Bir Meclis Üyesinin Günlüğü  01-07-  Temmuz 2019

BİR HAFTA İYİ NİYET ARASI

2012 yılında Kocaaline 37 yıllık hasretle dönmüştüm. Çocukluğumu geçirdiğim atalarımın toprakları, anam, akrabalarım, dostlarım gözümde tütüyordu. Yaşadığım ekonomik krizlerden yorgun düşen ruhum, iki kat çıkamayacak kadar formsuz vücudum, yıllardır yolumu bekleyen ailem ile beraber huzur içinde yaşamak istiyordum.

Dedemden, babamdan, annemden gelen DNA‘ların etkisiyle haksızlıklara tahammül edemeyen bir yaradılışım var. Beni hiç ilgilendirmeyen konularda bile bir haksızlık görürsem yerimde duramam. Bu bir genetik bozukluğu hastalığıdır, nesilden nesile geçer, kusura bakmayın.

.......

Yazımın bundan sonraki kısmını yayın yönetmenim kabul etmedi. Bu ipleri koparma yazısı, onarımı olmayan bir çarpışma, bir hafta daha bekle dedi. Bir kaç kanuni sorunu olduğunu, yeniden gözden geçirilmesi gerektiğini söyledi.

O bu konularda benden daha tecrübeli ve Gazete onun gazetesi. Son karar onun. Bekleyeceğiz bir hafta daha. Kusura bakmayın beklediğiniz detayları bu haftada veremiyorum.

Ben her ne kadar güvenimi boşa çıkaran bu insanların bir haftada bir şey yapacağına inanmasam da, ağır topların devreye girdiğini duydum. Konu artık ilçenin sorunu değil, İL sorunu oldu.

Eğer çözüm olmazsa yakında ÜLKE sorunu olacak.

Gençler,  Kocaalinin çocukları; sizlerin geleceğini daha güzel yapabilmek, ileriye umutla bakabilmenizi sağlamak için pes etmeden uğraşacağımızı bilmenizi istiyorum. Bizim nesil size bunu sunmak zorunda. Dede olarak, Baba olarak bu bizim görevimiz. Biliyoruz ki bunu biz yapmazsak kimse bizim adımıza yapmayacak. Kocaalinin çocukları yanlız değil artık.

Hoşçakalın.