Ambulans ve UMKE personeli ileri sürüş eğitimi aldı

İlimizde savunma sanayi sektöründe hizmet veren Otokar Fabrikası tarafından ambulans ve UMKE personellerimize İleri Sürüş Teknikleri Eğitimleri verildi.

Ambulans ve UMKE personeli ileri sürüş eğitimi aldı

Otokar arazi araçları projelerini yürüten eğitmenler tarafından zor arazi şartlarında ihtiyaç duydukları sürüş becerilerini geliştirmeleri amacıyla Sakarya 112 ve UMKE personeline yönelik bir gün süreli teorik ve uygulamalı 4x4 sürüş teknikleri eğitimi verildi. Otokar mühendisleri tarafından 4x4 araçların teknik özellikleri ile ilgili sunum yapılmasının ardından eğitime katılan personelle zorlu arazi şartlarında doğru yöntemler ile alakalı uygulamalı eğitim gerçekleştirildi. 

Otokar’ın güncel üretimlerinden olan Zırhlı Cobra II aracı uygulamalı eğitim kapsamında personel tarafından arazi koşulları test pistinde denedi. Teorik bilgilerini bu test pistlerinde pekiştiren personel arazi araçlarının donanımları ve aktarma organlarını bizzat öğrenerek ileride karşılaşabilecekleri olası kötü arazi şartlarında araç kullanım kabiliyetlerini geliştirmiş oldu. Arazide sürüş açısından karşılıklı fikir alışverişi ve tecrübe paylaşımı yapılan eğitimde katılımcılar sertifikalandırılarak eğitimi tamamladı. 112 Ambulans ve UMKE personeli Otokar Satış Sonrası Destek Eğitmen ve çalışanlarına işbirliği için teşekkür etti.

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER