Altınküre Lisesi’nde Endüstri Mühendisliği Konuşuldu

Altınküre Okulları Fen ve Anadolu Lisesi tarafından ‘’Gelenekselleşmiş Akademi  Günleri’’ başlığı altında düzenlenen konferansların konuğu Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Endüstri Mühendisliği Bölümü Araştırma Görevlisi Onur Canpolat oldu.

Altınküre Lisesi’nde Endüstri Mühendisliği Konuşuldu

Altınküre Okulları Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen etkinlikte konuşan SAÜ Endüstri Mühendisliği Bölümü Araştırma Görevlisi Onur Canpolat, halk arasında son zamanlarda oldukça çok ismi geçen Sanayi Mühendisliği veya İşletme Mühendisliği olarak bilinen Endüstri Mühendisliği günümüzde en beğenilen ve tercih edilen mesleklerden birisi olduğunu belirtti. Araştırma Görevlisi Canpolat, ‘’ Endüstri Mühendisliği, insan, makine ve malzemenin bütünleşmesiyle oluşan ve sürekli verimliliği amaçlayan bir bilim dalıdır.


Endüstri mühendisliği demek her konuda bilgi sahibi olmak demektir. Özellikle verimliliği amaçlayan bu dalda, matematik, fen ve sosyal bilimlerde özel becerilerin olması beklenen özellikler arasındadır. Bunun yanında yaratıcı düşünceye sahip olması, ikna kabiliyetinin oldukça yüksek olması ve sorunlara pratik çözümler üretebilme gibi yeteneklerinin olmasının yanı sıra bu yetenekleri de geliştirmeyi amaçlar’’ şeklinde konuştu.
Canpolat, Sakarya Üniversitesi’nin öncülüğünü yaptığı 7+1 eğitim modelininde iş hayatına atılacak olan öğrenciler adına çok faydalı olduğunu dile getirdi. 

Sakarya Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Araştırma Görevlisi Onur Canpolat bu sistemi öğrencilere şu şekilde tanıttı:
‘‘Öğrencilerimiz teorik bilgileri uygulama ile bütünleştirerek uygulama becerisine sahip oluyorlar. Günümüz teknolojisini görerek yetiştiği için iş bulma imkânı kolaylaşıyor. Öğrencilerimiz iş hayatının tüm şartlarını daha erken öğrendiğinden aynı alanda mezun olan öğrenciler arasında rekabet avantajı elde ediyor. İşletmeler işe almayı düşündüğü elemanı daha kısa sürede tanıyor ve istediği şekilde yetiştiriyor.’’ 
Etkinlik, konuşmacıya hediye takdiminin ardından sona erdi. 

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER