Aykut Yiğit’te LGS Başarısı Ödüllendirildi

Yenikent Bölgesinin en başarılı okullarından Aykut Yiğit Ortaokulunda LGS sınavında yüzde 10’luk dilime girerek büyük başarı gösteren 54 öğrenci düzenlenen törenle ödüllendirildi.

Aykut Yiğit’te LGS Başarısı Ödüllendirildi

Maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına dikkat edilerek okul bahçesinde düzenlenen törende bir konuşma yapan Aykut Yiğit Ortaokulu Müdürü Muhterem Altın, tüm dünyayı etkileyen Covit 19 Salgını nedeniyle sıkıntılı bir yılı geride bıraktıklarını belirterek, “Yaşanan bu sıkıntılara rağmen okulumuz öğrencilerinin LGS’de aldığı başarıdan dolayı büyük mutluluk duyuyoruz.

Yüzde 10’luk dilime giren 54 öğrencimizden 21’i Fen Liselerine, 5’i Sosyal Bilimler Lisesine, 12’si Sakarya Anadolu Lisesine, 4 öğrencimiz de sınavla öğrenci alan diğer okullara girme başarısını gösterdiler.

Altın öğrencilerimizi bugün burada altınla ödüllendirmenin gururunu hep birlikte yaşıyoruz. Okul Aile Birliğimizin katkılarıyla öğrencilerimizi ödüllendirirken, başarıda emeği geçen tüm öğretmenlerimizi ve okul idarecilerimizi ayrı ayrı tebrik ediyoruz. 31 Ağustos’ta uzaktan eğitimle, 21 Eylül’de ise yüz yüze eğitimle başlayacak yeni eğitim öğretim yılımızın da başarılarla dolu geçmesini diliyoruz.” dedi.

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER