Anka kolejinden yine bir ilk online veli toplantıları

Anka Koleji öğretmenleri, yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan uzaktan eğitim döneminde  “online veli toplantıları”  düzenledi.

Anka kolejinden yine bir ilk online veli toplantıları

Toplantıda öğretmenler; öğrencilerin derslere katılma durumları, ödev takibi, uyguladıkları online sınavlardaki başarıları ve evde geçirilen sürenin nasıl verimli hale getirilebileceği konularında bilgiler verdi. Bu süreçte öğretmenlerin özverili çalışmaları ve velilerin de desteği ile eğitim öğretimin başarı bir şekilde devam etmesinin mümkün olduğunu gösterdiler.

UZAKTAN EĞİTİMDE’ ÖNCÜ

Dünyada yaşanan Covid-19 salgını nedeniyle ülkemizde de eğitimde farklı uygulamaların olduğu bir dönem yaşanıyor. Anka Koleji, öğrencilerine okullarda eğitime ara verilen bu dönemde sadece ders faaliyetleri ve sınav hazırlıkları değil, ayrıca sosyal gelişimi hedefleyen etkinlikleri de uzaktan eğitimle sistemli bir şekilde devam ettiriyor.

ANKA KOLEJİNDE VELİLER MUTLU

2019-2020 eğitim öğretim yılının 2. dönemi için online veli toplantılarını yoğun bir katılımla gerçekleştiren Kolej velileri durumdan oldukça memnun, okullarının bu olağan üstü süreçte kendilerini hiç yalnız bırakmadıklarını, süreç hakkında veli ve öğrencileri profesyonel şekilde desteklendiklerini belirterek memnuniyetlerini ifade ettiler.

ANKA,  HEM BİLİŞSEL HEM DE SOSYAL GELİŞİMİ ONLİNE OLARAK DESTEKLEMEYE DEVAM EDİYOR.

Anka’lı öğrenciler, kendi öğretmenlerinin vermiş olduğu derslere online olarak katılmanın yansıra canlı yayınlarda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlayarak, “Anka Okuyor” ve “Evde Kal, Kitap Oku” sloganları ile kitap okuma saati etkinliklerine katılarak hem eğlenceli hem de geliştirici faaliyetlerde bulundular. Ayrıca yaklaşan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısı ile Online Ödüllü Bilgi Yarışması ve Kompozisyon Yarışması düzenleyen Kolej, öğrencilerinin gelişimini bir çok açıdan desteklerken, düzenlemiş oldukları online veli toplantıları ile velilerin de sürecin parçası olması hususunda bilgilendiriyor. Anka Koleji’nin Kurucusu Profesör Dr. Murat Tosun her şart altında veli ve öğrencisinin yanlarında olduklarını, yoğun bir katılımla gerçekleşen toplantılardan memnuniyet duyduğunu, gençlerin sosyal ve zihinsel olarak sağlıklı bir şekilde yetiştirme hedefinde olduklarını belirtti.

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER