Bir numara büyüğünü vereyim seneye de giyersin.

Aslında yazılarım da ikili sürtüşmeleri hiç sevmem, yapıcı eleştiri  hayat tarzımdır. Geçen haftaki yazım birilerini rahatsız etmiş doğaldır. Rahatsız etmezsek rahat edemeyiz. Ancak taşı mardin'e atıyorsun sesi oslo dan geliyor ilginç.

Sayın başkanımızın aday adaylığı döneminde kuyusunu kazanların, araçlara binip ankaralara şikayete gidenlerin söz konusu emlak olunca tedirgin olması doğaldır. 25 arsanın satışının bazılarının iştahını kabartması doğaldır. Anlat anlat marko paşaya.  Neyse kişilere takılıp  eleştirilerimiz  den uzaklaşamayız. Gerçekci  olmak için  bu kişileri  meclis toplantılarına bekleriz, belki böylece  konuyada hakim olurlar kendi fikirlerinin ortaya çıkmasın dada yardımcı olur.

Umarım  sayın  başkanımız  kurşun  askerlik yapanlar ile eleştiri  yapanları  ayıracak  kadar şeffaftır.

Geçen  haftaki yazımla  ilgili genel eleştiri "satmayıp  ta ne yapsın  belediye" idi bunu kabul ediyorum, zaten itiraz ettiğim  konu satılması  değil, satıştan  gelen paranın  genel giderler için  değerlendirilicek olması  idi.  Mesela
Satıyoruz. Belediye hizmet binası  yapacağız.
Satıyoruz. Yarı olimpik yüzme  havuzu yapacağız.
Satıyoruz. Kültür  merkezi yapacağız.
Satıyoruz. Spor salonu yapacağız.
Satıyoruz. Anfi tiyatrosu  yapacağız. 
Satıyoruz. Su tesisi yapacağız.
Satıyoruz  taş  ocağı  yapacağız.
Satıyoruz. Üniversite  inşaatın  da kullanacağız.
Gibi bu örnekleri çoğalta biliriz. Ancak bir yıl  satışı  için  uğraştığınızı idda ettiğiniz  arsaları, aniden gelen doğal  afet için  olduğu nu söyleyemez siniz. Bu halkın  aklı  ile alay etmek olur. Bu da size diramatik gelebilir en az mevcut başkanı  karalamak için  yaptığınız lobiler gibi. Zaten sorun başkan  değil  başkanın  hatalarını düzeltmeye  çekinenlerdir.
Rizki  veren huda dır  kula minnet eylemem. 
Yani korkmayın  aç  kalmazsınız. 
Iyi  haftalar...

YORUMLAR
Yıldırım Çelik
Yıldırım Çelik - 6 ay Önce

Babadan kalan mirası satmamak için canını verip kız kardeşleri ekarte ederek tek başına mal mülk peşine koşmaya çalışanlar nedense devlet malı olunca hemen satmaya çalışıyor... Neden? Babanın malını satamadığın için mi? Yoksa millete baba malı satılmaz diye gösterirken gerçekten rol mü yapıyordun?

Kudret serdar tank
Kudret serdar tank - 6 ay Önce

Gelseydiniz sizde satan mı olacaktınız sorusunu sormak lazım ama bu sorunun geleceğini tahmin edemeyecek kadar körler malesef şahıslar değişse de zihniyetleri aynı....

Ayşegül derin
Ayşegül derin - 6 ay Önce

Çok güzel yazmışsınız kaleminize sağlık.Kocaalide aç gözlü sakallı akbabalara iyi bir cevap olmuş

Mustafa Uğur
Mustafa Uğur - 6 ay Önce

Kalemine sağlık kardeşim çok güzel bir yazınolmuş