Adapazarı MEM’den “Başarı Hikayem” çalışması başladı!

Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Sosyal-Kültürel Faaliyetler ve Dijital Yönetim Biriminin  2020 LGS birincisi Çınar Kar ile gerçekleştirdikleri, başarı hikayeleri serisinin birincisi olan söyleşi büyük beğeni topladı.

Adapazarı MEM’den “Başarı Hikayem” çalışması başladı!

Başarı hikayeleri serisinin devam edeceği bilgisi alındı. 

Emeğimin karşılığını aldım!

Covid 19 salgın süreciyle ertelenen ve  20 Haziran 2020 tarihinde yapılan LGS birincisi Çınar Kar, kendisine yöneltilen soruları içtenlikle cevaplayarak, 2021 LGS öğrencilerine tavsiyelerde bulundu.  Herkesin ilk defa karşılaştığı bu durumun kendisi için de zorlu olduğunu, ilk etapta çok bocaladığını, yaptığı planlamada öğretmenlerinin ve ailesinin desteğini alarak bu süreci avantaja dönüştürmeyi başardığını, sonuç her ne olursa olsun ailesinin kendisini sevmekten vazgeçmeyeceğini hissettiğinde daha da güçlendiğini, başaracağına olan inancının arttığını belirterek,“ İnandım, kendime güvendim, çok çalıştım ve emeklerimin karşılığını aldım, siz de başaracağınıza inanın ve planlı bir şekilde çalışın.” dedi.

Söyleşi sırasında söz alan Çınar’ın annesi Seçil Kar: Zorlu pandemi sürecinde değişen hayat şartlarını ellerinden geldiğince Çınar için kolaylaştırmaya çalıştıklarını, LGS’ nin telafisinin olmadığını, öğrencilerin ve velilerin bu durumu göz önünde bulundurarak hareket etmesi gerektiğini belirterek, “Sınav sonundaki mutluluk bütün sıkıntıları sildi, gitti. Bu süreçte elinizden gelenin en iyisini yapmaya çalışın, o mutluluğu siz de tadın.” dedi.
 
Başarı sırası sizde!

Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş: 2020 LGS birincisi Çınar Kar ile gerçekleştirilen “Başarı Hikayem” adlı söyleşinin, bu yıl sıvana girecek olan 8. sınıf öğrencileri için çok önemli olduğunu,  söyleşinin içerisinde öğrencilere ve velilere yönelik tavsiyelerin bulunduğunu, öğrencilerin kafalarındaki soru işaretlerinin cevaplarını bulabileceklerini, samimi ifadelerin içinde kendilerini göreceklerini, başarının uzaklarda aranmaması gerektiğini, belirtti.

Bakırtaş: Zorlu salgın sürecinde olunsa da eğitim-öğretim adına bütün planlamaların öğrenciler adına en iyisi düşünülerek oluşturulduğunu, öğrencilerin ve velilerin iyi bir planlamayla bu süreci avantaja dönüştürebileceklerini belirterek, “Çınar 2020 LGS için başarı hikayesini gururla oluşturdu. 2021 LGS için başarı sırası sizde. El birliği ve gönül birliğiyle birlikte başaracağız.” dedi.

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER