Destekleme kursları başladı

Dershanelerin kapatılmasının gündeme gelmesi ile Milli Eğitim Bakanlığı tarafından etüt açığının kapatılması için projelendirilen Destekleme ve Yetiştirme Kursları kapsamında ilk kurs programı geçtiğimiz hafta içi başladı.

Destekleme kursları başladı
Kocaali Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde düzenlenen YGS Destekleme ve Yetiştirme Kursu’nda yaklaşık 100 öğrenci ders başı yaptı.

100 öğrenci
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından etüt açığının kapatılması için projelendirilen Destekleme ve Yetiştirme Kursları kapsamında ilk kurs programı geçtiğimiz hafta içi başladı. Kocaali Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde düzenlenen YGS Destekleme ve Yetiştirme Kursu’nda yaklaşık 100 öğrenci ders başı yaptı. YGS Kursları hafta içi her gün günde altı saat olarak devam ederken İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü TEOG Destekleme ve Yetiştirme Kursları için çalışmasını tamamladı.

TEOG Başlayacak 
Konu ile ilgili açıklama yapan Kocaali İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Çuhadar eş zamanlı olarak farklı sınıflarda devam eden matematik, fizik, kimya, biyoloji, tarih ve edebiyat kurslarının hafta içi her gün günde altı saat olarak gerçekleştiğini ve bu kurslara yaklaşık 100 öğrencinin katıldığını söyledi. Çuhadar “Bakanlığımız tarafından projelendirilen Destekleme ve Yetiştirme Kursları kapsamında ilk olarak YGS Kursları düzenledik. Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde matematik, fizik, kimya, biyoloji, tarih ve edebiyat kurslarımız devam ediyor. Eş zamanlı olarak farklı sınıflarda hafta içi her gün, günde altı saat olarak devam eden kurslarımızdan yaklaşık 100 öğrencimiz faydalanıyor. İlçenin eğitim kalitesinin artırılması açısından oldukça önemli bir proje ve büyük katkısı olacağına inanıyoruz. YGS Kurslarının yanı sıra TEOG Destekleme ve yetiştirme kursları için de çalışmalarımızı tamamladık. Önümüzdeki hafta TEOG Kursularında da ders başı yapacağız” dedi. 

Erman CİNASOĞLU

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2015, 20:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER