20 - 21 Temmuz 2020 Sakarya İl Emniyet Asayiş Raporu

İl Emniyet Müdürlüğü sorumluluk bölgesinde 20,21Temmuz 2020 tarihinde meydana gelen ve sonucu alınan diğer olaylar aşağıya çıkartılmıştır. Kamuoyuna duyurulur.

20 - 21 Temmuz 2020 Sakarya İl Emniyet Asayiş Raporu

1.    Birimi         :SAKARYA - ADAPAZARI
Olay Adi              :TRAFİK GÜVENLİĞİNİ TEHLİKEYE SOKMA 
Olay Özeti             : 20.07.2020 günü Semerciler Mahallesi Milli Egemenlik Caddesinde durdurulan 54 AAY ** plakalı aracın sürücüsü S.T. isimli şahsın 1.40 promil alkollü olduğu tespit edilmiş konu ile ilgili tahkikata başlanılmıştır.

2.    Birimi         :SAKARYA - ADAPAZARI 
Olay Adi              :MALA ZARAR VERME
Olay Özeti         :   Polis merkezine müracatta bulunan S.Y. kasko şirketinden kendisine tahsis edilen 14 AAZ ** plakalı araç ile birkaç yere gittiğini en son fırın önünde araca sürtülerek zarar verilmiş olduğunu gördüğünü beyan etmiş. Tahkikata başlanılmıştır.

3.    Birimi         :SAKARYA - ADAPAZARI 
Olay Adi                 :TAKSİRLE YARALAMA
Olay Özeti         : 10.07.2020 günü Müşteki K.G. isimli şahıs Cumhuriyet Mah. Kolağası Sokak üzerinde kendisine bir aracın hafifçe çarptığını, tedbir amaçlı daha hastaneye gittiğini ve kimseden davacı ve şikayetçi olmadığını beyan etmiş, tahkikata başlanılmıştır.

4.    Birimi             :SAKARYA - ADAPAZARI 
Olay Adi         :TAKSİRLE YARALAMA
Olay Özeti:  20.07.2020 günü Korucuk-Adapazarı istikameti Saklı Göl altyol mevkiinde 54 DT ** plakalı motorsikletin virajı alamayarak yan yattığı motosiklet sürücüsü H.S.  isimli şahsın yaralannarak olay yerine intikal eden 112 ekiplerince tedavisi yapılmak üzere Yenikent Devlet Hastanesine intikal ettirildiği bildirilmiş, konu ile ilgili tahkikata başlanılmıştır.

5.    Birimi         :SAKARYA - ADAPAZARI  
Olay Adi                      :TAKSİRLE YARALAMA
Olay Özeti:  20.07.2020 günü Karaman Mahallesi Ambulans yolunda meydana gelen olay ile ilgili Müşteki V.Y. isimli şahıs 54 AAR ** plaka sayılı motosikleti ile Ambulans yolu üzerinden Yenikent Devlet Hastanesine giderken öndeki aracın yavaşlaması üzerine frene basınca motosikletin kayarak sağ yan tarafa düştüğünü olay ile ilgili kimseden şikayetçi olmadığını beyan etmiş, hazırlanan tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.

6.    Birimi         :SAKARYA - SERDİVAN 
Olay Adi                      :TAKSİRLE YARALAMA
Olay Özeti          :  16.07.2020 günü K.T. isimli şahıs Serdivan Arabacıalanı Mahallesi Eski Kazımpaşa Caddesi üzerinde bulunan mağazada çalıştığını, işyerinde depoyu düzenliyorken depoda yüksek raflarda bulunan kutulara ulaşmak için katlanır basamaklı merdiven kullandığını, yine bir ayakabı kutusunun yerini düzeltmek için bu merdiveni kullandığı esnada bir anda dengesini kaybedip düşerek yaralandığını, olay ile alakalı kimseden davacı ve şikayetçi olmadığını beyan etmiş, konu ile ilgili tahkikata başlanılmıştır. 

7.    Birimi         :SAKARYA - SERDİVAN 
Olay Adi            :TAKSİRLE YARALAMA
Olay Özeti           :    19.07.2020 günü Müşteki F.K. isimli şahıs karşıdan karşıya geçmek istediği esnada ismini olay nedeniyle öğrendiği şahsın kırmızı renkli bir araçla gelerek kendisine çarptığını, çarmanın etkisiyle yere düştüğünü ve ambulans ile Toyota Hastanesine gittiğini, burada her iki elini sardıklarını ve genel sağlık durumunun iyi olduğunu, bu olayla ilgili kimseden davacı ve şikayetçi olmadığını beyan etmiş konu ile ilgili tahkikata başlanılmıştır.

8.    Birimi         :SAKARYA - AKYAZI  
Olay Adi                      :KAYIP EŞYA
Olay Özeti:  Müşteki F.E. isimli şahıs 19.07.2020 günü cep telefonunu kaybettiğini telefonunun bulunarak kendisine teslim edilmesini istediğini beyan etmiş konu ile ilgili tahkikat başlatılmıştır.

9.    Birimi         :SAKARYA - PAMUKOVA 
Olay Adi                      :TAKSİRLE YARALAMA
Olay Özeti:  20.07.2020 günü Cumhuriyet Mahallesi Yehit Hüseyin İpekçioğlu Caddesi üzerinde 16AC ** plaka sayılı araç ile 34 DL** plaka sayılı aracın karıştığı kazada A.İ., B.İ., Ö.C.İ., Z.İ. ve Ö.İ. isimli şahısların yaralandığı bildirilmiş, konu ile ilgili tahkikata başlanılmıştır.

1)    Birimi         :SAKARYA - ADAPAZARI 
Olay Adi                      :TAKSİRLE YARALAMA
Olay Özeti:   20.07.2020 günü saat 19.30 sıralarında Yağcılar Mahallesi Yeğenler Caddesi üzerinde M.B.(E.1982) isimli şahsın kullanmış olduğu 54 DF *** plakalı aracın çarpması sonucunda A.J.M.S.(E.2015) isimli çocuğun hayati tehlike arz edecek şekilde yaralandığı anlaşılmış olup, konu ile ilgili tahkikata başlanılmıştır.

2)    Birimi         :SAKARYA - ADAPAZARI 
Olay Adi                      :KAYIP ŞAHIS
Olay Özeti              :  21.07.2020 günü müracatta bulunan Müşteki H.S.(K.1985) isimli şahsın, kızı D.N.S(K.2002)'nin ikametinden 09:00 sıralarında çıktığını ve bir daha kızından haber alamadığını beyan etmesi üzerine tahkikata başlanmıştır.

3)    Birimi         :SAKARYA - ADAPAZARI 
Olay Adi                      :TRAFİK GÜVENLİĞİNİ TEHLİKEYE SOKMA 
Olay Özeti:  21.07.2020 günü Cumhuriyet Mah. Kavaklar Caddesi üzerinde durumundan şüphelenilerek durdurulan 34 EN *** plakalı araç sürücüsü Şüpheli E.K.(E.1985) isimli şahsın 3,53 promil alkollü olduğu tespit edilmiş, konu ile ilgili tahkikata başlanılmıştır.

4)    Birimi         :SAKARYA - ADAPAZARI 

Olay Adi                      :TRAFİK GÜVENLİĞİNİ TEHLİKEYE SOKMA
Olay Özeti:  21.07.2020 günü Cumhuriyet Mah. Kavaklar Caddesi üzerinde durumundan şüphelenilerek durdurulan 54 YV *** plakalı araç sürücüsü Şüpheli A.D.(E.1965) isimli şahsın 1,68 promil alkollü olduğu tespit edilmiş, konu ile ilgili tahkikata başlanılmıştır.

5)    Birimi         :SAKARYA - ADAPAZARI 
Olay Adi                      :TRAFİK GÜVENLİĞİNİ TEHLİKEYE SOKMA 
Olay Özeti:  21.07.2020 günü Cumhuriyet Mah. Kavaklar Caddesi üzerinde durumundan şüphelenilerek durdurulan 38 GM *** plakalı araç sürücüsü Şüpheli H.C.(E.1969) isimli şahsın 1,26 promil alkollü olduğu tespit edilmiş olup, konu ile ilgili tahkikata başlanılmıştır.

6)    Birimi         :SAKARYA - ADAPAZARI 
Olay Adi                      :KAYIP EŞYA
Olay Özeti: 21.07.2020 günü müracaatta bulunan M.A.(E.1973) isimli şahsın, 16.07.2020 günü cüzdanını kaybettiğini, cüzdanının içinde takograf olarak kullandığı elektronik ehliyetinin olduğunu beyan etmesi üzerine tahkikata başlanmıştır.

7)    Birimi         :SAKARYA - ARİFİYE 
Olay Adi                      :İŞ KAZASI
Olay Özeti:  06.07.2020 günü saat:10.00 sıralarında G.G.İ. isimli fabrikada meydana gelen İş Kazası ile ilgili Müşteki M.B.(E.1984) isimli şahıs kaynak yapılan malzemeyi taşlama yaparken gözüne çapak kaçtığını, gerekli tedavisinin yapıldığını ve kimseden şikâyetçi olmadığını beyan etmiş olup, hazırlanan tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir. 

8)    Birimi         :SAKARYA - ARİFİYE 
Olay Adi                  :İŞ KAZASI
Olay Özeti           :       01.07.2020 günü saat:19.40 sıralarında T.O. isimli işyerinde meydana gelen İş Kazası ile ilgili Müşteki R.B.(E.1991) isimli şahıs yere düşen parçayı aldıktan sonra kalkarken başının sol tarafını makinanın demir aksamına çarptığını, tedavisinin yapıldığını ve kimseden şikâyetçi olmadığını beyan etmiş olup, hazırlanan tahikat evrakı ikmalen gönderilecektir. 

9)    Birimi         :SAKARYA - ARİFİYE 
Olay Adi             :İŞ KAZASI
Olay Özeti            : 09.07.2020 günü saat:14.00 sıralarında T. isimli iş yerinde meydana gelen İş Kazası ile ilgili Müşteki M.K.(E.1992) isimli şahıs iş yerinde çalışırken camı boya yapan makinaya sabitlediğini ancak makinanın üst tablasının eline düşmesi sonucu elinden yaralandığını ve kimseden şikâyetçi olmadığını beyan etmiş olup, hazırlanan tahkikat evrakı ikmalen gönderilmiştir. 

10)    Birimi         :SAKARYA - ARİFİYE 
Olay Adi                      :KAYIP EŞYA
Olay Özeti: 21.07.2020 günü müracaatta bulunan Müşteki H.O.(E.1979) isimli şahıs yaklaşık bir ay önce Almanya'dan Arifiye'de ikamet eden kayınbabasına tatil için geldiğini, 20.07.2020 günü Arifiye'de gezerken içerisinde Almanya'dan almış olduğu sürücü belgesi, sigorta kartı ve banka kartlarının olduğunu cüzdanını düşürdüğünü, cüzdanının bulunması halinde tarafına teslim edilmesini istediğini beyan etmiş olup, hazırlanan tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.

11)    Birimi         :SAKARYA - ARİFİYE 
Olay Adi                      :İŞ KAZASI
Olay Özeti: 05.06.2020 günü saat:12.20 sıralarında F.E. isimli işyerinde meydana gelen İş Kazası ile ilgili Müşteki H.Y.(K.1970) isimli şahıs işyerinde çalıştığı esnada dengesini kaybedip yere düştüğünü, sol kolundan yaralandığını, gerekli tedavisinin yapıldığını ve kimseden şikâyetçi olmadığını beyan etmiş olup, hazırlanan tahkikat evrakı ikmalen gönderilcektir.

12)    Birimi         :SAKARYA - ARİFİYE 
Olay Adi                      :İŞ KAZASI
Olay Özeti: 16.07.2020 günü saat:17.00 sıralarında T. isimli fabrikada meydana gelen İş Kazası ile ilgili Müşteki T.K.(E.1996) isimli şahıs parça kontrolü yaparken makina başındaki parçanın sol el başparmağına düşmesi sonucu yaralandığını ve kimseden şikâyetçi olmadığını beyan etmiş olup, hazırlanan tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir. 

13)    Birimi         :SAKARYA - ARİFİYE 
Olay Adi                      :İŞ KAZASI
Olay Özeti: 16.07.2020 günü saat:09.00 sıralarında B.T.P. isimli fabrikada meydana gelen İş Kazası sonucunda Müşteki H.A.Z.(E.1979) isimli şahsın kolundan ve elinden yaralandığı ve kimseden şikâyetçi olmadığı anlaşılmış olup, hazırlanan tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir. 

14)    Birimi         :SAKARYA - SERDİVAN 
Olay Adi                      :TRAFİK GÜVENLİĞİNİ TEHLİKEYE SOKMA
Olay Özeti: 21.07.2020 günü Vatan Mahallesi Süleyman Binek Cadddesi üzerinde durdurulan Şüpheli M.C.A.(E.1984) isimli şahsın sevk ve idaresindeki 34 DS ***  plaka sayılı aracı 1.17   promil alkollü olarak kullandığı tespit edilmiş olup, konu ile ilgili tahkikata başlanılmıştır.

15)    Birimi         :SAKARYA - SERDİVAN 
Olay Adi                      :TRAFİK GÜVENLİĞİNİ TEHLİKEYE SOKMA 
Olay Özeti: 20.07.2020 günü Süleyman Binek Caddesi üzerinde görevlileriimzce durdurulan Şüpheli E.K.(E.1980) isimli şahsın sevk ve idaresindeki 54 ABY *** plaka sayılı aracı 2.55 promil alkollü olarak kullandığı tespit edilmiş olup, konu ile ilgili tahkikata başlanılmıştır. 

16)    Birimi         :SAKARYA - SERDİVAN 
Olay Adi                      :TRAFİK GÜVENLİĞİNİ TEHLİKEYE SOKMA (Alkollü Araç Kullanmak, Hasarlı Trafik Kazası, Tehlikeli Araç Kullanmak)
Olay Özeti: 21.07.2020 saat 21.27 sıralarında Kemalpaşa Mahallesi Medeniyet Bulvarı üzerinde görevlilerimizce durdurulan 54 ADR *** plaka sayılı aracın sürücüsü Şüpeli K.G.(E.1983) isimli şahsın 1.80 promil alkollü olduğu anlaşılmış olup, hazırlanan tahkikat evrakı ikmalen gönderilmiştir.

Sakarya Valiliği Basın Şube

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER