Adapazarı Kız Meslek lisesi Erasmus kapsamında Almanya’da

Adapazarı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Adapazarı Kız Meslek Lisesi), Avrupa Birliği Erasmus+ programı “mesleki eğitim-öğrenci ve personel hareketliliği (KA102)” faaliyetlerinde yerini aldı.

Adapazarı Kız Meslek lisesi Erasmus kapsamında Almanya’da

Bu kapsamda “Gölgeden Aydınlığa” başlıklı projeyi gerçekleştirmek üzere okulun çocuk gelişimi bölümü on ikinci sınıf ve mezun öğrencileri ile idareci ve öğretmenlerinin yer aldığı grup Almanya’nın Herne kentine gittiler.12 Haziran 2022 tarihinde çalışmalarına başlayan öğrenci ve öğretmen grubu yanı sıra eğitimdeki yeni yaklaşımlar ile Almanya’daki uygulamalar konusunda da gözlem yapma imkânı buldular.

STAJ EĞİTİMLERİNDE FIRSAT
2020 yılında kabul edilen fakat küresel salgın nedeniyle uygulaması bu yıl yapılan proje çerçevesinde öğrenciler, üç hafta süreyle kentteki 12 okul öncesi eğitim kurumlarında staj eğitimlerini tamamlama fırsatını bulacaklar. Ev sahibi proje ortak kurumu 3A Education firmasi yetkilleri başkanlığındaki refakatçi öğretmenler  ve öğrencilerle yapılan toplantılarda, anaokullarında uyulacak kurallar, dikkat edilmesi  gereken hususlar, staj yapılacak okullarla ilgili bilgiler verilirken  bütün öğrencilere de ilgili konular üzerinde pratik yaptırıldı. 

2 Temmuz 2022 tarihine kadar devam edecek olan projeyle öğrencilerin önemli bir mesleki deneyim kazanmaları hedeflendiği, Alman okul öncesi eğitim kurumlarındaki öğretmenlerin faaliyetlerine eşlik eden öğrenciler, alanlarındaki modern eğilimleri uygulamalı öğrenme fırsatı da edinmiş oldular. 

ERASMUS  PROJELERİNDE BAŞARILI ADIMLAR
Öğrencilere farklı projelerle yurt dışında staj imkânı sunan Adapazarı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bu alanda başarılı çalışmalar yürütmekte.  Okul Müdürü Sevda Aslan “AB projelerinin tüm hızıyla farklı ülke ve farklı mesleki deneyimlerle hem öğrenciler hem öğretmenler için devam edeceğini, ifade ederek Erasmus+ projelerinde Almanya’da çalışmalarını başarıyla sürdüren 3A Education firması yetkilileri İlhan Belek ve Dürdane Belek’e teşekkür etti.

 

Nagihan DELİGÖZ

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2022, 14:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER