Çok soğukkanlıyız

Hani yavaş yavaş seçim havası esmeye başladı ya, il genelinde çeşitli kurumların ısınma hareketleri de sıkça konuşulmaya başladı farkındaysanız. Özelikle büyük ilçelerde kulisler oldukça hareketlendi. Bazı isimler kendini iyice ön plana çıkarmaya başladı. Seçim havası iyiden iyiye solunmaya başlandı. Hal böyle iken Kocaali’de ise soğukkanlı tavırlar halen devam ediyor. Geçtiğimiz hafta bu köşede yazdığım gibi Ak Parti’den aday adaylığı konusunda bazı isimler telaffuz edilse de bir iki isim dışında aday adaylığını açıkça paylaşan isim yok gibi. Beni düşündüren asıl konu Ak Parti çatısı altında yaşanan aday adaylığı yarışı değil tabi ki. Nasıl olsa kısa bir süre sonra orada birçok şey kendiliğinden netlik kazanacak. Bana da şu mu olsun bu mu olsun yarışını koşturmak değil hangisi daha iyi hizmet yapar diye sorup soruşturmak kalacak. Ve o zaman ortaya atılan fikirler daha fazla önem kazanıp daha çok konuşulacak.  Biraz daha riskli olabilir belki ama oldukça zevkli olacak. Beni asıl düşündüren konu muhalefette kalan teşkilatların nasıl bir tutum içerisine gireceği. Ve seçim sürecinde neleri kullanacağı.

 Ak Partili yönetimin seçim öncesi projeleri belgeli ve hemen herkesin elinde en az birer nüshası mevcut, ayrıca son dönemlerde yaptığı çalışmalar ortada. Ancak halen ilçenin birçok konuda sıkıntı yaşadığı da bilinen bir gerçek. Zaten işin içinde olanlar da bunların halen çözülememiş olmasından rahatsızlık duyuyor ve saklamıyor. Örneğin turizm bölgesinin gelişmiş yatırımlara ev sahipliği yapamaması, bölgedeki imar sıkıntısının çözülememesi, ilçenin iki ana girişi üzerindeki görüntü bozukluğu, idare kurumlarının halen vekillik düzeyinde idare edilmesi, sosyal ve kültürel etkinliklerin gerçekleştirilebileceği yapılaşmanın bulunmaması, toplu konut alanı konusunda ve toplu konuta vatandaşın beklenenden az ilgisi, spor tesislerinin yetersizliği gibi sayabileceğimiz, çok sayıda kalem mevcut. Buna karşılık atılan adımların da ne düzeyde olduğunu hemen her hafta sizlerle paylaştık ve paylaşmaya devam ediyoruz. Elbette ki bizim yazdıklarımızda birer belge niteliğinde ve en azından 155 nüshası piyasada arşiv olarak depolanıyor. Takdir edersiniz ki bu konudaki amacım gündem yaratıp dünyayı etrafımda döndürmek değil. Ancak ana muhalefet teşkilatı CHP’nin, ilçede köklü ve uyumlu bir yapıya sahip olan MHP’nin ve halen oldukça deprem geçirmesine rağmen sağlam temellere dayanan SP’nin bu saydığımız kalemlerden hangisini sık kullanacağını ve ilçeye değer katmak adına ne gibi projeleri ortaya atacağını merakla bekliyorum. Öyle görünüyor ki, Kocaali’de bu iş biraz geç alevlenecek gibi.

Bu arada bildiğiniz gibi ilçede anket mevzusu da sıkça konulmaya başlandı. Bazen bana da bu konuda nasıl davranacağım soruluyor. Açıkçası Kocaali için beklediğim bir iki isim daha var. İsim vermeyeceğim ama onlar da ağızlarındaki baklayı çıkardıklarında, hayal ürünü değil daha gerçekçi adımlar atacağım. Şimdilik sadece takip ediyor ve zamanını bekliyorum. İlgilenenlere duyrulur.         

YORUM EKLE