Aykut Yiğit Ortaokulundan Uzaktan Video Resim Sergisi

Aykut Yiğit Ortaokulu Müdürlüğü, uzun zamandır yaşadığımız konaravirüs salgını nedeniyle evlerinden çıkamayan, Ortaöğretime giriş sınavı LGS’ye katılacak 8. Sınıf öğrencilerinin 1. Yarıyıl da Görsel Sanatlar dersinde yaptıkları resimlerle uzaktan video resim sergisi düzenledi.

Aykut Yiğit Ortaokulundan Uzaktan Video Resim Sergisi

Sınava hazırlanan 8. Sınıflara moral olması amacıyla düzenlenen sergide tual üzerine akrilik boya resimlerinden çalışmalar yer alıyor.

Okul Müdürü Muhterem Altın, ülke olarak çok sıkıntılı bir süreçten geçildiğini belirterek okul idaresi olarak sürecin ilk günlerinden bu yana, gerek Bakanlığın EBA üzerinden uyguladığı yüzyüze canlı derslerle ve gerekse okul branş öğretmenlerinin benzeri uygulamaları ile planlı şekilde öğrencilerin akademik başarısı için uzaktan eğitimlerle yanlarında olduklarını ifade etti. 

İl Millî Eğitim Müdürlüğünün öncülüğünde akademik çalışmaların yanısıra uzaktan sosyal ve sanatsal etkinliklerle öğrenci ve velilere moral olmayı hedeflediklerini dile getiren Altın, uzaktan video resim sergisine emek veren öğretmenlere, eser ortaya koyan öğrencilere ve öğrencilerin yetişmesi için katkı sağlayan öğrenci velilerine teşekkür etti.

Her yıl olduğu gibi bu yılda LGS’de hedeflerinin yüksek olduğunu söyleyen okul müdürü Altın sınava girecek tüm öğrencilere başarılar diledi.

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER