9 günlük tatilde sil baştan yenilendi 

Tes-İş Anadolu Lisesi, 9 günlük ara tatilde baştan sona yenilendi.

9 günlük tatilde sil baştan yenilendi 

Tatil öncesi duvar boyaları dökük, sınıf kapıları kırık bir okul bırakan öğrenciler, tatil bitip okula döndüklerinde şaşkına döndüler.
 
17 Ağustos depremi sonrasında 2002 yılında Tes-iş Sendikası tarafından kurulan Adapazarı Tes-iş Anadolu Lisesi 9 günlük ara tatilde hummalı bir çalışmayla baştan sona yenilendi. 

Öğrencilerin ve velilerin şikâyetlerine neden olan tüm eksiklikler ara tatil döneminde okul yönetimi ve öğretmenlerin fedâkarca çalışmalarıyla büyük ölçüde giderildi. 

Ara tatili fırsat bilen okul yönetimi pencerelerin denizliklerinin tümünü değiştirtti. Böylece duvarlardan su sızıntısı önlendi. Pencerelerin arızaları giderildi. Ardından tüm sınıflar, koridorlar, konferans salonu ve spor salonu modern ve çarpıcı renklerle boyandı. Okulun girişindeki karmaşa giderilerek yeni bir düzenlemeye gidildi. Veliler için bekleme salonu oluşturuldu. Koridorlara oturma grupları yerleştirildi. 

Tüm sınıf kapıları yeniden kaplandı. Sınıflardaki tüm sıralar zımparalanarak yeni bir görünüme kavuşturuldu. Sınıfların tüm panoları yerleştirildi. 9 gün süren yenileme çalışmalarını baştan sona yardımcılarıyla birlikte koordine eden Okul Müdürü Cengiz Kıyak;  “Velilerimizin büyük desteğiyle gerçekleştirdiğimiz bu çalışma sonrası, sınıflarına giren öğrencilerimizin yüzlerinde gördüğümüz mutluluk bize tüm yorgunluğumuzu unutturdu” dedi.
 

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER