“Dijital Dönüşümle İletişim” eTwinning Projesi

Özel gereksinimli öğrencilere dijital uygulamalar ile iletişim becerileri kazandırmayı hedefleyen “Dijital Dönüşümle İletişim” adlı eTwinning projesi büyük ilgi görüyor.

“Dijital Dönüşümle İletişim” eTwinning Projesi

Ankara Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde planlanan kuruculuğunu Ankara Sait Ulusoy Özel Eğitim Uygulama Okulu Öğretmeni Meral Demir ve Ankara Yenimahalle Özel Eğitim Uygulama Okulu Öğretmeni Huda Yıldız’ın yaptığı projede Sakarya Adapazarı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi özel eğitim öğretmeni Ercan Nane de ortak olarak görev alıyor. Özel eğitim öğrencilerine yönelik çeşitli etkinliklerin gerçekleştirildiği “Dijital Dönüşümle İletişim” projesinde dördü Ankara’da olmak üzere ülke genelinde 10 ortak bulunuyor.

Günümüzde öğrenme süreci teknolojiyi kullanarak, zaman ve mekandan bağımsız bilgiye ulaşılarak gerçekleştirilebilmektedir. Dijital uygulamalar ile öğrenme içerikleri oluşturmak daha kolay ve hızlı hale gelmiştir. Ayrıca öğrenme ortamları teknoloji ile desteklendiğinde daha kalıcı öğrenmeler sağlamayı mümkün kılmıştır. Dijital öğrenme ortamları öğrenme sürecinin öğrencilerin bireysel farklılıkları doğrultusunda kişiselleştirilmesine imkan sunmaktadır.

Buradan hareketle özel gereksinimli öğrencilerimizin bireysel farklılıklarını dikkate alarak teknoloji destekli içerikler hazırlama, var olan dijital uygulamaları kullanarak öğrenme ortamlarını yapılandırma ile çocuklarımıza iletişim becerileri kazandırılması hedefleniyor. 

“Dijital Dönüşümle İletişim” eTwinning projesiyle özel gereksinimli öğrencilerimizin daha kolay, hızlı ve kalıcı öğrenmeleri sağlayarak iletişimde engellerin kaldırılması amaçlanıyor.

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER