Bu Enstitü bir ilk

2006 yılından bu yana Sakarya'da eğitim faaliyetlerini devam ettiren Adabilim Okulları'nın öğretmenleri ve öğrencileri bu yıl ilki düzenlenen mezunlar buluşmasında bir araya geldi.

Bu Enstitü bir ilk

Adabilim Okulları Yönetimi ve Adabilim Gelişim Enstitüsü'nün koordinesi ile gerçekleştirilen buluşmaya 2006 yılından bu yana mezun olan öğrenciler ve kurumla ilişiği kesilmiş öğretmenler dahil olmak üzere birçok isim davet edildi. Buluşma, okulun fuaye alanında ikramlar ve Adabilim Orkestrası'nın müzik dinletisi eşliğinde gerçekleştirildi. Katılımın yoğun olduğu buluşmaya ilk mezunlardan (2010-Mezunları) gelen öğrencilerde oldu. Buluşma Gelişim Enstitüsü geçici kurul başkanı Ahmet Özen'in konuşması ile başladı.

Ahmet Özen; "2006 yılından bu yana on beş senedir Sakarya' da eğitim veren bir kurumuz. Bir vizyonumuz bir sistemimiz var. Anaokulu, İlkokul, Ortaokul, Anadolu Lisesi ve bu yıldan itibaren Adabilim Gelişim Enstitüsü ile hizmet vermeye devam ediyoruz. 'Hayat boyu öğrenme' mottosu ile yola çıktığımız Gelişim Enstitüsü sayesinde okuldan mezun olan öğrencilerimizle çalışmalarımızı devam ettireceğiz.

Bu okuldan mezun olma diye bir olay yok. Biz sizleri bu okuldan mezun etmiş ve ilişiği kesilmiş olarak düşünmüyoruz. Bizim için sizin buradan mezun olmanız bir ileri basamağa geçmeniz anlamına geliyor. Adabilim ailesi olarak bu olayı mezuniyet değil de 'uğurlama' olarak atfediyoruz. Dolayısı ile okul bittikten sonra ister üniversite isterse iş hayatı olsun yapmış olduğunuz ve yapacak olduğunuz çalışmalar bizi yakından ilgilendiriyor.

Biz, öğrencilerimizi mezun edip onlarla ilişiğini koparan, onları unutan ve onları hayatın sarmalında kendi başına bırakan bir kurum olarak anılmak ya da hatırlanmak istemiyoruz. Aksine 'Hayat Boyu Eğitim' mottosu ile bir ömür ilişkilerimizi daha da kuvvetlendirip birbirimizi tamamlama gayreti içerisinde olmayı hedefliyoruz. Her ne ile meşgul olursanız olun bizim bir aile olduğumuzu ve öğrenmenin sınırının olmadığını unutmayın" dedi.  

Kocaali Haber

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2021, 16:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER