Baro ve SUBÜ’den +1 Modeli iş birliği

Sakarya Barosu ile Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) arasında iş birliği protokolü imzalandı.

Baro ve SUBÜ’den +1 Modeli iş birliği

İmzalanan protokol ile iki kurum arasındaki eğitim-öğretim, araştırma-geliştirme ile sosyal ve kültürel alanlarda iş birliği yapılacak. Yine protokol doğrultusunda SUBÜ öğrencileri, SUBÜ’nün +1 Eğitim Modeli kapsamında baroda ve avukatlık ofislerinde tam zamanlı staj yapabilecek. 

SUBÜ’de düzenlenen imza töreninde protokol, SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık ve Baro Başkanı Av. İlknur Ebiz Yıldız tarafından imzalandı. Törende, Baro Yönetim Kurulu Üyesi Av. Talha Toçoğlu, Baro CMK ve Adli Yardım Koordinatörü Av. Alim Mert, SUBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Naci Çağlar, SUBÜ Hukuk Müşaviri Dr. Öğretim Üyesi Av. Ensar Lokmanoğlu ve akademisyenler yer aldı.

5 yıl süreyle geçerli
İmza töreninin ardından konuşan Baro Başkanı Yıldız, kurumlar arasındaki iş birliğinin kente fayda sağlayacağını kaydetti. Yıldız, “Bugün imzaladığımız ve 5 yıl süreyle geçerli olacak bu protokol ile üniversitemizle birçok alanda iş birliği içerisinde olacağız. Bu iş birliği hem kentimize hem de mesleğimize katkı sunacaktır. Protokol ile meslektaşlarımız bürolarında istihdam etmek üzere stajyer talep edebilecek. Stajyerlerimizin sigortaları üniversitemiz tarafından ödenecek. Maaşları ise kanunda belirtilen ücretler çerçevesinde işveren tarafından ödenecektir.  Ayrıca ileride eğitim alanında ortak çalışmalar yapacak, akademik ve saha çalışmalarında da üniversitemize destek olacağız. Kapsamı oldukça fazla olan protokolü imzalamaktan memnuniyet duyuruyoruz. Bizleri çok iyi ağırlayan ve kurumlar arasındaki iş birliğimizi geliştirmemize katkı sunan, ortak aklı önceleyen Rektörümüze ve tüm hocalarımıza teşekkür ediyoruz. Sakarya Barosu her zaman üniversitemizin yanında olacak ve destekleyecek” diye konuştu.

Geniş kapsamlı bir protokol imzaladık
SUBÜ Rektörü Sarıbıyık, “Şehrimizdeki kurumlarla iş birliğine büyük önem veriyoruz. Bugün Sakarya Baromuzla geniş kapsamlı bir protokol imzaladık. Öğrencilerimiz +1 Eğitim Modelimiz kapsamında baroda ve avukatlık ofislerinde de bir dönem tam zamanlı uygulamalı eğitimlerini gerçekleştirebilecekler. Böylelikle gelecekte baromuz için de kendi içerisinden yetişen nitelikli çalışanlar ortaya çıkmış olacak. Bunun yanı sıra şehrimize yönelik ve akademik noktalarda da ortak çalışmalara imza atacağız. Şehrimizde kamu, özel kuruluşlar ve sivil toplum örgütleriyle yaptığımız iş birlikleri neticesinde birlikte hareket etmenin çok olumlu çıktılarını elde ettik. İmzaladığımız protokol buna katkı sağlayarak önemli bir destek olacak" dedi.

Sakarya Barosu Basın Servisi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER