Karasu’da 2. TÜBİTAK Bilim Fuarı Açıldı

Sakarya Karasu İlçesi Karasu Anadolu Öğretmen Lisesi’nde 2. TÜBİTAK Fuarı Açıldı.

Karasu’da 2. TÜBİTAK Bilim Fuarı Açıldı
Açılışa Karasu Belediye Başkan yardımcıları Yakup Gençbay, Hüdaverdi Ağun, Karasu Belediye Basın Halkla İlişkiler müdürü Nuri Haşmenoğ, AKP İlçe Başkanı İssak Sarı, CHP İlçe Başkanı Nurhan Aydın, İlçe milli eğitim müdürü Mehmet Çalık, Öğretmenler ve öğrenciler katıldılar.
 Karasu İlçesi Karasu Anadolu Öğretmen Lisesi’nde 2. TÜBİTAK Fuarı Açıldı. Açılışa Karasu Belediye Başkan yardımcıları Yakup Gençbay, Hüdaverdi Ağun, Karasu Belediye Basın Halkla İlişkiler müdürü Nuri Haşmenoğ, AKP İlçe Başkanı İssak Sarı, CHP İlçe Başkanı Nurhan Aydın, İlçe milli eğitim müdürü Mehmet Çalık, Öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Fuarın açılışında konuşma yapan İlçe Milli Eğitim müdürü Mehmet Çalık, TÜBİTAK’ın katkıları ile hazırlanan projelerin öğretmen ve öğrencilerin araştırmaları üzerinde büyük ivme kazandıracağına inandığını söyledi. Çalık “Öğrencilerimiz iki gün süreyle projelerini sergileyecekler. Hayatı kolaylaştırmak açısından bu projeleri hayata geçirerek güzel sonuçlar alınabilir. Hemen her alanda güzel çalışmalar var. Ben emeği geçen herkese teşekkür ederim.”diye konuştu.
Karasu Anadolu öğretmen Lisesi Müdürü Nedim Çalık ise Bilim Fuarında 41 projenin sergilendiğini belirterek şöyle konuştu, biz bu TÜBİTAK 4006 projelerini iki yıldır yapıyoruz, zaten TÜBİTAK’ın Milli Eğitim bakanlığı ile yaptığı bir anlaşma üzerine yapıyoruz biz bu projeleri. Geçen yıl 50 projemiz vardı bu yıl 41 projeyle sahadayız. Bu projelerden iki tanesi TÜBİTAK’ın ortaöğrenim öğrencilerinin proje yarışmasında Asya finallerine gitmiştir. Asya finallerinden Türkiye Finallerine gitmiştir. Bu iki projeden birisi Tarih Projesi Türkiye Birincisi oldu. Geriye kalan 39 projede kendi öğrencilerimizin 4006 TÜBİTAK Liseler arası bilim fuarı adı altında hazırlanmış durumda. Bu etkinlikte yüze yakında öğrencimiz görev alıp çalışmalar yapmışlardır dedi. Fuarı gezen davetliler öğrencilerden proje hakkında bilgiler aldılar.

Mehmet KARAKAŞ

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2014, 17:29
SIRADAKİ HABER