CHP? T.C.+ ASFALT=İŞ

Genel siyaset yine işsizlik ten eğlenceli hale hetirildi. Siyasetçilerin konuyu ve gündemi değiştirmekte üzerlerine yok. Basın da halka ''cambaza bak'' diyor, halkta cambaza bakıyor bu arada bir arakçı halkın cebinden cüzdanları araklıyor genel durum bu. Yılın son çeğreğinde halkın işsizlik ve ekonomik zorlukları konuşmaması çok önemli. Eskiden stadlarda futbol ile uyutulan halk şuan sosyal medya ve dizilerle evlerinde uyutuluyor, açıkcası şikayetçi olanda yok.

CHP?
Ulu önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK rahmetli olduktan sonra bıraktığı partinin üzerine bir taş bile koyamayan chp li siyasetçiler Atatürk üzrinden nemalanmaya devam ediyorlar. Hani bir söz vardır ''ceketimi koysam kazanır'' işte chp de ceket koysan %25 alır. Peki sizin bu chp ye katkınız ne? Siyasetiniz ile etkilediğiniz birileri var mı? Yada kötü siyaset ile birilerini partiden soğutmaya devam mı edeceksiniz? İktidar ın en büyük avantajı sizin gibi üretemeyen bir muhalefet ile yarışmak. Bence artık ceketinizi alın ve yıllardır bir puan bile kazandıramadığınız chp den uzak durun.

T.C.
''Kocaali Belediyesi'' tabelası ''T.C. Kocaali Belediyesi'' olarak değiştirildi, özünde haber değeri olmaya bilir ama ben size hikayeyi anlatayım. Yaklaşık dört ay önce iyi partili ve chp li meclis üyeleri tabelanın başına T.C. ibaresi yazılması konusunda ilçe meclisinde önerge verdi, Sayın Belediye Başkanı da bu önergenin oy biriliği ile verilmesinin daha doğru olacağını söyleyip önergeyi ileri bir tarihe erteledi, bundan iki ay sonrada önerge yenilendi ve tabela değiştirildi. Yani onbir yıl sonra akıllarına TC gelemedi yada meclisteki cumhur ittifakı üyelerinin bu olayla bir alakası yoktur, ancak reklamını onların yapıyor olması doğaldır, en iyi yaptıkları olay budur.

ASFALT=İŞ
''Gazeteci kaynağını açıklamaz'' cümlesi çokta mantıklı bir cümle gibi gelmiyor bana, o zaman en iyi gazeteciler şizofreni hastalarından çıkardı, tabi siyaset yapmazlarsa. Kocaali ve Karasu belediyesini ilgilendiren iddaları okuduk,her iki belediye de açıklamalarda bulundu, açıklamalar sonrası mumu nereye dikelim diye soracaklar sandım. Şüphesiz idda yı ortaya atanların bu olayı kanıtlaması şart ancak hiç girilmeyen bir konu var, oda zaten en kolay ispatlanabilecek olay, o soru halen havada duruyor, sanırım iş olayının gerçek olduğunu herkes kabul etti. bu kadar zorlanmanıza gerek yok sizde o yüz bu millet tede bu sine olduğu sürece size zarar gelmez...

iyi haftalar...

YORUM EKLE