Büyükşehir’den erteleme açıklaması

Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren ve Covid-19 salgını nedeniyle daha önce faaliyetlerine geçici bir süre ara veren Sosyal Gelişim Merkezleri, 2020 güz dönemi eğitimlerini erteledi.

Büyükşehir’den erteleme açıklaması

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından Sosyal Gelişim Merkezleri’nde ki derslerin ertelenmesi ile alakalı bir açıklama yapıldı. Sosyal Gelişim Merkezleri, eğitimlerde oluşabilecek riskleri değerlendirerek kursiyerlerin sağlığı söz konusu olduğundan 2020 güz döneminde derslerin başlatılamayacağını bildirildi.

Dersler başlatılmayacak
Büyükşehir’den yapılan açıklamada, “ Dünyada ve ülkemizde etkileri devam etmekte olan salgın sürecinde ilk, orta ve yükseköğretim gibi asli eğitim öğretim faaliyetlerinin sunulması çalışmaları titizlikle yürütülmekte iken Sakarya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde verilmekte olan SGM eğitimleri, olası riskler değerlendirilerek çocuklarımızın ve kursiyerlerimizin sağlığı için 2020 güz döneminde başlatılmayacaktır. Yılsonuna doğru tekrar değerlendirme yapılarak 2021 bahar dönemi için karar alınacak ve kamuoyuna duyurulacaktır” denildi. 
 

SBB Basın Şube Müdürlüğü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER