BİR YENİ MESAJINIZ VAR

Öncelikle uzun bir aradan sonra tekrar Merhaba... 

Yazılarıma yerel seçimlerden sonra biraz ara vermiştim, bunun amacı; suların biraz daha durulmasından sonra net yazabileceğime inanmamdır. Ancak gördüm ki Ülkenin siyasi gündemi hiç soğumuyor. 

Yerel seçimleri bitirdik, milletimize ve ülkemize hayırlı olmasını dilerim.  İlçemizde yönetim siyasi parti anlamında değişmedi, daha doğrusu değiştirmeyi başaramadık. Ancak halkın iradesi Sayın Belediye Başkanımızı 3.döneminde de seçti ise, kendisine başarılar dileriz..

Yerel seçimlerde Sayın Cumhurbaşkanımızın sahada olması, taşrada işe yaramış gibi görünse de, büyük şehirlerde ters teptiği aşikardır. Siyasi fikirleri iki gruba toplamaya devam edersek AKP'nin her geçen gün güç kaybedeceği görülmektedir.

Toplam oy oranında başarılı görünseler bile; Ankara, İstanbul, Antalya gibi ülke nüfusunun çoğunluğunu oluşturan illerde seçmek, AKP'li siyasetçilere açık bir mesaj vermiştir. Bu mesajı doğru algılayıp algılamamak tamamen AKP yönetiminin elindedir. Dış faktörleri suçlayıp, öz eleştiri yapamazlarsa bu rüzgar onlardan çok şey götürür. Peki Ankara ve İstanbul halkının verdiği mesaj neydi? Bence Halk, Belediyenin hizmetlerinden daha çok halktan uzaklaşan siyasetten şikayetçi! Yani halkın seçtiği İki Belediye Başkanını görevden alıp, yerine atama Belediye Başkanları koyarsanız ve halka bu olayın nedeni ile bir açıklama yapmazsanız halk bunun hesabının sorar, sordu da.

Yaptığınız kutuplaştırıcı siyaset, halkı alternatif aramak zorunda bırakmıştır. Siz bu siyaset ile seçimde istediğinizi alamadınız ancak söylemleriniz ile halkı Şehit Cenazesinde Muhalefet Partisi Genel Başkanı'na saldırabilecek seviyeye getirdiniz. Yaklaşık 5milyona yakın oy almış bir Belediye Başkanının elini sıkıp tebrik etmekten çekinirseniz, halk tarafından muhalefetin hedef alınması da çok doğaldır. Doğaldır ama doğru mudur bunu bilmiyorum (!) Ancak bu ülkede terör örgütlerini bitirememek, yenilerinin türemesine engel olamamak, 17 yıllık iktidarın sorunu ve sorumluluğundadır bunu çok iyi biliyorum..

Yazımın son bölümünde de Sayın Mansur Yavaş ile Sayın Ekrem İmamoğlu'na bir iki sözüm olacak. CHP'nin bütün yükü artık sizin omzunuzdadır. CHP ile halkı ya tekrar barıştıracaksınız ya da aralarını tamamen açacaksınız.  Bu ülkenin evlatlarını 30 yıldır anlatılan CHP Belediyeciliği hikayelerinin ya doğru olduğunu gösterecek ya da bu hikayelerin tamamen asılsız olduğunu kanıtlayacaksınız..

İkinize de başarılar dilerim, kolay gelsin..

İyi haftalar..

YORUM EKLE
YORUMLAR
Meryem Çelik
Meryem Çelik - 1 yıl Önce

Çok güzel kalemine gönlüne ömrüne sağlık başarıların devamını dilerim

Yalnız Kurt
Yalnız Kurt - 1 yıl Önce

Başarılarının devamını dilerim abi