Jandarma Trafiği Havadan Denetledi

301 Araç Havadan ve Karadan Denetlendi, 4 Araç Trafikten Men Edildi

Jandarma Trafiği Havadan Denetledi

Sakarya İl Jandarma Komutanlığı trafik ekipleri, vatandaşın güvenli bir şekilde ulaşım imkânından faydalanması için sorumluluk alanlarındaki trafik denetimlerine 2020 yılında da havadan ve karadan devam ediyor.
D650-01 Devlet Karayolunun Adapazarı-Poyrazlar kavşağı ile Ferizli-Sinanoğlu’nda oluşturulan uygulama noktaları içerisinde İl Jandarma Komutanı  J.Albay Aydın Kutlu, İl Jandarma Komutan Yardımcısı J.Albay M.Yüksel Gürfiliz, Asayiş Şube Müdürü J.Yb. Kubilay ÜNAL ve Jandarma Trafik Şube Müdürü J.Asb.Kd.Bçvş. Mete TOZLU tarafından Jandarmaya ait helikopter ile denetlenmiştir.


Havadan helikopter destekli, yerden trafik ve asayiş araçları ile eş zamanlı çalışma yürüten ekipler 25 Eylül 2020 tarihinde yaptıkları denetimlerde 301 araç denetimi ile 462 şahsın sorgusunu gerçekleştirdi. 
Uygulama esnasında 12 sürücüye çeşitli kural ihlali gerekçesi ile cezai müeyyide uygulandı, 4 araç trafikten men edildi. 

Jandarmadan yapılan açıklamada;
“Uygulamada ki amacımız; İçişleri Bakanlığının ‘Bu Yolda Hep Birlikteyiz Projesi’ kapsamında suç ve suçlularla mücadele etmek, bölgede meydana gelen trafik kazalarını azaltmak, vatandaşlarımızı trafik konusunda bilinçlendirmek ve trafik kurallarının insan hayatındaki önemine dikkat çekmektir. Trafik denetimleri havadan helikopter yerden trafik araçları ile bundan sonra da devam edecektir.” şeklinde bildirilmiştir.

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER