Adapazarı İlçe Mem'den Online Rehberlik

Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Büro Akademik Başarıyı Arttırma ve Dijital Yönetim Biriminin birlikte hazırladığı “Online Randevu ve Rehberlik Hizmeti Sistemi” faaliyete geçiyor.  

Adapazarı İlçe Mem'den Online Rehberlik

“Online  randevu”
Okullarda yüz yüze gerçekleştirilen psikolojik danışmanlık  ve rehberlik hizmetlerinin  zorlu pandemi sürecinde daha  etkin bir şekilde yürütülmesi amacıyla   randevu sistemine  geçilerek planlı ve verimli görüşmeler yapılmasını hedeflenmektedir. Pandemi süreciyle birlikte bireysel görüşmeler çevrim içi ortamlara taşınmış ve randevu alma yöntemi önem kazanmıştır. Proje, bu zorlu süreçte  psikolojik destek almak isteyen öğrenci ve velilere etkili rehberlik hizmetini sunmayı içermektedir. 

Adapazarı ilçesinde   ilk olarak  Şehit Fatih Kemal Yarar Ortaokulu Rehberlik ve Psikolojik Danışmanı Zeliha Özen öncülüğünde başlatılan çalışma, pandemi  sürecinde rehberlik faaliyetlerine yeni bir bakış açısı kazandırmıştır. Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Büro Akademik Başarıyı Arttırma Biriminin çalışmalarıyla Adapazarı ilçesindeki tüm okullarda uygulanması kararlaştırılmış. 

Online Randevu ve Rehberlik Hizmeti Sistemi”  07 Ocak 2021 tarihinde adapazarimem instagram sayfasında yayınlanmıştır. Veliler ve öğrenciler 18 Ocak 2021 tarihinde okul web siteleri üzerinden online randevu alarak rehberlik hizmetlerinden yararlanabileceklerdir.

Rehberlik Sisteminin Değişen Yolu, Online Randavu
Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş: Adapazarı ilçesi için  çok önemli olan “Online Randevu ve Rehberlik Hizmeti Sistemi” çalışmasının zorlu salgın sürecinde  öğrencilere ve velilere en iyiyi sunmak adına oluşturulduğunu, öğrenciyi anlamak, tanımak ve öğrencilere yol gösterebilmek adına yürütülmesi planlanan  bu rehberlik çalışmalarının ayrı bir önem taşıdığını belirterek, çalışmanın öncüsü olan Şehit Fatih Kemal Yarar Ortaokulu Rehberlik ve Psikolojik Danışmanı Zeliha Özen’e ve çalışmada emeği geçenlere gösterdiği çalışkanlık ve fedakarlıklar için teşekkür etti.  

Bakırtaş; kendini tanıyan, ne istediğini bilen, değerlerine sahip çıkan bireyler yetiştirebilmek adına doğru rol model olabilmenin önemli olduğunu belirterek, salgın sürecinde rehberlik çalışmalarını daha etkili yürütebilmek adına çıkılan bu yolun faydalı olacağını belirterek, “Online randevu,  rehberlik sisteminin değişen yeni yoludur .” dedi. 

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER