Sakarya için 06 Temmuz 2017 Emniyet Asayiş Raporu

Sakarya için 06 Temmuz 2017 Emniyet Asayiş Raporu

06.07.2017 günü saat 11:00 sıralarında Suriye vatandaşı H.A.R (27) isimli şahıs, Kaynarca Polis Merkezi Amirliğine gelerek kendisinin çalıştığı işyerine sabah saat 03:00 sıralarında gittiğini, sabah saat 07:00 sıralarında ikametine geldiğinde ikametin dış kapısının açık olduğunu, 9 aylık hamile olan Suriye vatandaşı (20) E.A.R isimli eşinin ve H.A.R (1) isimli çocuğunun evde olmadığını, hayatlarından endişe duyduğunu beyan ederek Kaynarca İlçe Emniyet Amirliğine müracaatta bulunmuştur.
        Müdürlüğümüz Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği görevlilerince yapılan araştırmalar neticesinde, aynı işyerinde çalışan B.K. (34) ile C.B.(22) isimli şahısların H.A.R (27) ile tartıştıkları bu sebeple intikam amaçlı plan yaptıkları, bu plan doğrultusunda, 06.07.2017 günü 03:00 sıraları işe gittikleri, izin almadan saat 03:15 sıralarında işyerlerinden ayrılıp müştekinin ikametine gittikleri, kapıyı levye ile açarak içeri girdikleri, ikamette bulunan 9 aylık hamile E.A.R'u  darp ederek bayıltıp battaniyeye sardıkları, 2016 doğumlu erkek bebeği de evde elle boğup kucaklarına alarak şüpheliye ait 41 RK... plaka sayılı araca koyup, Birlik Yolu yakınlarında Topça ormanlarına götürdükleri, burada ikisinin de kadına tecavüz ettikleri, bayanın kafasına odun parçası ile vurarak öldürdükleri, maktüleyi ve bebeği battaniyeye sarıp üzerlerine ot, yaprak ve ağaç dalları örttükleri, daha sonra olay yerinden ayrıldıklarını beyan etmişlerdir. 
Şüpheliler hakkında gerekli yasal işlemler başlatılmış olup, tahkikat devam etmektedir.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

25.04.2017 günü ilimiz 1. Organize Sanayi Bölgesi Nakliyeciler Sitesi içerisinde meydana gelen silahlı çatışmada 1 kişinin öldürülmesi, 8 kişinin ateşli silahla yaralanması neticesinde başlatılan soruşturma kapsamında;

Sakarya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce yapılan operasyonlar ile bugüne kadar toplam 44 şahıs yakalanmış ve bunlardan 19 şüpheli sevk edildikleri mahkemece tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir.
Ayrıca Olay yerinden yaralı olarak firar eden şüpheli F.E. (59) ise 05.07.2017 günü yapılan operasyon ile saklandığı Kocaali İlçesindeki bir bağ evinde yakalanmış; olayda kullandığı değerlendirilen 2 adet 9 mm çaplı ruhsatsız tabanca, 3 adet bu tabancalara ait şarjör ve 92 adet farklı çap ve markalarda fişek ile otomobil anahtarlığı görünümlü çift namlulu suikast silahı ele geçirilmiştir. Yine bağ evinde firari şahsı saklayan Y.E. (55) isimli şüpheli de üzerindeki ruhsatsız tabanca ile yakalanarak gözaltına alınmıştır.
Soruşturma çok yönlü olarak yürütülmekte olup, gelişmelerden ayrıca bilgi verilecektir.
Sakarya Emniyet Müdürlüğü olarak her türlü suç ve suçlularla mücadeleye etkin ve kararlı bir şekilde devam edilecektir.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Sakarya Valiliği Basın Şube

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER