İşkur; Sunduğu Hizmetlerle İşverenlerin İş Oluşturma Kapasitesini Artırmaktadır

Sakarya’ da İş dünyası yöneticileri ve İŞKUR Bölge İl Müdürleri toplantısı için bulunan İŞKUR Genel Müdürü Bekir AKTÜRK ve beraberindeki idareciler, işyeri ziyaretlerinde bulundular.

İşkur; Sunduğu Hizmetlerle İşverenlerin İş Oluşturma Kapasitesini Artırmaktadır

Yapılan ziyaretlerde, firma yetkilileri ve çalışanlarıyla bir araya gelen Genel Müdür Aktürk, mevcut işbirliğinin önemini vurguladı. Ayrıca, gerçekleştirilen ziyaretler kapsamında 400 kişilik İşbaşı Eğitim Programı Ön Protokolü imzalandı.  
    İlk ziyaretini Sakarya’nın Geyve İlçesinde iplik ve tekstil imalatında bulunan Uğur Balkuv Triko A.Ş.’ye gerçekleştiren İŞKUR Genel Müdürü Bekir Aktürk ve beraberindeki heyete Fabrika Müdürü Ayhan Yurdagül tarafından imalat çalışmaları hakkında bilgi verdi. Fabrika Müdürü Ayhan Yurdagül “Fabrikamızda 750 kişi çalışmaktadır. Genişleme alanına yapılan yeni yatırımla ve en son teknolojilerle imalatta bulunarak 40‘ın üzerinde ülkeye ihracat gerçekleştirmekteyiz. Ayrıca, işletmeye kurulan güneş enerjisi panellerinin devreye alınması ile çevreye bilinciyle enerjiyi yenilenebilir kaynaklarından karşılamaya yönelmiş durumdayız. Geyve bölgesinde yenilenebilir enerji olan Güneş Enerji Santrali (GES) ile faaliyette bulunacak olan ilk işletme niteliğinde firma olma özelliğine sahip olacağız. GES tesisinin kurulumu ile yıllık elektrik tüketimimizin % 26’sı karşılanacaktır. Ayrıca, ikinci etap çalışmalarımız tamamlandığında fabrikamızın enerji ihtiyacının %59’u yenilenebilir enerji kaynaklarından sağlanmış olacaktır.” açıklamasında bulundu.  Üretim alanındaki işçilerle de görüşen İŞKUR Genel Müdürü Bekir Aktürk, 200 kişilik İşbaşı Eğitim Programı ön sözleşmesini imzaladı. Aktürk, “İŞKUR’un sunmuş olduğu kurs ve programlarla işgücüne destek oluyoruz. Hem işverenlerimize hem de iş arayanlarımıza destek olmaya devam edeceğiz. Bugün burada 200 vatandaşımızı işbaşı eğitim programından faydalandırıyoruz. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum, Ülkemize ve ilimize hayırlı olsun.” şeklinde konuştu. 
     TIRSAN Treyler Sanayi A.Ş ile işyeri ziyaretlerini sürdüren İŞKUR Genel Müdürü Bekir Aktürk ve beraberindeki heyete Fabrika Mali İşler Müdürü Mustafa Murat Keskin tarafından eşlik edilerek firma hakkında bilgi verildi. Yılın ilk aylarında İŞKUR ile 170 kişilik İşbaşı Eğitim Programı düzenlediklerini belirten Keskin, normalleşme süreci ile daha fazla işçi alımına ihtiyaç duyduklarını ifade etti. Aynı zamanda, ziyaret sırasında 200 kişilik daha İşbaşı Eğitim Programı Ön Protokolü imzalandı. 
     İşveren temaslarına ilişkin olarak İŞKUR Genel Müdürü Bekir Aktürk yaptığı değerlendirmede, “Normalleşme süreci ile birlikte işverenlerimizle ve yereldeki paydaşlarımızla sürekli temas halindeyiz. Başta gençlerimiz olmak üzere tüm işgücümüz için çalışma hayatında iyi ve nitelikli işlere erişimi artırmayı hedefliyor ve bu noktada işverenlerimizle geliştirdiğimiz işbirliklerini oldukça önemsiyoruz. İşverenlerimizin ihtiyaçları doğrultusunda işgücünü nitelik ve beceri ile donatarak onlara destek olmaktan ve işverenlerimizin bu yolla rekabet gücünü yakalayarak ihracat gelirlerini artırmasından memnuniyet duyuyoruz.” ifadelerini kullandı.” denilmektedir.
    Kamuoyuna duyurulur.

 

Sakarya Valiliği Basın Şube

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER