Başkan Seçtiler Emlakçı çıktı!

Kocaali Belediyesi çok ilginç görüntülere sahne oldu. "Sahne oldu" diyorum çünkü tam bir orta oyunu mevcuttu. Bir grup insan Kocaali'nin geleceğini satıp, neden sattıklarını ve de satmalarının ne büyük bir başarı olduğunu halka anlatmaya çalıştılar. Çalıştılar diyorum çünkü Başkan dahil kimse bu satışın neden yapıldığını, paranın nereye gideceğini veya satmakla nereye kadar devam edilebileceği konusunda hiç bir bilgisi yoktu. 

Zira bu ilçeyi 20 yıldır yöneten aynı zihniyet, 11 yıldır bu İlçeye Belediye Başkanlığı yapan aynı kişi, daha Belediyeyi genel giderlerini karşılayabilecek seviyeye bile getirememişler. Seçimlerden önce mangalda kül bırakmayanlar; garibin, yetimin hakkına, bir ilçenin geleceğine göz dikmişler. Bu ilçeyi 25.000 nüfusla alıp, 15.000 nüfusa düşürenler, bu başarısızlığın faturasını Kocaali'nin geleceğine kesmişlerdir. 

3 tane Belediye Başkanı'nın aylık maaşına bir arsa denk geliyor. Hatırlatırım ki 25 arsa satarak 3 milyon₺ civarı gelir planlayan Belediye bu kadar zor durumda ise neden Başkan'ın makam aracını satmayı düşünmüyor? Kendi fındık bahçelerindeki bir ocak fındık için ortalığı ayağa kaldıracak Meclis Üyeleri 8 dönüm arsanın satışı için nasıl şuursuzca "evet" diyor? Bakan geldi '5 Milyon₺ yardım yaptı, tüm zararların karşılanacağını söyledi.' 'Afad yardım için söz verdi.' diyenler, doğal afeti bahane edip arkasına sığınıp, bu afeti fırsat bilip nasıl 25 arsayı satışa çıkarıyor? 

Meclis toplantısında cesaret edip bu satışa hayır diyen kardeşimize, ağabeylerime teşekkür ediyorum. 'Batıkan seni de mi ikna edemedik?' diye soran sayın Başkan'a 'Edemedin' diyorum. Edemedin Başkan, kendin dahil kimseyi bu satışın neden olduğuna ikna edemedin. Evet diyenlere aldanma onlar zaten bugüne kadar sana 'hayır' diyememiş ve diyemeyecek olanlardır. 

Her zaman verdiğiniz bir örnek ile bitireyim: "Amaç üzüm yemek mi, bağcıyı mı dövmek?"

Siz çevrenizde hep yiyicilere alışmışsınız ama bizim amacımız ne üzüm yemek ne de bağcıyı dövmek. Bu zamana kadar üzümlerinizi yedirdiklerinizden bir kaç arsa alın da, onları oy birliği ile satalım..
Satışsız haftalar...

YORUMLAR
Kadem Ali Öksüz
Kadem Ali Öksüz - 6 ay Önce

Gerçekler çok acıdır ama bu acıyı yemeğine koyacak kadar cesaretli varmıdır bili.mez

Yıldırım Çelik
Yıldırım Çelik - 6 ay Önce

Bu yazıyı anlayabilmek için çok okumak gerekir...