Yakala Yakala Bitmiyor

Çok Sayıda Çalıntı Malzeme Ele Geçirildi. Bir Gözaltı

Yakala Yakala Bitmiyor

Jandarmaya gelen bir ihbar ile 19 Şubat 2020 tarihinde  Karasu İlçesine bağlı Manavpınarı Mahallesinde Z.Ç. isimli şahsın evinin alt katında bulunan deponun demir kapısı kırılarak içerisinde bulunan 1 Adet Pat Pat cinsi araç, 2 Adet Tırpan Motoru, 2 Adet Odun Kesme Motoru, 1 Adet Üfleme Motoru ve 1 Adet Matkap olmak üzere piyasa değeri 25 bin TL olan malzemenin çalındığını bildirilmiştir.

Olay yerine gelen Jandarma ekipleri olay ile ilgili olayı gerçekleştiren şüpheli veya şüpheli şahısların yakalanması yönünde hemen çalışmalara başlanılmıştır.

Jandarma JASAT ve Karasu İlçe Jandarma Komutanlığının yapmış oldukları titiz inceleme sonucunda hırsızlığı M.S. isimli şahısın 16.02.2020 günü yaptığı tespit edilmiştir.

Pat Pat parçalanmış olarak bulundu.

Çalınan malzemeler M.S. isimli şahıs tarafından Karasu Aziziye Mahallesinde bulunan Ş.U. isimli şahsın tamir dükkânına getirildiği tespit edilmesi üzerine 24 Şubat 2020 tarihinde mahkeme kararı ile yapılan arama sonucunda çok sayıda çalıntı malzeme ele geçirilerek el konulmuştur. 

Z.Ç. isimli şahsın çalınan malzemeleri kendisine teslim edilmiş olup, kalan malzemelerin sahiplerinin bulunmasına yönelik çalışma devam etmektedir.

Hırsızlık şüphelisi M.S. isimli şahıs Polis tarafından başka bir suçtan aranması olduğu için operasyondan bir gün önce tutuklanmış olduğu, çalıntı eşyayı satın alan Ş.U. isimli şahıs ise Jandarma tarafından gözaltına alınmış olup, işlemlerinin ardından bugün mevcutlu olarak adliyeye sevk edilecektir.
Çalıntı malzemeler Adli Emanete alınmak üzere Karasu Cumhuriyet Başsavcılığına teslim edilmiştir.

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER