“Canlı Okul Tanıtım Günleri” Devam Ediyor

Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Akademik Başarıyı Arttırma ve Dijital Yönetim Biriminin birlikte hazırladığı çalışmanın ikincisi geliyor.

“Canlı Okul Tanıtım Günleri” Devam Ediyor

Canlı okul tanıtım günleri” 

“Canlı Okul Tanıtım Günleri”  adlı çalışma 28 Aralık 2020 tarihinde adapazarimem instagram sayfasında yayınlandı.

Pandemi  sürecinde okul ziyareti yapamayan 8. sınıf öğrencilerinin bilgilenmelerini, kafalarındaki soru işaretlerinin giderilmesini, doğru bilgiyi alanında uzman kişilerden almalarını sağlamak amacıyla planlanan çalışmanın ikincisi 30 Aralık 2020 tarihinde saat 19.00’ da zoom üzerinden yapılacaktır. Aynı zamanda canlı olarak adapazarimem instagram sayfasından da yayınlanacaktır.

“Canlı Okul Tanıtım Günleri” çalışmasının ikincisi Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler  Lisesi ile devam edecektir. Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler  Lisesi Müdür Başyardımcısı Savaş Kanbur  ile  Mithatpaşa Ortaokulu Uzman Psikolojik Danışman Seval Oyuncakçı’ nın moderatörlüğünde yürütülecek olan bu çalışma öğretmenlerin, velilerin ve 8. sınıf öğrencilerinin katılımını beklemektedir.

“Okul tanıtımlarını izle  nereden başlayacağını belirle”

Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş: Adapazarı ilçesi için çok önemli olan bu çalışmaların birincisiyle ne kadar doğru bir adım atıldığını, okul tanıtımı çalışmalarına hız kesmeden devam edileceğini, zorlu pandemi sürecinde öğretmenlere, öğrencilere ve velilere en iyiyi sunmak için uğraşıldığını, öğrencilerin hedeflerini belirlemesi ve hedefler doğrultusunda hareket etmesi açısından bu tür çalışmaların önemli olduğunu, belirtti.

Bakırtaş; öğrencilerin sınav stresini azaltmak,  onlara doğru bilgiyi sunmak, öğrencilere  ve velilere  yol göstermek amacıyla alanında uzman kişiler tarafından hazırlanan bu tanıtımların takip edilmesinin her anlamda fayda getireceğini belirterek, dikkatli bir şekilde izleyelim, başlama noktamızı belirleyelim, dedi.

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER