Birimi         :SAKARYA - SAPANCA - Sapanca Polis Merkezi Amirliği 
Olay Adi          :NİTELİKLİ DOLANDIRICILIK (TCK 158)
Olay Özeti           :    14.06.2020 günü Müşteki Y.Ş. isimli şahıs Letgo isimli cep telefonu uygulamasından araba ararken 45 SC ** plaka sayılı Renault marka megane model gri renkli bir aracı beğendiğini ve ilandaki numarayı aradığını, şahsın kendini M.Ç. olarak tanıttığını daha sonra şahsa anlaşmaları üzerine 250 TL para gönderdiğini, daha sonra şahsın kendisini dolandırdığını anladığını, olay ile ilgili şitayetçi olduğunu beyan etmiş, konu ile ilgili tahkikata başlanılmıştır.

Sakarya Valiliği Basın Şube

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER