Bir Kitap da Senden Olsun, Sakarya'nın 1 Milyon Kitabı Olsun

Budaklar İlkokulundaki karne törenine katılan Vali Çetin Oktay Kaldırım ve protokol üyeleri; okulun yeni kütüphanesine ziyaret gerçekleştirdiler.

Bir Kitap da Senden Olsun, Sakarya'nın 1 Milyon Kitabı Olsun

Kütüphaneyi çok beğendiğini ifade eden Vali Çetin Oktay Kaldırım “Sakarya ili ekibimiz, eğitime fevkalâde duyarlı, her türlü katkıyı veriyor, alt yapıyı hızlı bir şekilde tamamlıyor. Burada yeni yapılan kütüphaneyi gezdik, bütün okullarımıza da Cumhurbaşkanımızın ve Millî Eğitim Bakanımızın talimatlarıyla kütüphaneleri kazandırmış olduk. Dolayısıyla hem alt yapı olarak hem de donanım olarak öğrencilerin ihtiyaç duyabileceği, bu da eksik diyemeyeceği duruma getirmiş olduk. Sakarya, bu eğitim seferberliğini Türkiye’de en iyi veren illerden birisi olacaktır.” dedi.

İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı il genelinde kütüphanesiz okul kalmadığını ifade ederek kütüphanelerimizdeki kitap sayısını artırmak için "Bir Kitap da Senden Olsun, Sakarya'nın 1 Milyon Kitabı Olsun" kampanyası ile sürece katkı sağlanacağını belirtti. 

Sakarya Valiliğinin himayelerinde İl Millî Eğitim Müdürlüğünce başlatılan "Bir Kitap da Senden Olsun, Sakarya'nın 1 Milyon Kitabı Olsun" kampanyası kapsamında Vali Çetin Oktay Kaldırım, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ve Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu tarafından Budaklar İlkokulu Kütüphanesine öğrenci sayısı kadar kitap bağışı yapıldı.
 

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER