Çocuklar Eğitim Görüyor Anneler Meslek Öğreniyor

Milli Eğitim Müdürlüğü Sakarya Hendek İlçesinde Özel Eğitim Uygulama Merkezi 1 ve 2. Kademe ve Özel Eğitim İş Uygulama okulunda engelli çocukların anneleri meslek öğrenirken çocuklarda eğitim alıyor. 

Çocuklar Eğitim Görüyor Anneler Meslek Öğreniyor

Sakarya Hendek İlçesinde farklı yaş gruplarında engelli öğrencilerin eğitim gördüğü Özel Eğitim Uygulama Merkezi 1 ve 2 . Kademe ve Özel Eğitim İş Uygulama okulunda engelli çocukların anneleri, okulda çocuklarının çıkış saatine kadar okulun atölyesinde meslek öğreniyorlar. kocaali
HABER-ASLI ÇAM
 Okul Müdürü Orhan Karagözlü, okulumuzda şu anda 99 öğrencimiz var.  Bu 99 öğrencilerimizin yanlarında öğrencilerimize eşlik eden 35 annelerimiz var. 35 Annelerimize Halk Eğitim Müdürlüğü ile birlikte yapmış olduğumuz bir protokolle birlikte el sanatları. Çam mozaik eğitimi, yağlı boya, filografi  ve dikiş gibi eğitimler vermekteyiz. Bu yıl ilk defa dikiş öğretmenlerimizle birlikte Velilerimiz ‘inde bu yönde de eksiklerini gidermeleri ve ailelerine katkılarda bulunmaları için ufak tefek kendi ihtiyaçlarını dikebilmeleri için ortamlar hazırladık. Eğitimlerimiz çok faydalı geçiyor.  Anneler kendilerini değerli hissetmeye başladılar. Bir şeyler üretmenin hazını yaşamaya başladılar. Öğrencilere de annelere bağımlı olmaktan ziyade daha bağımsız hale getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.
Engelli öğrencileri eğitin öğretmenler ise çocuklara yakından ilgilenip el işi atölyesinde çocuklarla birlikte eğitim yapıyorlar.

Aslı ÇAM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER