Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesinde Trafik Eğitimi

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Emniyet Müdürlüğü organizesinde ki “Çocuklar için Trafik Eğitim Projesi “ devam ediyor.

Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesinde Trafik Eğitimi

İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Eğitim Büro Personelleri tarafından Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi öğrencilerine Trafik Eğitimi verildi.

Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü Eğitim Büro Personeli Polis Memuru Murat Ünal tarafından verilen Eğitimde; “Bisiklet ve Motosiklet kullanırken kask takmanın önemi, Emniyet kemerinin önemi, trafikte sorumlu, saygılı ve sabırlı olmanın önemi, Yolda yürürken ve araçta seyir halinde cep telefonu ile konuşmanın zararları, Trafik kurallarına uymanın birey ve toplum hayatına etkileri, trafik kurallarının etkin bir şekilde uygulanması, yaya önceliği trafik bilinci, taşıtlara binerken, taşıtlardan inerken ve taşıtlarda yolculuk ederken dikkat edilmesi gereken kurallar anlatıldı.

Trafik Eğitimi sonrası Polis Memuru Murat Ünal, okulu gezerek öğrencilerle Basketbol oynadı ve onlarla sohbet etti.

Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi Okul Müdürü Mehmet Topaloğlu öğrencilere verilen faydalı Trafik Eğitimleri için Proje paydaşları olan İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğüne teşekkür etti.
 

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER