Çevre Dostu Okul Yönetici ve Öğretmenlerine Eğitim Verildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde yürütülen “Sıfır Atık” ve Millî Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan

Çevre Dostu Okul Yönetici ve Öğretmenlerine Eğitim Verildi

“Çevre Dostu 1.000 Okul” projeleri kapsamında Sakarya’da belirlenen 16 çevre dostu okulumuzun müdür ve öğretmenleri Sait Faik Abasıyanık Ortaokulunda eğitim için bir araya geldi.

Yaptıkları çevre dostu uygulamalarla adını duyuran Sait Faik Abasıyanık Ortaokulu ve bu yolda gönüllü çalışmaları bulunan öğretmenlerimizden Erkan Bozkan, Serap Sunter ve Sevil Eryaşa, hazırladıkları eğitim içeriklerini 16 çevre dostu okulumuzun müdür ve öğretmenleri ile paylaştı.

İki gün süren eğitimde, ekolojik okuryazarlık, kompost yapımı, yenilenebilir ve sürdürülebilir enerji gibi konular üzerine teorik bilgiler verilerek bu bilgiler doğrultusunda uygulama çalışmaları yapıldı.

48 okul müdürü ve öğretmenimizle eğitimleri sırasında bir araya gelen İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, “Çevre Dostu 1.000 Okul” projesinin önemini bir kez daha vurgularken sıfır atık yaklaşımının küçük yaşlardan itibaren çocuklara aşılanması ve çevre koruma bilincinin geliştirilmesinde gösterdikleri gayret ve özveriden dolayı katılımcılara ve eğitmenlere teşekkür etti.

Gerçekleştirilen ziyaret sonrasında Sait Faik Abasıyanık Ortaokulu öğretmenlerinin yazıp seslendirdikleri, öğrencilerin ise enstrümanlarla eşlik ettikleri çevre bilinci konulu türkü çalışması büyük beğeni topladı.
 

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER