Arifiye Necmettin Erbakan Fen Lisesinden Gururlandıran Başarı

Millî Eğitim Bakanlığı Özel Proje Uygulayan Okullar - Fen Liseleri arasında düzenlenen 4. Ulusal Bilim Kampı Proje Yarışması'nda Arifiye Necmettin Erbakan Fen Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri

Arifiye Necmettin Erbakan Fen Lisesinden Gururlandıran Başarı

"İleri Robotik Kodlama ve Mekatronik" alanında hazırladıkları proje ile Türkiye üçüncüsü oldular.

Konya’da düzenlenen 4. Ulusal Bilim Kampı'na ilimizi temsilen katılan Arifiye Necmettin Erbakan Fen Lisesi öğrencileri, kamp sonunda yapılan proje yarışmasında Türkiye üçüncüsü olarak 4.000 TL’lik ödülün de sahibi oldular.

11. sınıf öğrencileri Fatih ÇOKYÜKSEL ve M. İbrahim UĞURLU, bilişim teknolojileri öğretmeni Süleyman GÜVEN, Okul Müdürü Eray Uğur ÇAM’ın katıldığı Bilim Kampı'nın proje yarışması süreci salgından dolayı uzadı ve proje sergisi ile ödül töreni 3 Haziran 2021 Perşembe günü çevrim içi olarak yapıldı. MEB Ortaöğretim Genel Müdürlüğü YouTube kanalında da canlı yayımlanan program sonunda dereceye giren okul ve öğrenciler ilan edildi.

Bilişim teknolojileri öğretmenleri Süleyman GÜVEN danışmanlığında “Tarım Uygulamalarında Otonom Kontrol Sistemi” projesi hazırlayan Fatih ÇOKYÜKSEL ve İbrahim UĞURLU’nun projeleri, Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi akademisyenlerinden oluşan jüri tarafından üçüncü ilan edildi.

Ödül törenine çevrim içi katılan İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, törenin hemen ardından görüntülü görüştüğü öğrencilerimizin başarısıyla büyük gurur duyduklarını belirtti. Durmuş öğrencilerimizi, danışman öğretmenlerimizi, okul yöneticilerimizi ve emeği geçen herkesi ayrı ayrı tebrik etti.

Eğitim camiasını gururlandıran başarı için sosyal medya hesabından da kutlama mesajı yayımlayan İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, “Hayranlıkla takip ettiğimiz dijital çağ, çocuklarımızın imzası ile göğsümüzü kabartıyor. Çalışkan, zeki ve girişimci gençliği kim tutabilir? Başarılarınız, gururumuzdur. Tebrikler…” ifadelerini kullandı.

Yapay Zeka Teknolojisi ile tarım alanlarında otonom hareket ederek bitkilere zarar veren böcek ve bitki zararlıları ile bozulmuş/çürümüş bitkileri kullanıcının telefonuna gönderen sistemle Türkiye 3.lüğünü kazanan öğrencilerimizin bu başarısının Sakarya Eğitim Akademisi (SEAK) tarafından gerçekleştirilen Tinkercad 3D Modelleme, Scratch Oyun Programlama, 4006 Bilim Fuarı, 2204-A52. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri, 2204-B15. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri, TEKNOFEST, Millî Teknoloji Hamlesi T3, Scratch Blok Tabanlı Kodlama eğitimleri ve faaliyetlerinin sahaya yansıdığının somut bir göstergesi olduğunu belirten Durmuş, meyvelerini vermeye başlayan bu eğitimlerde emeği geçenlere teşekkür etti.
 

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER