Şehit Eren Bülbül ve Annesinin Adı Afrika’da Yaşayacak

Türk halkının tarih boyunca yetiştirdiği kahraman şehitlerden biriydi Eren Bülbül. 

Şehit Eren Bülbül ve Annesinin Adı Afrika’da Yaşayacak

İyi ki Varsın Eren…


Üstelik bu yüce makama çok genç yaşta ulaştı. 
11 Ağustos 2017’de Trabzon’un Maçka ilçesinde PKK’lı teröristlerin saklandığı sığınağı güvenlik güçlerine gösterirken çıkan çatışmada şehit düştü Eren Bülbül
O günden beri Türk Halkı onu hiç unutmadı. Adı sadece yurt içinde değil yurt dışında da yaşatıldı. 

Deniz Feneri Derneği’nin İstanbul Şubesi’nden yapılan yazılı açıklamada, dünya üzerinde su sıkıntısı yaşayan milyonlarca insanın temiz suya ulaşabilmesi için çalışmalar yaptığı aktarıldı. Bu çalışmaların başında ihtiyaç bölgelerinde su kuyuları açılmasının geldiği belirtilen açıklamada, dernek bağışçılarının da bu kapsamda, Benin’de inşa edilen iki adet su kuyusuna 2017 yılında Trabzon Maçka’da terör örgütü PKK'ya düzenlenen operasyonda şehit düşen Eren Bülbül ve annesi adına açılan iki su kuyusuna adlarının verildiği kaydedildi.
 

"Şehitlerimizin adı her mecrada yaşatılacak"
Açıklamada görüşlerine yer verilen Deniz Feneri Derneği İstanbul Şube Başkanı, Yusuf Baykal, hayatının baharında canını bu ülkenin huzuru için feda eden Türkiye’nin şehidi evladımız Eren Bülbül ve diğer şehitlerin yüzyıllarca hatırlanacağı ve isimlerinin her mecrada yaşatılacağını anlattı.
Baykal, bağışçılar ve ülkemizin geleceği gençlerimiz bu nedenle şehidin ve annesinin adını su kuyusuna vermeyi tercih ettiğini belirtti. 
 

“Şehidin annesinden teşekkür”
Şehidin annesi Ayşe Bülbül’de de şunları kaydetti:
"Bu kuyunun açılması için maddi, manevi fedakarlıkta bulunan bütün kardeşlerime şükranlarımı, sevgilerimi ve saygılarımı arz ediyorum. Allah hepinizden, milletimizden ebedi razı olsun. Türk milleti alicenaptır, vefakardır, kadirşinastır. Allah devletimize, milletimize zeval vermesin. Allah milletimizden razı olsun."
Fotoğrafları indirmek için lütfen üzerlerine tıklayınız!

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER