“Canlı Okul Tanıtım Günleri” Devam Ediyor

Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Büro Akademik Başarıyı Arttırma ve Dijital Yönetim Biriminin birlikte hazırladığı Sakarya Cevat Ayhan Fen Lisesi ile başlayan,

 “Canlı Okul Tanıtım Günleri” Devam Ediyor

Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi, Yenikent Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu, Sakarya/Adapazarı Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Sakarya Güzel Sanatlar Lisesi ile devam eden çalışmanın altıncısı Arifiye Necmettin Erbakan Fen Lisesi ile gerçekleştirilecek.

“CANLI OKUL TANITIM GÜNLERİ” 
2020 - 2021 Eğitim-Öğretim yılı ikinci kanaat döneminde “Canlı Okul Tanıtım Günleri” adlı çalışmanın Arifiye ilçesinde bulunan Arifiye Necmettin Erbakan Fen Lisesi ile devam edeceği ve tanıtımla ilgili  duyurunun 15 Şubat 2021 tarihinde adapazarimem instagram sayfasında yayınlananacağı bilgisine ulaşıldı.

Salgın sürecinde okul ziyareti yapamayan 8. sınıf öğrencilerinin bilgilenmelerini, öğrencilerin ilgi duydukları alanları ve yeteneklerini keşfetmelerini ve bu yetenekleri doğrultusunda yönlendirilmelerini, doğru bilgiyi alanında uzman kişilerden almalarını sağlamak amacıyla planlanan çalışmanın altıncısı 17 Şubat 2021 tarihinde saat 19.00’ da zoom üzerinden yapılacak. Aynı zamanda canlı olarak adapazarimem instagram sayfasından da yayınlanacak.

 “Canlı Okul Tanıtım Günleri” çalışmasının altıncısı Arifiye Necmettin Erbakan Fen Lisesi ile devam edecek. Arifiye Necmettin Erbakan Fen Lisesi Okul Müdür Yardımcısı/Rehber Öğretmeni Bilgin Bil ile Mithatpaşa Ortaokulu Uzman Psikolojik Danışman Seval Oyuncakçı’ nın moderatörlüğünde yürütülecek olan bu çalışma öğretmenlerin, velilerin ve 8. sınıf öğrencilerinin katılımını beklemekte.

“OKUL TANITIMI TERCİHLERİN ŞEKİLLENMESİNİ SAĞLAR”
Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş: 2020 - 2021 Eğitim-Öğretim yılı ikinci kanaat döneminde “Canlı Okul Tanıtımı” çalışmalarının altıncısının Arifiye Necmettin Erbakan Fen Lisesi ile devam edileceğini, zorlu salgın sürecinde öğretmenlere, öğrencilere ve velilere en iyiyi sunmak için uğraşıldığını, öğrencilerin ilgileri ve yetenekleri doğrultusunda belirledikleri okullarla ilgili en doğru bilgiye ulaşmalarını kolaylaştırabilmek amacıyla hazırlanan bu tür çalışmaların önemli olduğunu, belirtti.
Bakırtaş; ikinci dönemin başlamasıyla sınav zamanına bir adıma daha yaklaşıldığını hissettirmek, Adapazarı ilçesi dışındaki diğer ilçelerde bulunan okulların tanıtımlarıyla da öğrencilerin seçeneklerini çoğaltabileceklerini görmelerini sağlamak, öğrencilerin tercihlerini oluştururken kendilerine sunulan bu bilgilerden en güzel şekilde yararlanabileceklerini belirterek, “Okul tanıtımları doğru zamanlardaki doğru dokunuşlarla tercihlerin şekillenmesi sağlayan önemli bir adımdır.”

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER