Bir Meclis Üyesinin Günlüğü 1 Ağustos - 8 Eylül 2019

TATİL BİTTİ

Bugün okula başladı çocuklar. Ben tatile girdim. 

Emekliye ayrıldığım günden bugüne, işlerim ve hayatımın akışı çocuklarıma endekslidir. Onlar tatilde olduğu sürece benim işim onların mutluluğu ve geleceği için atılması gereken adımları planlamaktır. Onlar okula başlar ben başka işlerle ilgilenebilecek zamanı bulurum. 

Kanada yolculuğumuz tatilden çok çalışma olarak geçti benim için. Hem kendi işlerim hem gelecek yıl burada üniversiteye gitme ihtimali olan oğlum için yapılması gereken çok şey vardı. Birde ziyaret etmek için can attığım onlarca arkadaş. 

Kocaali’den uzun bir zaman ayrı kalmak vücudumun içinde biriken tanımadığım duyguların sakinleşmesi içinde çok iyi oldu. Alkol bağımlısı birinin rehabilitasyon merkezinden ayrıldığı günkü huzuru hissettim içimde. Üniversitenin önüne çıkan engellerle, Don Kişotun yel değirmenleri ile savaşını andıran hayali bir düşmanla savaşır gibi hissediyordum kendimi. Ne mutlu ki o kâbus gibi geçen günler bitti.

Güzel haberi Kanada'da aldım ve hiç sesimi çıkarmadan, bir şekersiz kahveyi yudumlayarak yazılanları okudum. Önemli olan bu ilk adımı atmaktı, çünkü burada savaştıklarımız yel değirmenleriydi. Hayali düşmanlar. Ve bu savaş kazanıldığında ortaya birçok hayali şövalye çıktı, yel değirmenini yok ettiğini anlatan, masal tellakları. Gerçek kahramanlar ne ortaya çıktılar ne zorlukları anlattılar. Ama konuya hâkim olan arkadaşlarımız gerçekleri biliyor. Günü geldiğinde bu insanları mutlaka onurlandıracağız.

Asıl iş şimdi başladı. Gerçek sorunlar ve aşılması gereken onlarca engel var. Tanrıya minnettarım artık yolculuğum akil insanlarla devam ediyor. Onlarla çalışmak güzel bir duygu, ortak noktalarımız çok. Hedefimiz çocuklarımız için, ülkemiz için bir şeyler yapabilmek. Yolumuz uzun, hedefimiz yüksek ama bu yolculuk ruhumuza huzur verecek. 
Hoş bulduk.
 

YORUM EKLE