Ada’bilim’ Adamları Planetaryum’da

Adabilim Okulları’nın 7. sınıf öğrencileri; “Uzay ve Güneş” konulu ders konusunu işlemek ve gezegenleri yakından tanımak amacıyla; öğretmenleri Erdinç Kotuk nezaretinde Serdivan Belediyesi Planetaryum’u ziyaret etti.

Ada’bilim’ Adamları Planetaryum’da
Uzayın derinliklerine ulaştılar
Sakarya’da öğrencilerine farklı bir eğitim sunan Adabilim Okulları; 7. sınıf öğrencilerinin Fen ve Teknoloji dersleri kapsamında “Uzay ve Güneş” konusunu işlemek amacıyla okulun Fen ve Teknoloji Öğretmeni Erdinç Kotuk nezaretinde Serdivan Belediyesi Planetaryum’u ziyaret etti.

Planetaryum’da 45 dakikalık Gökyüzü ve gezginler” belgesini izleyen öğrenciler; uzayın derinliklerine inerek, gezegenleri, galaksileri ve birçok derin uzay cisimlerini yakından görerek, onların hakkında bilgi edindi. Gökyüzü ve gezginler ile ilgili kafalarına takılan sorular hakkında Öğretmenleri Erdinç Kotuk’tan bilgi alan öğrenciler, uzayı ve gezegenleri yakından inceleme fırsatını yakaladı.

Adabilim Okulları Genel Müdürü Ahmet Özen; öğrencilerinin rahat ve farklı bir eğitim alması için zaman zaman yerinde uygulamalı eğitim vermeye devam edeceklerini söyledi.  

Levent CANDAN

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2013, 16:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER