SAKARYA JASAT dedektifleri işbaşında

Sakarya JASAT ile Serdivan İlçe jandarma ekiplerinin Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı sonrası yaptığı titiz çalışmayla piyasa değeri yaklaşık 60 bin TL değerinde elektrik, elektronik ve iş makinaları çaldıkları belirlenen iki şüpheli 12 Ekim 2020 tarihinde yapılan operasyon sonucu yakalandı.

SAKARYA JASAT dedektifleri işbaşında

Çalıntı malzemeler bulundu, iki gözaltı…
Sakarya ili Serdivan ilçesinde yapımı devam eden bir inşaattan elektik, elektronik ve iş makinalarının çaldıktan sonra ormana saklayan ve sonradan kiraladıkları araç ile kaçtığı tespit edilen hırsızlar JASAT’ dedektiflerinin amansız takipleri sonrasında ele geçirildi.
JASAT dedektiflerince Serdivan’dan başlayıp, Bilecik Osmaneli ilçesine kadar iz sürülerek çok kısa bir sürede başarılı bir operasyonla çalınan tüm elektrik, elektronik ve iş makinaları bulunarak emanete alındı.

Olay, 5 Ekim 2020 tarihinde Sakarya’nın Serdivan İlçesi Esentepe Mahallesi meydana gelmişti. 
-“Yapımı devam eden inşaatta bulunan elektrik ve elektronik malzemeler ile beraber iş makinaları çalınması olayıyla ilgili olay yerinde inceleme ve araştırma başlatan Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) ekipleri, bölgedeki yaptığı inceleme de çalınan malzemelerin önce ormanlık alanda saklandığını buradan araç ile götürüldüğü tespit ederek; önce malzemeleri götürdükleri araca; sonra da hırsızlara ulaştı”
Yapılan araştırma ve soruşturma neticesinde kimlik tespitleri yapılarak İ.G isimli şahsın Sakarya ilinde ikamet ettiği ve E.G isimli şahsın Bilecik Osmaneli ilçesinde ikamet ettiği tespit eden JASAT ekipleri şüphelilerin ikametine yönelik eş zamanlı operasyon düzenledi. 

Gerçekleştirilen operasyonda I.G ve E.G yakalanarak gözaltına alınırken, şüphelilerin evinde yapılan aramada çalınan iş makinaların bir bölümü ele geçirildi. 
Şüpheliler yapılan sorgulamada çaldıkları malzemelerin bir kısmını Osmaneli ve Bursa İznik ilçelerinde sattıkları tespit edilerek çalınan malzemelerin tamamını Jasat dedektifleri tarafından ele geçirerek müştekiye teslim edildi.
Olayla ilgili iki şüpheli adliyeye sevk edilmiş olup, soruşturma devam etmektedir.

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER