2 bin 215 öğrenci iş deneyimi kazandı

2021-2022 Akademik Yılı Güz Yarıyılı’nda toplam 2 bin 215 SUBÜ öğrencisi +1 Uygulamalı Eğitim Modeli kapsamında tam zamanlı olarak iş dünyasında yer aldı.

2 bin 215 öğrenci iş deneyimi kazandı

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) öğrencileri 2021-2022 Akademik Yılı Güz Yarıyılı’nda da +1 Uygulamalı Eğitim Modeli kapsamında iş dünyasında yer aldı. Üniversitenin her eğitim düzeyindeki tüm bölüm ve programlarında uyguladığı modelle öğrenciler eğitim süreçlerinin en az bir dönemini tam zamanlı olarak iş yerinde geçiriyor ve deneyim kazanıyorlar.

Böylelikle eğitimleri devam ederken kariyer planlaması yapabiliyor, devlet desteğiyle maaş alabiliyor ve mezun olmadan iş sahibi olabilme imkânına kavuşuyorlar.

Üniversiteden yapılan açıklamada Güz Yarıyılı’nda ön lisans düzeyinden 1.881, lisans düzeyinden ise 334 olmak üzere toplam 2 bin 215 öğrenci +1 Eğitim Modeli kapsamında işletmelerde mesleki eğitime katıldığı ifade edildi. SUBÜ, pandemi sürecinde de modelin uygulamasını sürdürerek öğrencilerin saha deneyimi kazanmaları noktasındaki kararlılığından taviz vermemiş, süreçte 5 bin 134 öğrenci iş dünyasıyla buluşmuştu.

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER