Bir Meclis Üyesinin Günlüğü 26 Mayıs- 9 Haziran 2019

KOCAALİNDE BAYRAMLAR GÜZEL OLUR

 Ramazan ayını uykuda geçiren Kocaali halkı, bayramın ikinci gününde normale dönmüş, sokakları doldurmuştu. Büyük şehirlerin betonundan, gürültüsünde kaçan yerli turistler, aylardır yağmur bekleyen kuru toprak gibi tozlu dükkan raflarını, yeniden canlandırmış, Kocaali esnafı yeniden parayla, müşteri ile buluşmuştu. Çok güzel bir hafta oldu. Deniz sakin, kum sıcak, çocuklar mutlu. Boğulan kimse de olmadı bu bayram tatilinde. Bu küçük Karadeniz ilçesi muhteşem bir tatil köyü oldu yüzlerce turiste. Yine bekleriz.

Bayramların en sevdiğim tarafı, yıllardır görmediğim, çok özlediğim insanları yeniden kucaklama imkanını sunmasıdır. Ortak hatıraların yeniden konuşulması, kaybedilen dostların hatırlanması...

Bir hafta gecikmeli yaptığımız Meclis toplantısı 7 maddeden oluşan gündemi onaylayarak sorunsuz sonuçlandı. Meclis üyesi bir arkadaşımızın Üniversite konusunda bilgi istemesi üzerine son iki aydır üzerinde çalıştığımız Kocaali Yüksek Okul projesi hakkında ki son durumu Meclis üyeleri ve salonda bulunan vatandaşlarla paylaştık. Resmi toplantıdan sonra hep beraber Çakıltaşı Pastahanesine gidip çay içtik, tanıştık, danıştık. Kocaalinin geleceği için hep beraber çalışmamız gerektiğini konuştuk. Bundan sonra daha fazla bir araya gelip, sorunlara ortak çözüm bulmaya çalışacağız.

11 Haziran, Salı günü Sakarya Üniversitesine gidip son anlaşmaları imzalamayı ümit ediyoruz. Bundan sonraki adımlar Üniversite tarafından atılacak.

12 Haziran, Çarşamba günü iskele için malzemelerin ulaşacağını, Perşembe günü direklerin çakılmaya başlayacağını söylediler. Göreceğiz.

10 Haziran, Pazartesi günü; halk eğitim merkezi için düşündüğümüz binanın camlarını değiştirmeye başladılar.

Arkadaşlarım sekiz haftadır Kocaalinin köylerine 200 gazete getirip, bedava dağıtıyorlar. Geçen hafta bende onlarla beraberdim, bir çok insanla sohbet etme şansım oldu. Daha detaylı konuşmak için yeniden uğrayacağım sözünü verdim. 26 Mahalleyi gezmem biraz zaman alacak ama önümüzdeki haftalarda bunu yapacağım.

Cennet gibi köylerimiz var. Şerbet Pınarında ki dere kenarında yediğimiz balık çok lezzetliydi ve çok ucuz. 4 kişi 100 TL ödedik. Tavsiye ederim.

Kısa yazı yazmak zor benim için. Sanki tuzu, biberi eksik gibi geliyor bana. Fakat sizlerin söyledikleride kulaklarımda. Ümit ederim bir ortasını bulacağız bu işin. Vakti olmayanlar için özet yazacağım, vakti olanlara uzun uzun anlatacağım. Hoşcakalın.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ayhan Çetinkaya
Ayhan Çetinkaya - 13 ay Önce

Kocaeli’ye ilgi ve alakanıza şahsım adına çok teşekkür ler ediyorum yolun açık olsun yanındayız

Hamza solmaz
Hamza solmaz - 13 ay Önce

Bizlerde solmaz ailesi olrak sizleri takip etmekteyiz her daim yaninizdayiz basarilarin devamini dilerimsaygilarimla

Ömer EMECAN
Ömer EMECAN - 13 ay Önce

Üstadım, duyarlı yüreğinize sağlık.. Çalışmalarınızı ve gayretlerinizi büyük bir beğeniyle takip ediyorum. Kolay gelsin.. Adınız başarılarla anılsın. Selamlar..