Arifiye Mezunları Sedat Salyancı'yı unutmadı.

Eğitim camiasının beyefendi kişiliği ile hatırladığı Türk Eğitim-Sen'in unutulmaz şube sekreteri Sedat Salyancı ölümünün 13. yılında arkadaşları tarafından rahmetle anıldı.

Arifiye Mezunları Sedat Salyancı'yı unutmadı.

15 Mayıs 2007 yılında henüz 43 yaşındayken yakalandığı amansız hastalık sonucu vefat eden Sedat Salyancı'yı arkadaşları kendi sesinden hazırlanan bir video kliple rahmetle andılar.

Arifiye Öğretmen Lisesinin 1981 yılı mezunlarından Öğretmen Sedat Salyancı Türkiye'de bir başka örneğinin olmadığı 3 gün aileleri ile birlikte yatılı gerçekleştirilen Arifiye Öğretmen Lisesi mezunlar toplantısının çok önemli isimlerinden biriydi.

Aramızdan ayrıldığı 2007 yılına kadar 23 yıl süreyle mezunlar toplantısı organizasyonunun baş aktörlerinden olan Salyancı beyefendi kişiliği ile unutulmazlar arasında yerini aldı.

Arifiye Öğretmen Lisesine başladıkları 1975 yılından itibaren arkadaşlıklarını ve dostluklarını 2007 yılına kadar aralıksız sürdüren Türk Eğitim Sen Sakarya Şubesi kurucu başkanı Erol Afşar; "O benim çocukluğumun, gençliğimin, çalışma hayatımın en yakın kişiydi" derken bugün bile gözyaşlarına hakim olamadığını ifade etti.

Arifiye Öğretmen Lisesi mezunları güzel hatıralarla andıkları arkadaşları için "Baki Kalan Bu Kubbede Bir Hoş Sada bırakan Örnek İnsan Sedat Salyancı'yı rahmetle ve özlemle anıyoruz. Ruhu şad olsun." dediler.

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER